Jump to content
elroy

Kociołek z Lidla v2 - wersja LCD

Recommended Posts

Witam,

Mam garnek elektryczny Severin i chciałbym go użyć do zacierania. Tyle że termostat garnka jest bardzo niedokładny. Np. przy nastawionej temperaturze na 60 podgrzewa do 67.

Przy zacieraniu to spory problem. Mam także sterownik STC-1000 - używam go do kontroli temperatury fermentacji. I zastanawiam się czy mogę go także użyć to kontroli temperatury zacierania? To znaczy czy sonda wytrzyma temperaturę i wilgotność. Niby w danych producenta jest informacja, że zakres mierzonych temperatur jest od -50 do 99 stopni.

Czy ktoś już może próbował takiego rozwiązania?

Nie wiem jak wygląda Twoja sonda jednak używałem kiedyś podobnego sterownika i nie miałem problemów. Ostatecznie zacieranie to temperatury do ok 78°C. :)

Nie wiem jak wygląda Twoja sonda jednak używałem kiedyś podobnego sterownika i nie miałem problemów. Ostatecznie zacieranie to temperatury do ok 78°C. :)

Temperatura ok. Jak mierzy do 99 to z mashoutem powinien sobie poradzić. Mnie bardziej niepokoi kwestia wilgotności. W parametrach technicznych podano zakres: 

• Dopuszczalna wilgotność: 20% – 85%

Tyle że nie wiem czy dotyczy do sterownika czy sondy

wg mnie sterownika,

a sonda jaka jest ... każdy widzi :D

wg mnie sterownika,

a sonda jaka jest ... każdy widzi :D

Nic to. Raz sterownikowi śmierć. Nie jest jakieś dramatycznie drogie urządzenie więc zaryzykuję i dam znać :)

Szybkie pytanie interwencyjne natury ogólnej.

Sprzęt został zalany, caly dół utopił się w wodzie. Jakieś doświadczenia w rozkręcaniu, suszeniu, przywracaniu do życia?

Tylko poważne oferty ;)

Tylko poważne oferty ;)

1. suszyć

2. suszyć

3. suszyć powoli

Chciałeś poważnie, to masz. :D

Jeśli możesz to rozkręć i wytrzyj co się da. Ja bym zostawił na kilka dni po rozkręceniu.

Najgorsze to włączyć na mokro.

Powodzenia !

Jakieś doświadczenia w rozkręcaniu

Normalnie i zgodnie z logika, śrubka po śrubce. Nie jest to skomplikowana konstrukcja do rozebrania, a wręcz przeciwnie :)

Tylko poważne oferty

Szukasz pomocy czy naprawiacza?

Najgorsze to włączyć na mokro.

To jasne dla mnie. Dzięki za wypunktowanie - wszystko zdroworozsądkowo.

Szukasz pomocy czy naprawiacza?

Pomocy, informacji. Nigdy nie ratowałem jakiejkolwiek elektryki/ elektroniki w takiej sytuacji.

Żart był trochę w stronę: https://9gag.com/gag/ay5edvX/how-to-fix-a-wet-iphone-with-rice

Graty dzisiaj schną stojąc, jutro rozkręcę i zobaczę co i jak.

Edited by zasada

Graty dzisiaj schną stojąc, jutro rozkręcę i zobaczę co i jak.

Ja bym nie czekał do jutra aż wszystko zgnije :(

Raczej bym to rozebrał czym prędzej i suszył papierowymi ręcznikami, sprężonym powietrzem czy co tam kto ma.

Ja swojego severina bez elektroniki (tylko jedno pokrętło) też zalalem. Z rana go odpaliłem - wywaliło korki. Wieczorem jeszcze raz odpaliłem - też wywaliło. Kolejny dzień z rana - wysechl i działa do dzisiaj.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Witajcie. Od kilku warek używam kociołka lidlowskiego z udoskonalonego przez Kamilo. Nie mam większych problemów przy zacieraniu gdyż wspomagam się analogowym termometrem zamontowanym w ściance bocznej i koryguje temperatury względem termostatu. 

Problemy zaczynają się podczas gotowania brzeczki (chmielenia). Grzałka czym bliżej temp. wrzenia to rzadziej się załącza. Brzeczka nie wrze intensywnie, temperatura waha się pomiędzy 95 a 99°C. Boję się o DMS, także przeróbka jest konieczna. 

Stąd moje pytanie. Czy przeniesienie czujnika z dna na boczną ściankę wyeliminuje wyłączanie się grzałki podczas gotowania i będzie utrzymywana temp. w okolicy 99°C? 

kociołek.jpg

PS. Zadzwoń do mnie po Świętach. Powiem Ci jak to załatwić bez przesuwania sondy. 
Też bym skorzystał z tej rady bo wkurza mnie dogrzewanie brzeczki grzałką zanurzeniową.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Od początku używania warnika mam odłączony termostat i czujnik zabezpieczający - chodzi i gotuje bez wspomagania żadną grzałką, wszystko sterowane za pomocą brewmaniac'a

Jedyna zmiana w stosunku do tego zdjęcia to usunąłem mieszadło a dodałem pompkę i czujnik temperatury jest osadzony w dnie garnka. Teraz działa jak automat typu Cobra itp

4.jpg

Edited by Slawmir

Podepnę się pod temat, żeby nie otwierać nowego wątku. Mam silniczek od wycieraczek z Fiata Siena / Palio. Pod które piny podłączyć zasilanie 12V? Metodą prób i błędów próbowałem:

- do 2. z lewej minus, do 3. plus (szybkie obroty) lub 4. (wolne) - silniczek działa, ale "cyka" co sekundę lub dwie,

- do 2. z lewej plus, do 3. minus (szybkie obroty) lub 4. (wolne) - silniczek działa bez "cykania" - ale na mój rozum to złe podłączenie.

Z góry dzięki za pomoc.

IMG_20190312_144211.jpg

Takie pytania to na "elektrodzie", raczej.

Sprawdz metodą prób i błedów. Silnik powinien sie kręcić zgodnie z profilem mieszadła. Jeśli jest ono wyprofilowane do prawych obrotów, powinien sie kręcić w prawo. Jesli do lewych, to w lewo. I podejrzewam, że jak podłaczasz sposobem 1, to się kręci w jedną, a sposobem 2, to w drugą stronę.

3 godziny temu, gowain napisał:

silniczek działa bez "cykania" - ale na mój rozum to złe podłączenie.

Dlaczego, złe?

56 minut temu, Kaniutek napisał:

Dlaczego, złe? 

Nie powinno się sterować przez przykładanie "plusa" do odpowiednich pinów? Tak na chłopski rozum, choć mogę się mylić ;)