Skocz do zawartości

Kociołek z Lidla v2 - wersja LCD


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie kociołek + mieszadło mechaniczne + sterownik Bolecki = nowa jakość warzenia.

Moze jakieś foto ? Tego ?

Tu nie ma co prezentować.

Standardowe zestawienie jakich pełno po domowych browarach.

 

[EDYCJA] Wygląda to podobnie jak tutaj:

http://www.piwo.org/topic/436-browar-ogrodowy-albo-bialy-pies/page__st__160?do=findComment&comment=158511

Edytowane przez pershi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To typowa polityka Lidla

musisz przyznać, że kupując na początku za tą cenę (widziałem kupno wielu garnków) a teraz za 99zł to , no właśnie... następnym razem nie wiadomo czy kupić czy czekać. Pershi, na fotce fajne mieszadło na wycieraczkach Elroy zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak lodówka turystyczna od chinoli to lodówka a nie kadź zacierna. Cholera wie z czego jest zrobiona i jak to reaguje z wysoką temperaturą

Pisałem do Curvera w tym temacie. Ich technolog zapewnił mnie, że w temperaturze zacierania nic złego się do brzeczki nie przedostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dzisiaj nabyłem kociołek i mam pytanie do już używających. Jak z gotowaniem brzeczki chodzi o tą plasitkową pokrywkę. Podczas wrzenia przykrywacie tym częściowo kociołek? Mam obawy że nadtopi się to ustrojstwo!;-)

 

A po co chcesz przykrywać, brzeczkę powinno się gotować bez przykrycia, żeby odparować DMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby gotować brzeczke wystarczy jak 2/3 gara przykryjesz folią aluminiową lub spożywczą i będziesz miał i gotowanie i ujście pary. Gotuje się lepiej niż z założoną pokrywką.

 

A co do blokowania pokrywki. Moje mieszadło raz tylko próbowało się obrócić jak ważyłem 6 kg słodu i dałem odwrotne obroty silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu takiego kociolka natomiast czy ktoś się orientuje gdzie można kupić taki kociolek który można zaprogramować? Takim programowalnym kociolka zakupiony od kogoś chwalił mi się właściciel sklepu piwopiweczko

Edytowane przez Tupta83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów z Poznania - nie widzieliście gdzieś w naszym mieście tych kociołków w którymś z Lidli?

 

W Poznaniu nie ma. Była jedną sztuka w którymś ze sklepów w Gorzowie Wlkp

Edytowane przez pampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek pierwsza warka z zacieraniem. Chcę wszystko zrobić w pasteryzatorze tj. zacier i chmielenie. Nie wiem tylko co z filtracją. Czy zrobić to w garnku z Lidla czy z fermentatorze a tym samym nie wiem z jaką końcówką wężyk kupić (3/4 - fermentator czy 1/2 - garnek z Lidla)

 

Moje wątpliwości:

1. Przy mieszaniu ten wężyk nie będzie przeszkadzał?

2. Przy wysokich temperaturach nic się z tym nie stanie?

3. Co kupić w Castoramie aby go ocieplić?

 

Jak to jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.