Skocz do zawartości

Bromania - Sprzęt dla Piwowarów Domowych


Rekomendowane odpowiedzi

15 września będziemy warzyć Dunkelweizena w Łódzkiej Piwotece - będzie też możliwość spróbowania naszego piwa. Wszystko to za darmo, start o 15, miejsc jest 40 decyduje kolejność na wejściu. Jeśli ktoś z Łodzi chciałby odebrać zamówienie możemy pomyśleć - choć ilość miejsca w samochodzie może być ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wałki są ponacinane w rąby. Napęd jest na jeden wałek, przeniesienie napędu jest przez ziarno, więc siłą rzeczy drugi wałek kręci się wolniej. Nie ma problemu ze startem nawet z zasypanym ziarnem, oraz ze ślizganiem się zboża po wałkach.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jak ktoś bierze się za budowę śrutownika walcowego mógłby zajrzeć do chociażby kunzego. Jest tam opisane jak powinny wyglądać rowki, jak powinny być ułożone w stosunku do siebie, oraz jaka powinna być różnica prędkości.

 

Czyli wszystko zgodnie z zalecaną przez Ciebie lekturą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metodą toczenia nie uzyskasz efektu o którym pisze Kunze - tak żebyś wiedział na przyszłość.., a jeśli odnosisz się już do słów Wogosza to gdybyś czytał ze zrozumieniem wiedziałbyś że nie był on zwolennikiem zarówno mojego jak i twojego rozwiązania czyli napędzanego na jeden wałek oraz radełkowania.

Ponadto skoro wg Ciebie temat został wyczerpany przez Wogosza to po co dodatkowe 3 grosze

Wiktor, fakt jest jeden zarzuciłeś mi coś do czego sam się nie zastosowałeś.

Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to takie akademickie dywagacje w stylu "weźmy nieskończoną liczbę punktów, ale bez przesady 10 wystarczy". Malt mill nie ma napędu na oba wałki. Widziałem też śrutownik innej firmy też z napędem na jeden wałek.

 

Oczywiście im większa skala tym ma to większe znaczenie, przy 20 litrach wydajność nie ma takiego znaczenia i możemy sobie śrutować porketem, młynkiem zelmera czy tym co mamy pod ręką.

 

Nie mniej jak ktoś bierze się za budowę śrutownika walcowego mógłby zajrzeć do chociażby kunzego. Jest tam opisane jak powinny wyglądać rowki, jak powinny być ułożone w stosunku do siebie, oraz jaka powinna być różnica prędkości.

 

wskaż mi gdzie zarzucam personalnie Tobie że zrobiłeś coś nie tak. Wcześniej było opisanych kilka innych śrutowników z których w każdym można było się do czegoś przyczepić. Doradziłem że jakby ktoś chciał na przyszłość robić sobie śrutownik to może znaleźć w literaturze jak to powinno wyglądać i pokazać tokarzowi co ma zrobić żeby było dobrze a nie eksperymentować. Ja nie chciałem wyważać otwartych drzwi i wybrałem jeden z lepszych mechanizmów na rynku - tej samej firmy zamawiają profesjonalne sklepy i browary w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wyglądał nasz browar w łódzkiej Piwotece. Na warsztaty dotarło kilku piwowarów domowych, którzy wykazali się wytrwałością i zostali do samego końca. Wolny czas w czasie warzenie umilały rozmowy ogólno-piwne i sprzętowe oraz keg z belgiem, który przywieźliśmy ze sobą.

post-1421-0-76411400-1347831184_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzedajcie (bądź też macie w planie) sprzęt do wyszynku piwa z kegów pepsi - chodzi mi o zestaw: reduktor, węże, zaciski, szybko złączki, kran (bez kega i butli co2) ? Wiem, że można to kupić tu i ówdzie a pytam bo lepiej jest znaleźć jedno miejsca i zapłacić tylko raz za przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzedajcie (bądź też macie w planie) sprzęt do wyszynku piwa z kegów pepsi - chodzi mi o zestaw: reduktor, węże, zaciski, szybko złączki, kran (bez kega i butli co2) ? Wiem, że można to kupić tu i ówdzie a pytam bo lepiej jest znaleźć jedno miejsca i zapłacić tylko raz za przesyłkę.

 

i takim zestawem to ja też byłbym zainteresowany, jakby był w jednym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłem Wiktora i odebrałem nalewarkę przeciwciśnieniową. Wygląda jakby z fabryki wyszła. Spawy prawie niewidoczne. Wyszlifowane, wypolerowane. Do tego jeszcze wzmocnił i poprawił moją prasę do winogron z kwasówki.

Również cała robota wykonana profi. Co tu dużo pisać. Dobrze, że mam Wiktora po drodze :) Szkoda, że dopiero teraz zaczął, bo bym swoją warzelnię i inne graty u niego robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilis -dzięki za dobre słowa.

 

Oto co dostaliśmy do przerobienia:

post-1421-0-21153900-1349174945_thumb.jpg

a oto jak to wyglądało jak się za to zabraliśmy:

post-1421-0-40959300-1349174926_thumb.jpg

4 stopniowa regulacja obrotów mieszadła, sterownik boleckiego, ominięty termostat w garnku i wstawione lepsze zabezpieczenie termiczne, mieszadło magnetyczne, wymieniony kran na mosiężny, duży ładny termometr tarczowy - wszystko gotowe do użytku. W galerii jest wykres jak działa sterownik:

test3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od indywidualnych ustaleń - bo zaczyna się od jednego, a w trakcie pracy sporo się zmienia i zawsze coś jeszcze się dołoży, nawet teraz będziemy jeszcze coś do tego dokładać. Nie mniej taka przeróbka ze sterownikiem Boleckiego to koszty rzędu 1 500 zł. Aczkolwiek sterowanie jest uniwersalne - można wpiąć w to wędzarnie, a nawet destylarkę. Dodatkowo jest zawsze możliwość rozbudowy- do sterowania można dorzucić drugi obwód i już możemy kręcić po 40 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.