Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu używam tej

kapslownica-stolowa-tb2.jpg

w porównaniu do Gryfo HD .... hm trzeba je postawić obok żeby zrozumieć ;) . Niema żadnych problemów z kapslowaniem i wyjmowaniem butelek z głowicy . Jedynie magnes neodymowy trochu za mocny jak na mój gust , ale to sprawa indywidualna . Nazywa się TB-2 . Trzymałem w ręku TB-1 , TB-3 i Gryfo HD . Ta Gryfo przy nich to zabawka chińska , takie odniosłem wrażenie . TB-3 nie wiele różni się od 2 tyle że cała chromowana i ma inny spód , TB-1 bardziej licha , jak masz porównanie a cenowo przeskok nie aż taki duży to wedle mnie TB-2 wypada najlepiej w stosunku cena-jakość . A biorąc pod uwagę że to sprzęt na długie lata i w dodatku od pracy z nim człowiek musi mieć tylko pozytywne emocje ( takie założenie naszego hobby ) no to wniosek nasuwa się jednoznaczny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w browamatorze jest wlasnie promocja na nia 69 zeta:

 

http://www.browamato...9&grupa_p=6[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

Promocja!? Nie, żeby to było dyskwalifikujące, ale:

 

]Uwaga:[/b] produkt posiada drobne niedoskonałości w warstwie lakierniczej.
Edytowane przez Citizen Kane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A propos Grifo HD, po nieco ponad roku i jakiś 20 warkach 20 litrowych rozwalila się. Puścił spaw jeden i powyginala się podstawa. Pewnie młotkiem i spawarka można ją potraktować i rewnimowac, ale nie wiem czy się uda.

to chyba najlepiej na gwarancje oddać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakieś 100 warek zakapslowałem Eterną i sobie chwalę. Wszystkie butelki łapie, czasem trzeba na dwa razy złapać butelki "twist off", od czasu do czasu trzeba ją delikatnie nasmarować i pięknie hula. Ostatni raz smarowałem jakieś 50 warek temu - po kilka kropelek smaru do łańcucha rowerowego i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kapsluję Reginą kupioną w BA "z wadami lakierniczymi". Te wady to malutki odprysk farby na podstawie u dołu 0,5 cm x 0,5 cm. Uważam że to dobry sprzęt, płynna regulacja, nie trzeba używać dużej siły. Jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Regina w grudniu - trafiła się okazja na Allegro.

Co do jakości samego kapslowania to mam zastrzeżenia.

Wątpliwy jest komfort kapslowania jedną ręką. Kolumna ma dużą skłonność do zginania w stronę uchwytu.

Głowica zaciska bardzo ładnie, ale wyjęcie butelki z niej wymaga kilku chwil walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Regina w grudniu - trafiła się okazja na Allegro.

Co do jakości samego kapslowania to mam zastrzeżenia.

Wątpliwy jest komfort kapslowania jedną ręką. Kolumna ma dużą skłonność do zginania w stronę uchwytu.

Głowica zaciska bardzo ładnie, ale wyjęcie butelki z niej wymaga kilku chwil walki.

No jedną ręką na tej maszynce nie da rady, przynajmniej ja nie umiem :) Zamierzam dorobić do niej podstawę z grubej płyty blatowej jaka pozostała mi po robieniu mebli do kuchni. Co do wyjmowania, no zajmuje to chwilkę. Ale przynajmniej dla mnie kapslowanie tym sprzętem przebiega dość sprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zabutelkowałem pierwszą warkę Grifo HD nie wiem ale po jakimś czasie przechowywania w piwnicy zauważyłem wewnątrz butelki kropelki wody nad piwkiem nie wiem czy to normalne czy to kapslownica tak źle dociska bo ze zdjęciem kapsla też nie ma problemu tzn kapsel sie nie wygina po potraktowaniu otwieraczem stadardowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Właśnie jestem po pierwszym butelkowaniu. Kapslownicę mam od kolegi, ma ona przebieg kilkadziesiąt warek.

Nie abym używał jakoś specjalnie siły - ba starałem się kapslować delikatnie.
Co polecacie jako alternatywę która nie powoduje strat a dobrze dociska kapselki?


 

post-17468-0-29392000-1480937945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grifo z wajchą i już wiem, że następnym razem kupiłbym ze ślimakiem bo jednak butelki są różne i czasami trzeba regulować tą wysokość bo jest średnio wygodne. W każdym razie chyba każda stołowa będzie przyjemniejsza w eksploatacji niż najlepsza ręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląda jak Regina

Skoro tak a jest zauważalnie tańsza niż Grifo HD to będzie lepszym wyborem szczególnie że nie wymaga ręcznej regulacji a sam mechanizm jest taki jak w GHD więc warto chyba oszczędzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.