Skocz do zawartości

Kociołek z Lidla v2 - wersja LCD


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Mam garnek elektryczny Severin i chciałbym go użyć do zacierania. Tyle że termostat garnka jest bardzo niedokładny. Np. przy nastawionej temperaturze na 60 podgrzewa do 67.

Przy zacieraniu to spory problem. Mam także sterownik STC-1000 - używam go do kontroli temperatury fermentacji. I zastanawiam się czy mogę go także użyć to kontroli temperatury zacierania? To znaczy czy sonda wytrzyma temperaturę i wilgotność. Niby w danych producenta jest informacja, że zakres mierzonych temperatur jest od -50 do 99 stopni.

 

Czy ktoś już może próbował takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś już może próbował takiego rozwiązania?

Nie wiem jak wygląda Twoja sonda jednak używałem kiedyś podobnego sterownika i nie miałem problemów. Ostatecznie zacieranie to temperatury do ok 78°C. :)

 

Temperatura ok. Jak mierzy do 99 to z mashoutem powinien sobie poradzić. Mnie bardziej niepokoi kwestia wilgotności. W parametrach technicznych podano zakres: 

  • Dopuszczalna wilgotność: 20% – 85%

Tyle że nie wiem czy dotyczy do sterownika czy sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Tylko poważne oferty ;)

1. suszyć

2. suszyć

3. suszyć powoli

Chciałeś poważnie, to masz. :D

Jeśli możesz to rozkręć i wytrzyj co się da. Ja bym zostawił na kilka dni po rozkręceniu.

Najgorsze to włączyć na mokro.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakieś doświadczenia w rozkręcaniu

Normalnie i zgodnie z logika, śrubka po śrubce. Nie jest to skomplikowana konstrukcja do rozebrania, a wręcz przeciwnie :)

 

 

 

Tylko poważne oferty

Szukasz pomocy czy naprawiacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to włączyć na mokro.

 

To jasne dla mnie. Dzięki za wypunktowanie - wszystko zdroworozsądkowo.

 

Szukasz pomocy czy naprawiacza?

Pomocy, informacji. Nigdy nie ratowałem jakiejkolwiek elektryki/ elektroniki w takiej sytuacji.

 

Żart był trochę w stronę: https://9gag.com/gag/ay5edvX/how-to-fix-a-wet-iphone-with-rice

 

Graty dzisiaj schną stojąc, jutro rozkręcę i zobaczę co i jak.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Graty dzisiaj schną stojąc, jutro rozkręcę i zobaczę co i jak.

Ja bym nie czekał do jutra aż wszystko zgnije :(

Raczej bym to rozebrał czym prędzej i suszył papierowymi ręcznikami, sprężonym powietrzem czy co tam kto ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie. Od kilku warek używam kociołka lidlowskiego z udoskonalonego przez Kamilo. Nie mam większych problemów przy zacieraniu gdyż wspomagam się analogowym termometrem zamontowanym w ściance bocznej i koryguje temperatury względem termostatu. 

 Problemy zaczynają się podczas gotowania brzeczki (chmielenia). Grzałka czym bliżej temp. wrzenia to rzadziej się załącza. Brzeczka nie wrze intensywnie, temperatura waha się pomiędzy 95 a 99°C. Boję się o DMS, także przeróbka jest konieczna. 

Stąd moje pytanie. Czy przeniesienie czujnika z dna na boczną ściankę wyeliminuje wyłączanie się grzałki podczas gotowania i będzie utrzymywana temp. w okolicy 99°C? 

kociołek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od początku używania warnika mam odłączony termostat i czujnik zabezpieczający - chodzi i gotuje bez wspomagania żadną grzałką, wszystko sterowane za pomocą brewmaniac'a

Jedyna zmiana w stosunku do tego zdjęcia to usunąłem mieszadło a dodałem pompkę i czujnik temperatury jest osadzony w dnie garnka. Teraz działa jak automat typu Cobra itp

4.jpg

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat, żeby nie otwierać nowego wątku. Mam silniczek od wycieraczek z Fiata Siena / Palio. Pod które piny podłączyć zasilanie 12V? Metodą prób i błędów próbowałem:

- do 2. z lewej minus, do 3. plus (szybkie obroty) lub 4. (wolne) - silniczek działa, ale "cyka" co sekundę lub dwie,

- do 2. z lewej plus, do 3. minus (szybkie obroty) lub 4. (wolne) - silniczek działa bez "cykania" - ale na mój rozum to złe podłączenie.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

IMG_20190312_144211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania to na "elektrodzie", raczej.

Sprawdz metodą prób i błedów. Silnik powinien sie kręcić zgodnie z profilem mieszadła. Jeśli jest ono wyprofilowane do prawych obrotów, powinien sie kręcić w prawo. Jesli do lewych, to w lewo. I podejrzewam, że jak podłaczasz sposobem 1, to się kręci w jedną, a sposobem 2, to w drugą stronę.
 

3 godziny temu, gowain napisał:

silniczek działa bez "cykania" - ale na mój rozum to złe podłączenie.

Dlaczego, złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.