Skocz do zawartości

Leniwa fermentacja w dwóch warkach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem, i wolałbym zapytać zanim coś zepsuję. Szukałem po forum, ale tak jednoznacznie to odpowiedzi nie uzyskałem. Więc wolę spytać zanim coś zepsuję. Chyba że już za późno.

 

Niedawno postawiłem dwie warki z puszek: Abdij z glukozą (Brewferm) i Heritage Lager ze słodem w syropie (Coopers). I po kolei. Adbij fermentował bardzo ładnie i dynamicznie. Po 13 dniach w rurce czasem bulgotnęło, ale bardzo rzadko, więc przelałem na cichą. I na cichej już w ogóle nie bulgocze. Czy tak ma być. I jak długo na tej cichej ma tak stać. Pamiętam, ze poprzednie warki na cichej jeszcze czasem zabulgotały, a jak przestały już zupełnie, to butelkowałem. A w tej jest cisza od początku. Tak się zastanawiam, czy żyje tam coś jeszcze, czy nie okaże się, że po zabutelkowaniu nie będzie komu nagazować piwka... Bo z tego co wiem (poprawcie mnie albo potwierdźcie), w piwie musi byc jakaś ilość drożdży, które po zabutelkowaniu jeszcze je dadzą rade nagazować.

 

Druga warka z kolei, czyli Heritage bulgocze od samego początku bardzo powoli i leniwie. Po kilku dniach takiego lenistwa wziąłem fermentator i zamieszałem nim porządnie. Osad widoczny na dnie uniósł się, potem i tak opadł, i bulgotanie nadal jest bardzo powolne. Na dniach zamierzam przelać na cichą. Ale myślę sobie, czy tak ma być, że fermentacja przebiega tak wolno.

 

Dodam, że oba fermentatory stoją w temperaturze pokojowej około 21 stopni. Tego Heritage chciałem wystawić do piwnicy do około 10-15 stopni w dzień, ale trochę jeszcze noce zimne, to obawiałem się, że temperatura spadnie poniżej i wszystko zdechnie. Jak to jest z tymi dolniakami - dają one radę w tak niskich temperaturach?

 

Będę bardzo wdzięczny za wyczerpujące odpowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cichej piwko powinno tylko dofermentować i nabrać klarowności , czasami jest tak , że na burzliwej drożdże zjadły już wszystko.

Daj fermentator do zimniejszego pomieszczenia i po 1-2 tygodniach butelkuj.

Co do 2 piwka , burzliwa nie zawsze jest spontaniczna. Zrób pomiar BLG i wszystko będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na tej cichej nie bulgocze już zupełnie, to uda się to nagazować w butelkach? Jeżeli nie bulgocze, to drożdże już nie pracują. Tak po tygodniu czy dwóch na cichej będą one tam jeszcze, aby nagazować piwo w butelce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.