Skocz do zawartości

Kociołek z Lidla v2 - wersja LCD


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

1.Zrób mieszadło :)

2.Zawsze można dorobić jakieś porządne mocowanie (np. rurka), ale w moim przypadku jakoś nie mam motywacji ;) prowizorka działa i ma się dobrze :)

 

1. Myślę o mieszadle , ale ...wolno i leniwie :)

2. Ma działać i działa ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z kociołkiem bifinett, podstawowy model kociołka lidlowskiego.

 

a8.jpg

 

Mam problem z dostaniem się do jego elektroniki. Jak zdemontować czarny spód? Nie widzę żadnych śrubek, które trzymałby całość. Tą pokrywę się odkręca, czy należy to rozdzielić siłowo? Nie chcę niczego uszkodzić. Jeśli ktoś może mi wytłumaczyć jak dostać się do termostatu i rozkręcić podstawę to będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zobacz czy nie ma w różnicówce modułu nadprądowego. Zadziałanie wył. różnicowo-prądowego może spowodować kilka rzeczy. Ciekawe ,że po pewnym czasie. Sprawdziłbym termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozmawiałem ostatnio z piwowarami, którzy nie posiadają kociołków, o gotowaniu brzeczki. Podobno w kociołku podgrzanie 23-25 L brzeczki do 100C trwa niemiłosiernie długo i w ogóle jest bez sensu. Czy posiadacze kociołka mogliby potwierdzić/zdementować te doniesienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, trwa to i trwa. Warto wspomagać się dodatkową nurkową grzałką. A czy jest bez sensu to już zależy z której strony na to spojrzysz. Cały 1 sezon robiłem piwa na kociołku, tanie i mobilne urządzenie, ma swoje wady i zalety.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma 1800W, czajniki mają często 2200W-2400W i więcej ale inne funkcje tych urządzeń. Gdyby miał grzałkę mocniejszą to by cena i zastosowanie było inne. Niezbędny sprzęt w domowym piwowarstwie, największa zaleta to wysładzanie tym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym kociołku to trwa bardzo długo. Ja się wspomagam grzałeczką nurkową tak jak WiHuRa, ale dodatkowo płytą indukcyjną i dwoma garami 5 i 3 L.

Wysładzam do fermentora otulonego kocem, po wysłodzeniu mam jakieś 60 stopni, czyszczę kociołek, przelewam rondelkiem z powrotem do niego i do tych dwóch garnków, po 8 minutach wlewam wrzącą brzeczkę do kociołka i tak jeszcze z 2 razy zanim kociołek zacznie bulgać, Wrzenie mam po około 30 min od rozpoczęcia ww.

Edytowane przez jackson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.