Skocz do zawartości

Pomysł na..


Czarny KOŃ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w posiadaniu:

- Ekstrakt słodowy WES jasny 0.5kg

- Piwo Domowe Jasne WES 1.7kg

- Drożdże górnej fermentacji Safale S-04

 

Czy wogóle mogę z tego piwo zrobić?I na ile litrów?14?Wiem tyle, że ta pucha jest już nachmielona.Co by było gdybym dodał np. 0,5kg cukru kandyzowanego?Podajcie jakieś pomysły,to może być moja druga warka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli pucha jest już nachmielona... to pewnie przewidywana wielkość warki - 20l i tego bym sie trzymał,

a jeżeli chodzi o dodawanie cukru.... to dodawaj aż do uzyskania blg na poziomie 11.. 12

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam w posiadaniu:

- Ekstrakt słodowy WES jasny 0.5kg

- Piwo Domowe Jasne WES 1.7kg

- Drożdże górnej fermentacji Safale S-04

 

Czy wogóle mogę z tego piwo zrobić?I na ile litrów?14?Wiem tyle, że ta pucha jest już nachmielona.Co by było gdybym dodał np. 0,5kg cukru kandyzowanego?Podajcie jakieś pomysły,to może być moja druga warka.

 

Ja ważyłem do tej pory tylko z puszek i zazwyczaj ekstrakty 1,7kg wg instrukcji przeznaczone było do 23litrów nastawu. Osobiście zmniejszyłbym to do 21 litrów.

 

Jeśli chodzi o cukier to również we wszystkich moich "warkach puszkowych" zalecana ilość cukry (ekstraktu, glukozy ipt.) wynosiła 1kg na brewkit i tego bym się trzymał. Jeśli chodzi o jakieś pomysły to ostatnio użyłem do brewkita fruktozy zamiast cukru (puszka carvanza) w celu wydobycia owocowych posmaków i udało się a fermentacja była baardzo burzliwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.