Skocz do zawartości

Polskie Zboża - lager wielozbożowy


slotish

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w sezonie lagerowym chcielibyście uwarzyć coś pijalnego, sesyjnego i odbiehającego od standardowego pilsa polecam niniejszą recepturę. Polskie zboża okazało się być czystym lekko słodowym lagerem z lekkim aromatem Lomika i nadzwyczajną lepkością. Złożony zasyp sprawia, że smakowo odbiega od jęczmiennych lagerów. Piwo to smakowało wielu osobom i zdobyło uznanie wśród moich znajomych, którzy nie zawsze pozytywnie odnoszą się do moich piwowarskich "wyczynów".

 

 

Woda:

Zastosowałem mieszankę RO i kranówki by uzyskać miękką wodę.

 

Zasyp:

 

Pilzneński - 1,25 kg

Pszeniczny jasny - 0,75 kg

Orkiszowy - 0,75 kg

Żytni - 0,5 kg

Kasza gryczana palona - 0,5 kg

Kasza jaglana - 0,5 kg

Płatki owsiane błyskawiczne - 0,3 kg

Pszenica - 0,1 kg

 

Zacieranie:

 

Kasze i pszenica skleikowane w 7 litrach wody przez gotowanie 20 minut. Kleik dodany do kotła zaciernego i dodanie 5 litrów wody:

53-52°C - 15 min.

65-63°C - 40 min.

73°C - 90 min.

dodanie łuski gryczanej do filtracji

 

Chmielenie:

 

60 min - 20g Marynka 9,1% ak

10 min - 30g Lomik 3,5% ak

- 1,5 łyżeczki mchu irlandzkiego

 

Drożdże:

 

Użyłem W34/70 ( 2 litrowy starter z suchych drożdży )

 

Ostatecznie wyszło 17,5 litra brzeczki, którą schłodziłem do 13C. Piwo fermentowało w 8C przez trzy tygodnie, bez przenoszenia na cichą, i ostatecznie zeszło do 2 BLG. Piwo zostało rozlane z dodatkiem 130 gram cukru rozrobionym w litrowym syropie na 18,5 litrów zielonego piwa.

 

Uwagi: W celu ułatwienia filtracji można zacierać w większej ilości wody oraz zastosować mash out. 100 gram pszenicy można zapewne pominąć w recepturze - ja użyłem jej tylko w celu wyczyszczenia śrutownika po kaszy jaglanej, której drobne ziarenka nie chciały w całości się ześrutować. W przypadku stosowania kasz w woreczkach - koniecznie należy ją ważyć. W przypadku kaszy gryczanej ważyłem woreczki trzech różnych producentów i za każdym razem okazywało się, że deklarowane 100gram\woreczek w rzeczywistości wynosi 80 gram...

 

Tutaj wrażenia jacera z degustacji: http://www.piwo.org/...-polskie-zboza/

post-938-0-98814700-1335872450_thumb.jpg

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.