Skocz do zawartości

Jak schłodzić corneliusa


amap

Rekomendowane odpowiedzi

Nie szkodzi, pobór i tak idzie z dołu ;) Możesz oczywiście użyć innego naczynia. Ja tego zestawu używałem kilka razy w plenerze i jest całkowicie wystarczający. Co ważne - nie awaryjny i bezobsługowy :)

Jedynie trzeba tak około 30 minut poczekać dla odpowiedniego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio borykałem się z tym samym problemem i wygrzebałem duże pudło styropianowe - takie, że tylko kawałek gumy wystaje ponad. Na początku wrzucałem zamrożone PET'y, a później wkłady chłodzące. PET'y chłodzą szybciej, ale wkłady dłużej utrzymują niską temperaturę. Piwo było fajnie schłodzone, chociaż po przewożeniu w samochodzie z byt długo lała się piana (mimo schłodzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tez o tym myslalem nie wiem czy dobrze chcialem zrobic pudlo ze styropianu wszystkie boki pelne tak rzeby zmiescil sie keg wypelnic boki zamrozonymi petami na dole dac wklady tez zamrozone myslicie ze to dobrze zadziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno zadziałać - tylko styropian budowlany ma dużo niższą wytrzymałość, niż gotowe formy (lodówki) więc musisz uważać, na pewno odpada przenoszenie kega w czymś takim. Wszystko trzeba szczelnie skleić - o czym już pewnie wiesz.

Co do mieszczenia petów i/lub chłodzików, to nie ma znaczenia gdzie będziesz je chciał umieścić i tak wszystko będzie pływać na wierzchu - razem z kegiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zbic skrzynie z plyty OSB-3 podwojne scianki pusta przestrzen wypelnic pianka poliuretanowa mam nadzieje ze konstrukcja bedzie na tyle wytrzymala ze nie powinna nawet przepuscic wody koszty nie sa duze wiec co jakis czas ewntualnie co sezon mozna ja zmieniac a wspolczynnik przenikania ciepla bedzie na tyle dobry ze spadek temperatury nie bedzie odczuwalny. Taki maly picnic zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kombinował ktoś aktywne chłodzenie? Jakiś mały kompresor w takim izolowanym pudle? Jak utrzymać taką temperaturę przez 3-5 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kombinował ktoś aktywne chłodzenie? Jakiś mały kompresor w takim izolowanym pudle? Jak utrzymać taką temperaturę przez 3-5 dni?

 

Peltier. Taki 70W spokojnie chłodzi szafeczkę wymiarów małej lodówki turystycznej do 7-8C przy 24 na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem czy sie nie zdecyduje na ogniwa Peltiera ciekaw jestem ile bym musial ich zastosowac zapewne musialy by byc przyczepione do metalowego dna skrzynia by byla nadal tylko ze juz nie tak duza izolacja mogla by byc z pianki poliuretanowej jedna strona aluminium i przyklejona do scianek wnetrza. Musze wiecej poczytac o ogniwach ile wiatrakow zastosowac i o jakiej wydajnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien, że ktoś już skonstruował zestaw z ogniwem do chłodzenia corneliusa (kiedyś gdzieś nawet czytałem, ale za skarby nie pamiętam, chyba na jakimś niepolskim forum). Jakbyście znaleźli to podzielcie się tutaj informacją. Po sesji zabieram się za konstrukcję takiego urządzenia, będę się dzielił, ale wcześniej chętnie bym się poduczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.