Skocz do zawartości

Słód PaleAle czy pilzneński


Rekomendowane odpowiedzi

zależy co chcesz uzyskać.

 

Pilzneński napewno się scukrzy ale efekt smakowy nie będzie ten sam. Jeżeli w recepturze jest pale ale (szczególnie w przypadku piw angielskich) to wypadało by użyc właśnie ten słód. Jak już naprawdę nie masz innego wyjścia jak stosować pilzneński zamiast pale ale to dodaj trochę munich i biscuita.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi... jeszcze nic nie robię ale planuję zakup słodów i zastanawiam się jakie do jakich piw. Podstawa to pilzneński a chciałem zrobić PaleAle między innymi . chyba zamówię duże opakowanie pilzneńskiego, a gdzieś czytałem, że dzisiejsze słody można zacierać jednotemp. tyle że nie byłem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze źródeł zbliżonych do brytyjskich micros dowiaduję się, że jakkolwiek "modny" jest słód pale Maris Otter, spora część z nich nawet nie spogląda w tę stronę tylko do wszystkiego używa lager malt, bardzo zbliżonego do naszego pilzneńskiego. A do tego najpopularniejszymi drożdżami wśród nich są US-05.

 

Szok i niedowierzanie, co? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu pracowałem w UK i totalnym przypadkiem wylądowałem na "minifestiwalu" piwa zorganizowanym by uczcić urodziny najstarszego pubu w Boxford. Pod namiotem lali z 15 firkinów rewelacyjne Ale, wszystkie z lokalnych, malutkich browarów. Facet obsługujący ten kram okazał się być pracownikiem browaru Bath - podczas rozmowy o składnikach powiedział że największą uwagę przykładają do chmielenia i w piwach o zdecydowanym aromacie chmielu (IPA, Bitter etc.) używają lager malt, tak samo w przypadku piw typu session które leją do firkina. Maris Otter wykorzystywali natomiast przy piwach butelkowanych - ciekawe, co? ;)

 

Osobiście w moich Ale używam tylko pilzneńskiego, ze wzgledu na wygodę - mam w mieście słodownię, a nie mają tam Pale Ale. Nie powiedziałbym żeby różnica była zatrważająca, no ale o gustach się nie dyskutuje podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam takie zdanie, jeżeli chodzi o piwa, które w recepturach mają pale ale:

- jeżeli zaopatrujemy się bezpośrednio w słodowni to ze wzglądu na cenę warto użyć pilzneńskiego (w naszych słodowniach nie robią pale ale)

- jeżeli kupujemy w sklepie piwowarskim to moim zdaniem warto dołożyć do pale ale - różnica w cenie przy różnego typu promocjach jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A do tego najpopularniejszymi drożdżami wśród nich są US-05.

 

Szok i niedowierzanie, co? :D

 

No w sumie skorzystałem z propozycji Olo333 i skusiłem sie na PaleAle z TB no i wykorzystam chyba tak sobie myślę US-05 :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.