Skocz do zawartości

Bromania - Sprzęt dla Piwowarów Domowych


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

przed świętami sporo osób sobie dosprzętawia browar - z lewej filtracyjna, z prawej zacierna. Byłby fajny zestawik, ale kadzie trafią do różnych osób.

 

sporo też zrobiłem ostatnio mieszadeł - widać idealny prezent pod choinkę :smilies:

post-1421-0-56231700-1356014015_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed świętami sporo osób sobie dosprzętawia browar - z lewej filtracyjna,

myślałem że wrzucisz fotkę wkładu -fd....filtrator wygląda zacnie :cool:

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keg jest normalnie, tylko górny kołnierz przyspawany jest do dolnego - jest to spowodowane spustem w dnie. W środku dna jest przyspawane kolanko z kawałkiem rury, z lekkim spadkiem - bez tego kołnierza keg by się bujał. A wkład filtracyjny ma wzmocnienie do góry tak żeby nie zwiększać martwej objętości pod dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda zrzucanie zacieru - bez większych problemów udaje się zrzucić cały z kadzi zaciernej, a resztki spłukuje isę niedużą ilością gorącej wody, która też wypycha zacier z węży. Zero rondelków, chlapania, parzenia się.

 

Drugie zdjęcie to wysładzanie. Na stałe jest podłączony wąż z zaworem do kolektora - wystarczy ustawić na mieszalniku gorącą wodę i otwierać/zamykać zawór.

 

trzecie zdjęcie to usuwanie młóta - to że wężyk z wodą do wysładzania połączony jest na stałe w niczym nie przeszkadza. Młóto wygarniam do fermentora, spłukuję wodą resztki do tego samego fermentora i wynoszę na kompost.

post-1421-0-95413100-1356349239_thumb.jpg

post-1421-0-33211200-1356349360_thumb.jpg

post-1421-0-61295100-1356349443_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na święta zrobiłem sobie prezent w postaci mieszadła od chłopaków z Bromanii. Chciałbym pochwalić za pełną profeskę wykonania oraz udane starania aby sprzęt dotarł przed świętami. Dzięki Wiktor !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nie, cały czas można wszystkie sprzęty zamawiać bezpośrednio od nas. W tej chwili zniknął cennik, a pojawił się aktywny browar. Po najechaniu i kliknięciu na interesujący nas dział pojawia się lista oferowanych sprzętów. Chłodnica jest na samym dole w dziale zacieranie-filtracja-warzenie.

 

dla porządku link do filmu pokazującego działania whirlpoola:

[media]

[/media]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.