Skocz do zawartości

Bromania - Sprzęt dla Piwowarów Domowych


Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyjemność ogłosić, że wraz z dwoma kolegami ze studiów założyliśmy firmę produkującą sprzęt dedykowany dla piwowarów domowych. To co już udało nam się stworzyć można zobaczyć na naszej stronie internetowej, która jest w pierwszej wersji i w najbliższym czasie można liczyć na informacje o naszych innych projektach, które teraz kończymy.

 

Sprzęt wykonujemy sami od podstaw - spawamy stal nierdzewną i dysponujemy sporym warsztatem, dlatego sprzęt który wykonujemy jest dopasowany do piwowara. Ogółem zrobimy wszystko - wspawamy nypel do kega i zrobimy też browar od zera - w zależności co potrzeba.

 

W przyszłości chcemy organizować kursy - zarówno warzenia piwa na różnym poziomie, jak i pracy z drożdżami. W tej chwili trwają prace nad uruchomieniem stacji do namnażania drożdży. Doradzamy też w sprawach sprzętowych: zarówno produkcji piwa jak i np wyszynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z miesiąc za późno, bo już podstawy zakupione :( Ale co tam, za rok znów zwiększenie mocy o 100% (co roku podwajamy, tak, tak:) ), więc na pewno dedykowany sprzęt będzie lepszy niż substytuty :)

Polecam wszystkim piwowarom: lepiej dołożyć 100-200zł i mieć sprzęt z klasą niż ciułać tu parę zł, tam parę zł, a potem wygląda jak wygląda...czyli jak to w Polsce właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną będziemy prowadzić sprzedaż przez e-mail. Trzeba do nas napisać co potrzeba, my przedstawimy możliwe opcje i po zatwierdzeniu projektu, sposobu płatności i wysyłki weźmiemy się do realizacji. Sklep uruchomimy tak szybko jak to będzie możliwe, ale ciężko mi teraz podać jakąś konkretną datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wprowadziliśmy do oferty nalewarki przeciwciśnieniowe.

 

Są w 3 opcjach: z zaworami ze stali nierdzewnej, z zaworami mosiężnymi oraz bez zaworów. Gwinty na piwo i gaz są 1/2", gwint wylotowy z butelki 1/4", ale jeśli ktoś chciałby inne gwinty, wystarczy do nas napisać.

 

W tym tygodniu powinien się pojawić na stronie pełny opis nalewarki i orientacyjne ceny naszych sprzętów.

post-1421-0-83629300-1336892355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ceny wysyłam na maila/PW zainteresowanym, pracujemy nad zmianą strony, pierwsze z pozoru kosmetyczne zmiany już się pojawiły (wyglądają na mało znaczące, ale wymagały przebudowania praktycznie całej strony).

 

Teraz pracujemy nad dodaniem na stronie cennika, który umożliwiałby od razu złożenie zamówienia, ale potrzebujemy na to jeszcze trochę czasu, zwłaszcza że pracujemy nad kolejnymi sprzętami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się sporo pytań dotyczących kadzi z kegów. Wczoraj nakręciłem krótki filmik jak się sprawuje (wiem Oskara za reżyserię nie dostanę):

[media]

[/media]

 

co do samej realizacji zamówień - nie sprzedajmy kadzi jako takich, a przerabiamy dostarczone kegi i silniki. Sprzedając jako firma musimy płacić vat a kupując używane kegi albo płacimy dużo, albo nie dostajemy faktury i cały vat przerzucamy na Was, dlatego jeśli chodzi o takie kadzie z kega nasza polityka będzie polegała na usługowym spawaniu kadzi z dostarczonych kegów. Kupując kegi silniki na allegro, można się z nami umówić tak że przyjdą do nas, my to poskładamy i odeślemy gotową kadź.

 

I jeszcze jedna kwestia - pewniej jest do mnie wysłać maila niż PW - mniejsza szansa że wiadomość zaginie w akcji bez odpowiedzi - na skrzynce mam lepsze możliwości etykietkowania wiadomości.

