Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Greta powoli coraz gorzej kapsluje ponadto butelkując jednorazowo 150 butelek czas ułatwić sobie życie. Czas na zmiany.

Którą zatem z dwóch typów kapslownic stołowych (1 - ta z jedną wajchą występująca w różnych odmianach za ok 90zł oraz 2 - Heavy Duty z systemem ślimakowym) byście polecili?

 

Generalnie chcę dokonać zakupu raz i mieć spokój. Tak więc czy zapłacę 90 czy 140 zł nie ma ostatecznie znaczenia, ale jeżeli nie ma sensu dopłacać... to nie ma sensu :)

 

Przeczytałem wątek ale ciężko wyciągnąć z tego jakieś jednoznaczne wnioski szczególnie zestawiając tylko te dwa typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawuje się ta kapslownica z dźwignią, ale Heavy Duty jest rewelacyjna, możesz brać w ciemno.

 

Podejrzewam, że tę z dźwignią trzeba "przestrajać" w zależności od wysokości butelki.. z Heavy nie ma problemu, bo masz układ ślimakowy i łatwo podnosisz i opuszczasz głowicę - czy to bączek czy to sześćset pięćdziesiątka po warce. Najlepiej niech się elroy wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sprawuje się ta kapslownica z dźwignią, ale Heavy Duty jest rewelacyjna, możesz brać w ciemno.

 

Podejrzewam, że tę z dźwignią trzeba "przestrajać" w zależności od wysokości butelki.. z Heavy nie ma problemu, bo masz układ ślimakowy i łatwo podnosisz i opuszczasz głowicę - czy to bączek czy to sześćset pięćdziesiątka po warce. Najlepiej niech się elroy wypowie :)

Do bączka trzeba by było zrobić nacięcie albo podłożyć kawałek drewnianej klapki bo nie sięga ale tak ogólnie jest The Best :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Grety nie jestem zadowolony. Wprawdzie działa i sporo już zakapslowała, ale cały czas mam wrażenie, że niedługo się rozpadnie. Zresztą parę razy odkręciły mi się te śrubki. następnym razem kupię Emily, lub zainwestuję w stołową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem" po pierwszym kapslowaniu. Cudzysłów bo kapslował głównie brat i żona ;) Ogólnie wrażenie jak najlepsze. Wygodnie, szybko i w końcu bez obawy czy szyjka butelki tym razem pęknie czy jeszcze wytrzyma.

 

Trzeba będzie zrobić jeszcze testy z butelkami z gwintem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
co powiecie o takiej kapslownicy warta swojej ceny czy lepsza bedzie GRETA LUB EMILY ?

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Kapslownica_stolowa_GRIFO&przedm=194234&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992%2F183146&sortuj=kod

Greata i Emily to inna klasa, Grifo jest o wiele lepsza ;)

 

PS

Przeniosłam Twój post we właściwe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o takiej kapslownicy warta swojej ceny czy lepsza bedzie GRETA LUB EMILY ?

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Kapslownica_stolowa_GRIFO&przedm=194234&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992%2F183146&sortuj=kod

Odżałuj 50zł i kup heavy duty.Ja wiem że to nie mała różnica, ale będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o takiej kapslownicy warta swojej ceny czy lepsza bedzie GRETA LUB EMILY ?

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Kapslownica_stolowa_GRIFO&przedm=194234&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F165992%2F183146&sortuj=kod

Właśnie zakapslowałem pierwszą warkę i jest ok. Warta tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić młotkową za 16,50 i zrobić kapslownicę ze statywu wiertarki.

Jak kiedyś opisałem swoją, to padły głosy, że taniej kupić drogą kapslownice niz stojak do wiertarki :rolleyes:

Inna rzecz jest taka, że chyba wygodniej, z perspektywy przyłożenia siły, korzystać jest z kapslownicy z korbą. Jest przecyzyjna regulacja nacisku. Choć i w tej ramiennej to pewnie kwestia praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też kupić młotkową za 16' date='50 i zrobić kapslownicę ze statywu wiertarki.

Jak kiedyś opisałem swoją, to padły głosy, że taniej kupić drogą kapslownice niz stojak do wiertarki :rolleyes:

Inna rzecz jest taka, że chyba wygodniej, z perspektywy przyłożenia siły, korzystać jest z kapslownicy z korbą. Jest przecyzyjna regulacja nacisku. Choć i w tej ramiennej to pewnie kwestia praktyki.

Bardzo szybko się łapie ile siły trzeba do zaciśnięcia kapsla. Nawet mój 9 letni syn dał radę bez specjalnego problemu :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Odgrzebuję stary temat, bo moja greta dziś już zaczęła odmawiać współpracy.

Zastanawiam się nad Heavy Duty, jednak blat na którym na ogół kapsluję nie wystaje poza obrys szafek na których leży, więc nie dam rady niczego do niego przykręcić.

Pytanie do posiadaczy Heavy Duty: czy ta kapslownica daje radę nieprzykręcona do blatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sobie zorganizuj deskę 20x40cm' date=' przykręć do niej kapslownicę i możesz taki komplet spokojnie położyć na blacie i bez stresu używać.[/quote']

Po co przykręcać ? Moja luzem zakapslowała kilkadziesiąt warek

Ja mam zwykłą Grifo, i wolę ją przymocować bo jednak powierzchnia podstawy jest mała. Ale każdy robi jak lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.