Skocz do zawartości

Kociołek z Lidla v2 - wersja LCD


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałeś grzałkę? Ile czasu potrzeba czasu żeby doprowadzić brzeczkę do wrzenia?

 

 

 

grzałki oczywiście nie wymieniałem, kociołek kupiłem w poniedziałek - a we wtorek warzyłem :)

nie notowałem czasu potrzebnego do rozpoczęcia wrzenia, ale było to szybsze niż do tej pory u mnie na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś badał sytuację we Wrocławiu?

 

W lidlu przy Muchoborskiej w poniedziałek rano już kociolkow nie było widać.

Mogę wracając do domu rzucić okiem na Krolewieckiej, ale raczej sukcesu się nie spodziewam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowanie chmielu nie stanowi problemu - wrze jak trzeba.

 

 

 

 

Jaka utrzymuje ci się temperatura podczas gotowania? U mnie jest 98 stopni i znak klepsydry woda się delikatnie gotuje przy dnie liczne bąble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka utrzymuje ci się temperatura podczas gotowania? U mnie jest 98 stopni i znak klepsydry woda się delikatnie gotuje przy dnie liczne bąble.

 

 

 

 

 

na początku jest trochę niepewnie 98-99 stopni, po jakiś 5 - 7 minutach wyświetlacz pokazuje 100 stopni i cały czas delikatne wrzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już podawał ale przypomnę link do banalnej przeróbki kociołka aby było utrzymywane w miarę intensywne wrzenie. Polega to na oszukaniu układu, że jest niższa temperatura i grzałka grzeje cały czas z pełną mocą. U mnie takie rozwiązanie z ekranem grzejnikowym wokół gara sprawuje się znakomicie.

Jeśli tylko ktoś potrafi utrzymać lutownicę w ręku na pewno sobie poradzi.

 

http://www.brewuk.co.uk/forums/viewtopic.php?f=3&t=5997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi, a sprawdzałeś jakie jest wrzenie przy samym ociepleniu ekranem grzejnikowym bez oszukiwania czujnika temperatury ?

 

Nie sprawdzałem - pierwsza warka w tym kociołku była już z przeróbką + ekran a było do spowodowane doczytaniem się, że w pobliżu temperatury docelowej grzanie jest słabsze. Rzeczywiście w praktyce okazalo się (przykładając ucho do gara) ;) że 2-3 st. przed osiągnięciem nastawionej temperatury grzałka włączana jest cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie zmieniałem nic w kociołku. Zacierałem wczoraj i rzeczywiście tak jak parę postów wyżej przy temp 98-99 grzałka chodzi mozolniej i żeby osiągnąć te 100 stopni musi pogrzać parę minut. Wrzenie było może nie jakoś super mocne ale wystarczyło by wywoływało ruch brzeczki od spodu aż po sam czubek gara. Zauważyłem także,że grzałka jest włączana cyklicznie jakoś 1-2 stopnie przed docelową temperaturą, którą ustawimy na garze. Warzyłem przy mierniku poboru prądu i moc grzałki skacze przed osiągnięciem temperatury docelowej. Jeśli kogoś to ciekawi, koszt warzenia na takim garze włącznie z chmieleniem wynosi około 3zł.

 

PS : wrzenie brzeczki musi być bardzo intensywne ? Bo zastanawiam się czy jakoś "ulepszać" mój gar, skoro wrzenie uzyskuję, delikatne ale jednak jest.

 

Waldi, czym przymocowałeś ekran grzejnikowy do kociołka ?

Edytowane przez Peres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzenie brzeczki musi być bardzo intensywne ? Bo zastanawiam się czy jakoś "ulepszać" mój gar, skoro wrzenie uzyskuję, delikatne ale jednak jest

 

Ludzie piszą, że nie musi jakoś przesadnie wrzeć ale jednak jednoznacznie wrzeć. Kiedyś padło określenie "rollig boil" (czy jakoś tak). W moim poprzednim garze, na gazie zawsze zastanawiałem się cóż to znaczy owo "rolling boil" choć tam miałem nadmiar mocy. Teraz w kociołku lidlowym wszystko się pięknie roluje.

 

czym przymocowałeś ekran grzejnikowy do kociołka?

 

Dwoma szerokimi na 4 cm gumkami. Jak do majtek ;) tylko szerokimi. Chciałem aby ekran był zdejmowany. Jest delikatny i do mycia byłby zdejmowany. Jednak po pierwszej warce się... elegancko przykleił i został.

 

Została jeszcze jedna kwestia. Nie mogąc bezpośrednio porównać trudno "przez druty", tylko na podstawie opisu ocenić komu wrze intensywniej. Ponadto w dawnych czasach (ze 25-30 lat temu) mierzyliśmy z kumplem elektronikiem napięcie sieci w różnych miejscach - były kolosalne różnice. Nie wiem jak jest teraz ale moim zdaniem (fachowcy mnie tu mogą poprawić) możliwa jest sytuacja kiedy w jednym miejscu będzie intensywniej wrzeć bez izolacji a w innym mniej intensywnie z izolacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować że stałem się szczęśliwym właścicielem kociołka z Lidla :D po rozpakowaniu miło mnie zaskoczył elegancki wyświetlacz oraz wykonanie :)

 

Zagotowałem na próbę 5L wody :) żeby sprawdzić jak on działa :) muszę przyznać ze super :)

 

Chyba nie będę go przerabiał (termostat) :)

 

No chyba że jakieś mieszadło ale czy warto??

 

Tak że Szczerze mogę polecić ten Kociołek za te pieniądze :)

 

Pozdrawiam

 

Ps, czy ktoś dorabiał mieszadło jeśli tak to mogę prosić o jakiś schemat ilustracje jak to zrobić ??

 

pzdr

Edytowane przez Kubuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.