Skocz do zawartości

Zmętnienie na zimno pomimo użycia mchu


emcede

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Miałem dziś w zamiarze wypić wieczorkiem buteleczkę marcowego, więc wstawiłem ją za wczasu do lodówki (5 oC) Przychodzę wieczorkiem do domu otwieram lodówkę, a tam .... butelka totalnie mętnego piwa.

 

Przy warzeniu użyłem 5 g mchu rehydratyzowanego w odrobinie wody na 15 min przed końcem gotowania, a więc dlaczego pojawiło się zmętnienie ?

Może tego mchu to więcej trzeba dać? Są jakieś inne możliwości dlaczego piwko zmętniało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka się wytrąciły, źle zatarte, a mech to możesz sobie wsadzić... wiesz gdzie ;) Kiedyś używałem mchu, teraz nie i efekty są te same, czyli piwo klarowne, a jeśli zdarzy się lekko mętne to się nie przejmuję. Nie jestem fanem cristal beer :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka się wytrąciły, źle zatarte, a mech to możesz sobie wsadzić... wiesz gdzie ;) Kiedyś używałem mchu, teraz nie i efekty są te same, czyli piwo klarowne, a jeśli zdarzy się lekko mętne to się nie przejmuję. Nie jestem fanem cristal beer :smilies:

Co masz na myśli pisząc źle zatarte? Nie do końca zcukrzony zacier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie są dw a wyjścia

a/ szybkie, krótkie schłodzenie przed konsumpcją / nie przetrzymywanie piwa długo w niskiej temp./

b/ lagerowanie w temp. 4C /niższej niż wyszynk/ .

Ale w sumie to ja ejlowiec jestem i na te wasze lagery jakoś z przymrużeniem oka patrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie są dw a wyjścia

a/ szybkie, krótkie schłodzenie przed konsumpcją / nie przetrzymywanie piwa długo w niskiej temp./

b/ lagerowanie w temp. 4C /niższej niż wyszynk/ .

Ale w sumie to ja ejlowiec jestem i na te wasze lagery jakoś z przymrużeniem oka patrzę :)

Więc się nie mądruj ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm dzięki za pomoc :) Chyba zacznę robić przerwę białkową bo takowej nigdy nie robiłem :D Coś mówili czy pisali, że słody są teraz tak dobrze zmodyfikowane że w zasadzie przerwy białkowej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, ja białkowej nie robię, mech raz dodam raz nie ale jak tydzień+ stoi w lodówce to jest klarowne a jak schłodzone to często mętnieje.

To teraz sobie porównaj koszt zrobienia białkowej, a koszt trzymania całej zabutelkowanej warki przez tydzień w lodówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.