Skocz do zawartości

Bromania - Sprzęt dla Piwowarów Domowych


Rekomendowane odpowiedzi

Oto kadź filtracyjna z fałszywym dnie wykonana z Kega 50 litrów. Do kadzi jest możliwość zrobienia izolacji z wełny mineralnej osłoniętej blachą nierdzewną, oraz pokrywki z gruszką do wysładzania.

 

Test się odbył na wicie - nie nadążałem z dolewaniem wody do wysładzania.

post-1421-0-31294100-1343625835_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto pokrywka do garnka lidlowskiego. W pokrywce zamontowany jest silnik z mieszadłem mechanicznym. Po dołączeniu do tego sterownika możemy znacznie ułatwić sobie zacieranie brzeczki.

post-1421-0-48084500-1343626360_thumb.jpg

Edytowane przez Wiktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założeniu miały to być podłączenia do chłodnicy zanurzeniowej - dzięki czemu chłodzenie byłoby bez obaw o infekcje - niestety pierwsze warzenie trochę zmodyfikowało plany i trochę to przerobimy - z lewej strony zamocujemy sondę na termometr, a z prawej strony powiększymy otwór tak, aby przeszły 2 przyłącza do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj dostałem mój przerobiony garnek- spawy są takiej jakości, że wygląda, jakby ten 100l garnuszek był zrobiony z jednego kawałka metalu :) Zdecydowanie polecam Chłopaków!

 

Jaki koszt przerobienia garnka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa była bardzo nietypowa- dorobienie dna ze spustem do istniejącego "walca", który powstał po odcięciu góry od większego zbiornika. Cena była bardzo atrakcyjna, przynajmniej na tle tych, które poznałem jakiś czas temu pytając o analogiczna usługę w miejscowych warsztatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chmielaki się udały, co prawda większość ludzi jak się dowiedziała ze piwo będzie za miesiąc, albo że nie ma nic do spróbowania za darmo to szła dalej, ale trafiło się parę konkretnych osób, nawet takie co warzą. Zaliczyliśmy też wizytę Bractwa Piwnego z Krakowa. No i odbyła się dość udana premiera nowej małej warzelni.

post-1421-0-28649000-1345495648_thumb.jpg

post-1421-0-97403400-1345495705_thumb.jpg

post-1421-0-79399400-1345495768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiertarka się nie grzeje przy większym zasypie?

Już nie będę gadał o grzejących się wiertarkach.

 

po 4 kg była ledwo ciepła. Jak jest dobra przekładnia to się nie grzeje. Silnik sporej mocy bo ponad 700 W. Powiedzmy sobie szczerze jaki jest największy zasyp w domu? 20-25 kg? to 5 minut pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.