Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja pierwszym razem używałem młotkowej, ale jak mi pękło 5 butelek Stouta, to zacząłem myśleć o czymś tanim i praktycznym. Efektem przemyśleń było połączenie statywu do wiertarki (który posiadam) z dotychczasową kapslownicą. Jak narazie bardzo sobie chwalę efekty - wszystkie kapsle trzymały mocno, a kapslowanie poszło bardzo sprawnie. Jdynym minusem była koniecznoś pracy 2 osób.

Obecnie znajomy, który jest tokarzem, sprawił mi kapslownicę którą umieszcza się w statywie i wszystko jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakapslowałem młotkową 3 butelki z czego jedna poszła od spodu :) Fakt nie chciałem obudzić dziecka i poszedłem do kotłowni i miałem nierówne podłoże, ale i tak jest to kiepskie rozwiązanie, ale mam kilka kawałków bukowego drewna i złoże sobie do niej konstrukcje by działała jak stołowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięć moich pierwszych warek zakapslowałem kapslownicą młotkową ale kilka butelek zdarzyło mi się rozwalić (pękały cienkościenne butelki z zielonego szkła) i wtedy pożyczyłem Gretę od e-prezesa. Kiedy zobaczyłem różnicę w działaniu, to od razu zamówiłem Gretę w Browamatorze :)

 

A teraz...

 

...http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?pid=2216#p2216 :)

Edytowane przez shlangbaum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj butelkowałem Pilsnera i w czasie kapslowania butelek /kapslownica Greta/ dwa razy ucieło szyjkę butelki tuż przy kapslu.Kilka dni temu miałem podobny wypadek . Czy mieliście podobne przypadki?

Zdarzyło mi się, że ukruszyło kawałek kołnierza (przy butelkach od tyskiego i jakiś 0,3). Poza tym żadnych strasznych historii... Odpukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj butelkowałem Pilsnera i w czasie kapslowania butelek /kapslownica Greta/ dwa razy ucieło szyjkę butelki tuż przy kapslu.

A jakich kapsli użyłeś? Tych samych co zwykle?

Ja jakiś rok temu przy jednej warce w ten sposób zbiłem dwie butelki a trzecia się pokruszyla jeszcze bardziej.

Winą obarczam zbyt twarde kapsle (takie niebieskie...), bo ani wcześniej ani później nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.