Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dlaczego nie warto? Poproszę o porównanie obu kapslownic.
 

 

Solidność konstrukcji Ta na filmie aż się wygina i kołysze.

Siła nacisku potrzebna do zakapslowania . Na filmiku gościu dwoma rękami się opiera żeby zakapslować. Już to ją dyskwalifikuje.

Wyjmowanie butelki po zakapslowaniu. Na filmiku gość szarpie i ledwo wyciąga. W HD wystarczy lekko przegiąć na bok.

 

Tak na szybko wszystkie te czynniki na korzyść HD.

A ile oszczędzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie warto? Poproszę o porównanie obu kapslownic.

 

Może ta dyskusja będzie pomocna. Osobiście używam Grifo HD i jestem z niej bardzo zadowolony. Tak jak napisał ASadam jest to kawał solidnej konstrukcji i jeżeli tylko nie zapomnisz o jej regularnym smarowaniu to posłuży Ci wiele lat. Co do Reginy, nie wypowiem się, bo nie używałem w boju (ale jak przeczytasz w dyskusji jest również jest chwalona). Wybór ostatecznie i tak należy do Ciebie. Myślę, że bez względu na decyzję i tak będziesz zadowolony. 

Edytowane przez Daniel / Gruby Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła Grifo jest spoko, jeśli chcesz przyoszczędzić, długo mi już służy. Jedynym minusem może być regulacja wysokości, ale jakoś nigdy tego za bardzo nie odczułem, najpierw kapsluje wyższe, potem niższe i w zasadzie sprawa zamyka się w jednej zmianie wysokości na warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używam Regina i jest ok. Nic się nie wygina, ani nie trzeszczy. Butelki normalnie wychodzą po zakapslowaniu. Czasami trzeba użyć dwóch rąk jak butelka ma wysokość taka pomiędzy jedna a druga dźwignią. A siła użyta do kapslowania to od czego może więcej zależeć niż od dźwigni? Może GrifoHD ma dłuższe ramiona temu trzeba użyć mniej siły?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Kapslownica zaczęła urywać w butelkach szyjki, zakapslowane raptem 10 warek. Na zdjęciu widać wyrobiony metalowy element, dłubać naprawiać czy po prostu kupić nową?

 post-1782-0-10551500-1483381075_thumb.jpgpost-1782-0-07926000-1483381081_thumb.jpg

post-1782-0-08654900-1483381087_thumb.jpgpost-1782-0-07572100-1483381093_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda nerwów, wyrzucić i kupić stołową.

Emilly to dobra alternatywa dla Grety, nie rozumiem dlaczego w ogóle takie urządzenie jak Greta jest w ofertach sklepów skoro są z nią problemy...

 

post-17468-0-57221600-1483481680_thumb.jpg post-17468-0-73645900-1483481699_thumb.jpg

post-17468-0-46421500-1483481729_thumb.jpg post-17468-0-49736300-1483481743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam stołowej Reginy i nie dam sobie o niej złego słowa powiedzieć, zakapslowałem 21 warek i spisuje się wyśmienicie ;) przesiadłem się z ręcznej eterny (która leży i się marnuje), która nie ma problemów z obcinaniem szyjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dłubać naprawiać czy po prostu kupić nową?

 

 

Szkoda nerwów, wyrzucić i kupić stołową

 

Jakich nerwów? :) Zaczyna ucinać szyjki bo się wyrobiła blaszka w tym miejscu gdzie obie połowy się stykają. Wystarczy spiłować troszkę obie blaszki na tych łukach, które otaczają szyjkę butelki - proste rozwiązanie, nie widzę tu żadnej filozofii, a tym bardziej powodu, żeby wyrzucać tą kapslownicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dłubać naprawiać czy po prostu kupić nową?

 

 

Szkoda nerwów, wyrzucić i kupić stołową

 

Jakich nerwów? :) Zaczyna ucinać szyjki bo się wyrobiła blaszka w tym miejscu gdzie obie połowy się stykają. Wystarczy spiłować troszkę obie blaszki na tych łukach, które otaczają szyjkę butelki - proste rozwiązanie, nie widzę tu żadnej filozofii, a tym bardziej powodu, żeby wyrzucać tą kapslownicę ;)

 

I po 10 warkach znowu się wyrobi i zabawa zacznie się od nowa, przy tym nerwy i stracony czas. Piszę z własnego doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po 10 warkach znowu się wyrobi i zabawa zacznie się od nowa, przy tym nerwy i stracony czas. Piszę z własnego doświadczenia. 

