Skocz do zawartości

Witbier - przerwa zakwaszająca


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie moi mili. Nie mam kwasu, nie mam słodu zakwaszającego a chciałbym witbiera, bo upały idą. Pomyślałem, że pilzneński (2kg) zakwasiłbym kilka godzin. Tylko nie mam pojęcia ile czasu, żeby nie przesadzić. Pierwsza opcja to taka: Zacier w 32°C początkowych zostawiam wychodząc do pracy, 8 i pół godziny później kleikuję pszenicę i w sumie po 9 godzinach łączę. Druga to mogę w zasadzie dowolnie wyrwać się z pracy na 10 min. i przerwę zakwaszającą ustawić na dowolnie inny krótszy czas.

 

Widziałem ostatnio u kogoś w zapiskach coś o zakwaszającej do witbiera, ale nie jestem w stanie namierzyć.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi zabiłeś gwoździa :-)

Nie jakoś mi się tak utarło w głowie, że do witbiera dobrze dodać słodu zakwaszającego lub kwasu mlekowego. Nie chcę, aby był mocno kwaśny, ma być delikatnie kwaskowaty. Ok, zawsze sobie mogę do kufla wrzucić plaster cytryny, ale...

To co mówisz, że nie? A tak, żeby chociaż poprawić zacieranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodałem 0,5kg zakwaszającego, ale za wiki:

 

 

Słód zakwaszający

Jest to słód specjalny służy do obniżenia pH zacieru co ma na celu efektywniejsze zacieranie (pH optymalne dla działania amylaz), bardziej intensywną fermentację i daje jaśniejszy kolor gotowego piwa oraz zaokrągla i zwiększa pełnię smakową piw lekkich. Barwa 3-7 EBC, pH 3,4-3,6. Może stanowić od 0,5 do 10% zasypu podczas zacierania. Stosuje się go do piw w stylu pilsner, weizen, light beer.

......... więc ci nie zakwasi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania admiro - po co checie zakwaszać witka, dodatkowo? u mnie wychodził kwaskowy bez zakwaszania i był dobry.... (a na pewno nie był taki mdły jak wittekerke...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na mieleniu kolendry ;)

 

Kolendrę kupiłem zmieloną ale za to indyjską.

 

PS. Dobra, nie będzie dzisiaj przerwy zakwaszającej, przekonaliście mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mielenie, w moździerzu panie!

 

Robiłem większe zapasy przypraw u jakiegoś kogoś na allegro i indyjską miał tylko mieloną. Też preferuję przyprawy w całości, ale na bezrybiu i rak ryba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.