 

PS. Testujemy chłodnice zanurzeniowe, które niedługo pojawią się w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można zmieniać kierunek obrotu takiego mieszadła, czy to jak jest daje radę? jak sie sprawuje termometr? ;) zastanawiałem sie czy by go nie kupić....

Edytowane przez amap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie można - trzeba odwrócić polaryzację zasilania. Ale mieszadło jest zaprojektowane tak, aby pompować zacier do góry jak się odwróci kierunek to będzie gorzej :)

 

termometr to kupiony z lidla szpikulec do grilla. Kosztował ponad 30 zł, ale ma niebieskie podświetlenie wyświetlacza ;) użyłem takiego bo był pod ręką i jest dość wygodny i pokazuje chyba w miarę rozsądnie.

w kegu jest mufa na termometr - w zależności jaki ma być docelowo jest różnej średnicy - tu jest mniejsza pod termometr z ikeły, albo DS18b20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się sporo pytań dotyczących kadzi z kegów. Wczoraj nakręciłem krótki filmik jak się sprawuje (wiem Oskara za reżyserię nie dostanę):

 

 

co do samej realizacji zamówień - nie sprzedajmy kadzi jako takich, a przerabiamy dostarczone kegi i silniki. Sprzedając jako firma musimy płacić vat a kupując używane kegi albo płacimy dużo, albo nie dostajemy faktury i cały vat przerzucamy na Was, dlatego jeśli chodzi o takie kadzie z kega nasza polityka będzie polegała na usługowym spawaniu kadzi z dostarczonych kegów. Kupując kegi silniki na allegro, można się z nami umówić tak że przyjdą do nas, my to poskładamy i odeślemy gotową kadź.

 

I jeszcze jedna kwestia - pewniej jest do mnie wysłać maila niż PW - mniejsza szansa że wiadomość zaginie w akcji bez odpowiedzi - na skrzynce mam lepsze możliwości etykietkowania wiadomości.

 

PS. Testujemy chłodnice zanurzeniowe, które niedługo pojawią się w ofercie.

 

bardzo fajna kadź :D mam nadzieję, że uda mi się już niedługo przetestować .

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Udało się w końcu odpalić nowy kociołek !!!

Zasyp na początek 8,5 kg.

Mieszadło działa bez zarzutów tylko muszę sobie dorobić przełącznik zmiany prędkości.

Warzenie staje się jeszcze fajniejsze

pozdrawiam

.

post-1168-0-35414900-1343047315_thumb.jpg

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek cieszę się że w końcu udało Ci się to złożyć i że działa.

 

a na zdjęciu kolejne z naszych dzieł. Ten ma pojemność 27 litrów, ale możemy zrobić większej pojemności. Nie będziemy ich mieli na stałe w ofercie tylko będziemy je robić na zamówienie, więc o cenę trzeba wysłać zapytanie na maila.

post-1421-0-25665800-1343053409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wymiennik rurowy do chłodzenia brzeczki do pomiaru blg. Do mniejszego cylindra wlewa się brzeczkę, umieszcza to w większym. Duży cylinder ma od dołu wlot wody, a ta rura z boku to wylot. Przepływająca woda chłodzi brzeczkę i możemy dokonać pomiaru blg w temperaturze kalibracji areometru.

post-1421-0-79272200-1343057320_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wymiennik rurowy do chłodzenia brzeczki do pomiaru blg. Do mniejszego cylindra wlewa się brzeczkę, umieszcza to w większym. Duży cylinder ma od dołu wlot wody, a ta rura z boku to wylot. Przepływająca woda chłodzi brzeczkę i możemy dokonać pomiaru blg w temperaturze kalibracji areometru.

 

Dodam, że jako odbiorca jesteśmy mile zaskoczeni jakością wyrobu - profesjonalne wykonanie, ładne spawy, cena konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.