Skocz do zawartości

Fermentator Peltiera :)


Atebo

Rekomendowane odpowiedzi

Zmajstrowałem testowo prowizoryczne chłodzenie do fermentatora bazujące na ogniwie peltiera pochodzącym ze schładzarki do mini dystrybutora beczek 5l.

Rozciąłem i nałożyłem na fermentator zbiornik na beczke 5l.

Zaizolowałem karimatą -zalałem zimną kranówką. Ciekawe jaka po 12 godzinach będzie temperatura?

 

Fermantator Peltiara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej postaci to nie spodziewał bym sie jakichś znaczących różnic temperatury.. Aby moduł Peltiera działa w miare sensownie to z jednej strony trzeeba odbierac ciepło, a z drugiej chłód i to jak najsprawniej.. przy plastikowym fermentatorze to raczej nic z tego nei wyjdzie.. przy metalowym był by większy sens..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmajstrowałem to w wolnej chwili. Też nie spodziewam się raczej rewelacji w chłodzeniu.

Sprawdzę za kilkanascie godzin i napiszę jaka temp. w fermentatorze.

 

Nie mam miejsca na lodówke ale mam szafke na 2 fermentatory.

Ma ktoś pomysł jak ją schłodzć na 8 st. C ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej sensowne jest zastosowanie agregatu, najtaniej wymontować z starej działającej lodówki i zamontować do szafki(tu przydaje się umiejętność majsterkowania). Drugi kierunek to ogniwa, będzie potrzebnych kilka, tu ważna jest bardzo dobra izolacja i wymuszony obieg powietrza po obydwóch stronach ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmajstrowałem testowo prowizoryczne chłodzenie do fermentatora bazujące na ogniwie peltiera pochodzącym ze schładzarki do mini dystrybutora beczek 5l.

Rozciąłem i nałożyłem na fermentator zbiornik na beczke 5l.

Zaizolowałem karimatą -zalałem zimną kranówką. Ciekawe jaka po 12 godzinach będzie temperatura?

I jak eksperyment, schłodziła się coś brzeczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach temp otoczenia 22oC temp wody 13oC pobór mocy 45W tak więc zabawa raczej nie opłacalna. choć przy dobrej izolacji fermentatora i chłodniejszemu otoczeniu na siłe do dolnej by wystarczyło.

 

Projekt idzie do szuflady z uwagi na niewydajność i nierentowność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem kiedy ktoś zacznie chłodzić (i na ile to jest opłacalne) wodą ze studni. A jeszcze taniej z hydrofora- poziom w zasadzie ten sam więc wystarczy pompka kilka W. Od kilku miesięcy mam podłączoną "elektronike" do swojej studni i powiem że temperature trzymie stabilnie grubo poniżej 10st :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 studnie... kiedyś nawet były podłączone instalacją do domu, niestety remont przeprowadzony zanim zacząłem bawić się w warzenie spowodował to że nie pomyślałem by na coś się ta stara instalacja przydała. A dziś było by jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia przy domu to skarb... i nie tylko do naszych celów.. U mnie świetnie spawdza się akurat do chłodzenia brzeczki. Woda ma 10st.C i w zasadzie ekonomika jest mało istotna.. ważne jaka temperatura po chłodzeniu jest.. :) Ja swoją studnię odświeżałem... ale było to czyszczenie dna. Wybranie całej studni z pisaku moze byc kosztowne.. chyba, że własnymi rękoma kręg po kręgu... da się :) Jak robota własna to ma sens, ale jak już zlecenie to trzeba się mocno zatanowić.. czyt. zestawić koszty i zyski, ale woda ciągle drożeje, a do tego z reguły dochodzi kanalizacja, a więc koszty x2.

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zmajstrowałem testowo prowizoryczne chłodzenie do fermentatora bazujące na ogniwie peltiera pochodzącym ze schładzarki do mini dystrybutora beczek 5l.

Rozciąłem i nałożyłem na fermentator zbiornik na beczke 5l.

Zaizolowałem karimatą -zalałem zimną kranówką. Ciekawe jaka po 12 godzinach będzie temperatura?

 

Troszkę odświeżę temat.

Też zamierzam zmajsterkowac chłodziarkę na ogniwach peltiera.

Podstawowa zasada w tym przypadku, fermentor musi byc w środowisku X, ciepło musi być odprowadzane poprzez ogniow do środowika Y, pomiędzy środowuiskiem X a Y powinna być jak najlepsza izolacja termiczna. W Twoim wykonaniu ciepło krąży z fermentora poprzez ogniwo i radiator i ponownie trafia do fermentora (fermentor nie jest odizolowany od otoczenia i pobiera ponownie ciepło). Stąd kilkuprocentowa efektywność, coś tam schłodziło ale...

Zrób doświadczenie i zawiń dokładnie kocem fermentor, pozostawiając na zewnątrz radiator, a Twoja lodówka zacznie działać i będzie działać tym efektywniej, im dokładniej odizolujesz fermentor od pomieszczenia, do którego ciepło oddaje ogniwo Peltiera.

Zauważ, że w Twoim wykonaniu izolację termiczna stanowi plastik fermentora (czyli prawie nic).

W tym przypadku są 2 rozwiązania:

1. pozostawisz ogniwo "przyklejone" do fermentora, a odsłonietą część fermentora jak najlepiej termicznie odizolujesz, albo

2. fermentor umieścisz w izolowanym pudle, a ogniwo będzie umieszczone w ściance tego pudła, do tego tak jak zrobiłeś:radiator i wentylator.

Tu jest fajnie opisane:

http://www.elportal....f/k01/19_08.pdf

 

PS. czy ten radiator przylega wprost do fermentora, czy pomiędzy fermentorem a radiatorem jest karimata, bo jeśli jest przymocowany poprzez karimatę, to całkowicie niepoprawnie. Najlepiej, gdyby... "teoretycznie" nawet w fermentorze była wycięta dziura tak, żeby ogniwo pobierało ciepło wprost z piwka:)

Pozdrawiam

Edytowane przez zamber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.