Skocz do zawartości

Kociołek z Lidla v2 - wersja LCD


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś już ma pełen obraz na temat przydatności kociołka do warzenia, chodzi mi głównie o termostat, czy można w nim gotować przez około 90 minut, czy po jakimś czasie grzałki się wyłączają, ze względu na czujnik temperatury i wymagana są przeróbka tak jak w poprzednim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem ten kociołek i nawet postanowiłem piwo na tą okazję uwarzyć by go wypróbować a miałem sezon dopiero zacząć w październiku. Spotkało mnie jednak wielkie rozczarowanie gdy kontrolnie sprawdziłem temp. moim starym sprawdzonym termometrem, okazało się, że na wyświetlaczu była temp. 72C a ja na moim termometrze miałem 66C i aby osiągnąć pożądaną temp. musiałem na garczku ustawić ponad 80C, tak więc byłem prawie pewny, że nie zagotuję w nim brzeczki ale jednak się zagotowała i bardzo ładnie wrzało. Mieliście może podobny przypadek? Ja i tak pewnie go oddam na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazało się, że na wyświetlaczu była temp. 72C a ja na moim termometrze miałem 66C

 

Różnica najpewniej wynika to z umiejscowienia czujnika (na środku, przy samym dnie) i twojego termometru (gdzieś wyżej, zanurzona w brzeczce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale przed pomiarem zamieszałem cały zacier więc temp. powinna się wyrównać w całości. Poza tym dla pewności później robiłem próbę na samej wodzie i też były różnice kilku stopniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

później robiłem próbę na samej wodzie i też były różnice kilku stopniowe

nie ma się co łudzić, taka automatyka zawsze będzie źle działać dopóki pomiar temperatury nie będzie się odbywał w podgrzewanym zacierze/brzeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie sprawdzałem z termometrem. Zaufałem temu,że jak zalałem wodą kocioł i zaczęło wrzeć to na wyświetlaczu było 100 stopni. Trochę mnie zmartwiliście bo zrobiłem już na nim 2 warki i zaufałem LCD, z tym że cały czas mieszałem zacier więc może nie będzie tak źle. Następnym razem muszę zweryfikować temperaturę pokazywaną na kociołku z termometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wystepuje takie zjawisko, dodam że mam mieszadlo z silnikiem wiec nie ma mowy o nie rozmieszanym zacierze. Zorientowalem sie jak na wyswietlaczu bylo 63 a proba organoleptyczna stwierdziła że mało słodkie, wsadzilem termometr a tam 57!! Polecam sprawdzać temperature!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacierałem w nim ciemną pszenicę. Podobne wrażenia: temperatura utrzymywana stabilnie z błedem w granicach dokładności odczytu. Zawartość kociołka cały czas była mieszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kran jest taki jak w starszym typie kociołka np: tutajgarnek-elektryczny-clatronic.jpg

3/8 cala to trochę mało. Nypel 3/8, przechodzi cały przez otwór na kranik.

Gdzieś na forum napisano, że króciec tego kranika to gwint metryczny, tylko nie pamiętam jaki wymiar.

Edytowane przez pershi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.