Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj butelkowałem Pilsnera i w czasie kapslowania butelek /kapslownica Greta/ dwa razy ucieło szyjkę butelki tuż przy kapslu.Kilka dni temu miałem podobny wypadek . Czy mieliście podobne przypadki?

Od dwóch warek mam tak samo z moją Gretą. :rolleyes: Nawet jeśli nie utnie szyjki, to i tak zostawia ślad na butelce, tuż pod kapslem. Więc przy następnym kapslowaniu takiej butelki jest ona na wstępie już osłabiona. Teraz muszę strasznie uważać kapslowanie trwa o wiele dłużej. Decyzja zapadła - przy następnym zamówieniu do koszyka wędruje kapslownica stołowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a mi się bardziej podoba ta z HB.. Mam wrażenie, że dźwignia będzie wygodniejsza niż ta przekładnia ślimakowa.. chociaż nie wiem, nigdy takiej kapslownicy na żywo nie widziałem. A tak przy okazji, czy jest tam jakaś sprężyna, która odbija głowicę od kapsla po zakapslowaniu? Czy trzeba ręką wyrywać butelkę spod głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej normalnej jest sprężyna, aczkolwiek jak głowica jest nowa, to butelka z kapslem może się zaklinować i trzeba lekko ją z wyciągnąć. I polecam przykręcić na stałe.

Co jakiś czas warto nasmarować głowice, najlepiej środkiem z dodatkiem teflonu. Nawet przy grubych kapslach nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej normalnej jest sprężyna, aczkolwiek jak głowica jest nowa, to butelka z kapslem może się zaklinować i trzeba lekko ją z wyciągnąć. I polecam przykręcić na stałe.

Mówisz o tej dostępnej w Homebrewing.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej normalnej jest sprężyna' date=' aczkolwiek jak głowica jest nowa, to butelka z kapslem może się zaklinować i trzeba lekko ją z wyciągnąć. I polecam przykręcić na stałe.[/quote']

Mówisz o tej dostępnej w Homebrewing.pl?

Tak, bo tych z BA nie znam, ale poznam :) Ściągnę i jeżeli bardzo Ci się nie pali, to potestuję obie. Myślę, że około środy, czwartku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trochę mi się spieszy. Miałem dziś butelkować Koelscha i Alta. Skończyło się tak, że 7l Koeslcha poszło w pety, a Alt czeka na nową kapslownicę. Greta ostatecznie psuła wszystkie butelki po kolei :)

 

W przyszłym tygodniu muszę coś już mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BA Heavy Duty i mogę polecić. Szczególnie, jak się ma butelki róznej wysokości

Polecam Hewvy Duty. Nie ma z nią problemu kapsluje wszystkie butelki od 0,66 do 0,33 tylko pod 0,33 trzeba coś podłożyc bo minimalnie jej brakuje albo naciąć jeden ząbek więcej.Szkoda siana na ręczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BA Heavy Duty i mogę polecić. Szczególnie' date=' jak się ma butelki róznej wysokości[/quote']

Polecam Hewvy Duty. Nie ma z nią problemu kapsluje wszystkie butelki od 0,66 do 0,33 tylko pod 0,33 trzeba coś podłożyc bo minimalnie jej brakuje albo naciąć jeden ząbek więcej.Szkoda siana na ręczne

Ja również polecam,dopiero po zakupieniu Heavy Duty polubiłem kapslowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda siana na ręczne

Po dzisiejszej przygodzie to i ja wiem.. :)

 

Kiedyś w ofercie BA były dwie stołowe, teraz widzę tyko Heavy Duty za 139zł. Rozumiem, że to o tej właśnie piszecie i tą polecacie? A czy przypadkiem tamta tańsza kapslownica (za 89zł bodaj) nie była podobnej konstrukcji jak ta z Homebrewing? Bo nie pamiętam..

 

tutaj : http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=77047

użytkownicy piszą o drobnych problemach, czy Wy też takie objawy u siebie zauważyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapsluje EMILY kupiłem w CP. Zakapslowałem ponad 400 butelek narazie jest super :)

Jak zakapslujesz 3x wiecej zmienisz zdanie :) Maryush kup Heavy Duty i nie bedziesz miał problemow, jak pisał szop007 od dnia zakupu tej kapslownicy kapslowanie bedzie najbardziej ulubiona czynnoscia.Kapslowanie 100 but wlacznie z nalewaniem zajmuje mi 1h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do butelek wcześniej zdezynfekowanych sypię cukier i wężykiem z zaworkiem wlewam do butelek, jak juz wszystkie napełnię, potem kapsel i trach kapslownicą. Szybko to idzie, najgorsze to dla mnie mycie butelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W przypadku tej normalnej jest sprężyna' date=' aczkolwiek jak głowica jest nowa' date=' to butelka z kapslem może się zaklinować i trzeba lekko ją z wyciągnąć. I polecam przykręcić na stałe.[/quote'']

Mówisz o tej dostępnej w Homebrewing.pl?

Tak, bo tych z BA nie znam, ale poznam :D Ściągnę i jeżeli bardzo Ci się nie pali, to potestuję obie. Myślę, że około środy, czwartku.

@elroy

 

Udało Ci się przeprowadzić wspomniane powyżej testy? Jeśli tak, to jaka jest Twoja opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Heavy Duty i jestem bardzo zadowolony :D Koniec z uciętymi przez Gretę szyjkami, kapsluje się łatwo i przyjemnie. Szczerze polecam. Nie wiem na jakiej zasadzie działa tak kapslownica z HB, ale Heavy Duty jest idealna, jeśli w czasie jednego butelkowania używa się butelek różnego typu. Ja jedną warkę potrafię wpakować w butelki od bączków 0,33l (które bardzo lubię) przez ŻGB, NRW, aż do 650ml po dużych koncerniakach (dostaję spore ilości takich butelek od znajomych :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uparcie twierdzę że najlepsza jest Eterna :

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=82161&highlight=eterna

 

Butelkuję nią od lat wszelkiego rodzaju butelki i nigdy nic się z żadna nie stało.

Edytowane przez radekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.