 

Wyrobi, nie wyrobi, po prostu nie widzę powodu, żeby z tej przyczyny ją wyrzucać :) To zupełnie jakby wyrzucać kapslownicę stołową bo zaczyna piszczeć, a przecież wystarczy ją tylko nasmarować ;)  Kolega tier zawsze może sobie kupić stołową, a zregenerowaną Gretę zostawić na sytuacje "awaryjne".

Edytowane przez Piwosz86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest przewaga kapslownicy stołowej do ręcznej? Bo chyba nie czas kapslownia. Ja używam Eterny, rozlew i kaslowanie 20 litrów zajmuje mi 30minut. Nigdy żadnej szyjki nie ucielo, wszystkie butelki zawsze szczelne... Butelek używam po piwie na ż, napelniam partiami po 20 butelek, to co nalane druga ręka przykrywam kapselkiem. Potem jedna za drugą kapslownicą i do skrzynek. Eterna jest że mną od 15 warek

Edytowane przez Marcel G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podczas rozlewu odkładam butelkę z piwem i przykrywam wymoczonym w Starsanie kapselkiem. później jak już mam wszystkie butelki napelnione z ponakładanymi na nich kapselkami biorę na blat kapslownicę i kapsluję. zakapslowanie 50 butelek i włożenie ich do skrzynek trwa maks 5 minut. kapsluję Grifo HD

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

14 warek za mną i kapslownicą Greta. Od ok 10 warki zaczęły się problemy z kapslowaniem butelek z niskim kołnierzem. Dwa razy ucięło już szyjkę. Teraz kapslowanie z Gretą to mordęga. Muszę kilka razy obracać butelką aż kapel na całym kołnierzu się zaciśnie. W niedalekiej przyszłości czeka mnie przesiadka na jakąś stołową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kapslowałem cydr w butelkach po piwie. Nie wiem, od czego to zależy ale Greta raz obcina szyjki - a raz nie. Tym razem obyło się bez strat. Oczywiście, pod ręką miałem też tą drugą, którą posiadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kapslowałem cydr w butelkach po piwie. Nie wiem, od czego to zależy ale Greta raz obcina szyjki - a raz nie. Tym razem obyło się bez strat. Oczywiście, pod ręką miałem też tą drugą, którą posiadam ;)

Bo to zależy od typu butelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z braku czatu, pytanie interwencyjne w wątku: która kapslownica stołowa nie wymaga regulacji w zależności od wysokości butelki?

 

Jakiś czas temu szukałem dla siebie kapslownicy stołowej i robiłem małe rozeznanie. Z tego co znalazłem to każdy model z napędem białkowym będzie wymagał regulacji. Są modele które reguluje się na zasadzie przepięcia głowicy na trzpieniu (często mechanizm zatrzaskowy), lub jak to ma miejsce w przypadku Grifo - Heavy Duty regulujesz głowicą płynnie (przekładnia zębata,  swoją drogą o 3-4 ząbki za mało i trzeba zrobić małą poprawkę by butelki typu bączek były wygodne w kapslowaniu). Natknąłem się jeszcze na modele pneumatyczne, gdzie automatyka czuwa nad wszystkim, ale to tylko jako dygresja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub jak to ma miejsce w przypadku Grifo - Heavy Duty regulujesz głowicą płynnie

Dziękuję!

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czatu, pytanie interwencyjne w wątku: która kapslownica stołowa nie wymaga regulacji w zależności od wysokości butelki?

 

Dodam jeszcze, że regulacja wysokości w kapslownicy stołowej nie jest niczym  uciążliwym. Wystarczy posegregować butelki lub wybierać podobne z skrzynki i regulacja wysokości występuje max 3-4 razy na warkę. (kwestia doświadczenia).

Posiadam taką i jestem bardzo zadowolony Grifo.

Kapslownice typu Greta to szajs, dziwię się, że jest to jeszcze w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.