Skocz do zawartości

Kociołek z Lidla v2 - wersja LCD


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

taką mam ochotę na ten garnek, a u mnie w lidlu go nie ma, albo już nie ma. Dajcie znać, jakby ktoś zauważył we włocławku bądź toruniu, daleko nie mam, to podjadę :)

 

W dziale ciekawe aukcje na allegro pojawiły się kociołki elektryczne a la Lidl w promocyjnych cenach. Z tego co pisze sprzedawca jest to towar powystawowy z marketów z Niemiec, mają co prawda defekty w postaci drobnych odprysków w emalii, więc jeśli Ci to nie przeszkadza (zawsze można kupić zestaw do naprawy) myślę, że warto :) Sam kupiłem jeden :)

http://allegro.pl/garnek-z-kranem-do-pasteryzacji-przetworow-27l-i3561305302.html

http://allegro.pl/garnek-elektryczny-do-pasteryzacji-1800w-27l-4-i3565582170.html?source=mlt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to te zdjęcia się czymś różnią (poza pokrywą) ? ;)

Bo z punktu widzenia zacierania to istotny jest garnek, grzałka, otwór na kranik. Reszta i tak jest raczej do zmiany/przeróbki.

Termostat jest chyba za mało precyzyjny i można wykorzystać go tylko ew. do odczytu temperatury (po zmianie lokalizacji czujnika).

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zauważyłem różnic :D

jeszcze wyświetlacze są inne :)

Co i tak chyba nic nie zmienia (chińczyk daje takie jakie ma).

Zaletą pokrywki po prawej jest to, że łatwiej tam zamontować mieszadło z napędem z silnika od wycieraczek samochodowych.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie różnią się pokrywą i rozmiarami

Toś Ty nam chyba test na inteligencje zrobił ;)

bo ze zdjęć ta różnica wymiarów na pewno nie wynika (wręcz sugerują sytuację odwrotną).

 

IMHO, pytania należy formułować w sposób prosty podając dane mające wpływ na udzielenie odpowiedzi.

Niestety moja szklana kula się zapodziała, a wróżyć nie umiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym po kilku testach i kilku przeróbkach uwarzyłem testowe piwo w nowym kociołku z Lidla (z LCD).

 

Wcześniejsze testy i porównanie z kociołkiem sterowanym zewnętrznym porządnym termostatem skłoniły mnie do przeniesienia oryginalnego czujnika temperatury w inne miejsce.

Obecnie czujnik wkładam do środka na przewodzie owiniętym wkoło specjalizowanego drutu miedzianego 1,5mm2 (z odzysku) ;) stabilizującego położenie czujnika w zacierze.

Fabryczna lokalizacja powoduje, że czujnik mierzy raczej temperaturę dna gara lub też otoczenia grzałki.

Oczywiście przydała by się w tym kociołku regulacja temperatury z większą rozdzielczością niż obecne 1 st.C, ale chińczyk piszący kod dla użytego procesora chyba nie da się na to namówić ;)

W trakcje zacierania na bieżąco porównywałem wskazania temperatury ze sterownika z odczytem z mojego "dobrego" zew. termostatu.

Sterownik z kociołka w moim przypadku zawyża wskazania o ok 0,7-0,8 st.C.

Kociołek w dobry sposób reguluje moc grzałki w trakcie dogrzewania co skutkuje nie przegrzewaniem zacieru.

Przydatnym oczywiście jest też funkcja minutnika :)

 

Jeśli ktokolwiek się zastanawia nad tym kociołkiem IMHO po kilku przeróbkach/modyfikacjach (ocieplenie, solidny kranik, filtrator z ze sraczrurki/gulikszlaucha) rzeczony kociołek

staje się całkiem fajną kadzią zacierno-filtracyjną.

Niestety, ale ja używam go z mieszadłem z silnika od wycieraczek (bo leniwy jestem) więc moja opinia odnosi się tylko do takiego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to nadal pasteryzator. Tak samo jak lodówka turystyczna od chinoli to lodówka a nie kadź zacierna. Cholera wie z czego jest zrobiona i jak to reaguje z wysoką temperaturą. Jakoś tak gar na taborecie najbardziej naturalnie mi wygląda. Czy to emalia czy kwasówka. Zero tworzywa sztucznego. Ale być może to tylko moja fanaberia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.