Skocz do zawartości

Pierwszy Granat/Rakieta


Rekomendowane odpowiedzi

Mam wagę obok choinki na butelki i lubię je sobie powaŻŻŻŻŻŻŻŻyć (ah, jak miło użyć tego słowa na tym forum :D). Ogólna różnica między zwrotnymi a bezzwrotnymi (500ml) jest taka, że wszystkie zwrotne ważą ponad 300g. Niektórym bezzwrotnym też się to zdarza, ale rzadko, używamy ich też. Butelki z "polskiego rzemiosła" (Pinta, AleBrowar, Ursa, Pracownia, Haust) są chyba te same i są lekkie. Doliczając wredne etykiety, butelki leca do kosza. :P Podobają mi się butelki z Olimpu, w które leją Herę (Prometeusza w butelkach nie widziałem), wyglądają jak niemieckie zwrotne (np. Schlenkerla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam się pod temat. Zdarzył się dziś jeden malutki granacik. Butelka pękła przy denku, była w skrzynce, na której stała inna skrzynka, więc to co z niej zostało ładnie osiadło na spodzie. Piwko od dwóch miesięcy w butelkach, końcowe Blg wyniosło 3 (z 12), 115g glukozy na 20 litrów piwka. Prawdopodobnie przyczyną jest fakt, że kiedy zdekantowałem piwko do wiadra, w którym czekał już syrop z glukozy, "zapomniałem" dokładnie wymieszać na koniec licząc, że piwko podczas wirowego ruchu brzeczki podczas dekantacji wymiesza się samo :)  Myślę, że mogła to być końcówka warki z dna wiadra. Uświadomiłem sobie po czasie, że zrobiłem błąd i dlatego od zabutelkowania co tydzień otwieram jedną butelkę w celach degustacyjno naukowych i do tej pory nie zauważyłem nic niepokojącego. Piwko z każdym tygodniem coraz lepiej nagazowane, choć nie przegazowane, bo takich nie lubię, z butelki nie uciekało - wydaje mi się, że dałem nawet mniej glukozy niż potrzeba. A tutaj taki surprisik. Ale z piwowarstwem jest chyba jak z wędzeniem - jeśli raz nie schrzanisz, to się nie nauczysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.