Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Jest duża różnica między Grifo a Grifo HD? Mam zwykłą Grifo i kapsluje się bardzo przyjemnie, po dwóch warkach wprawa w zmienianiu wysokości pozwala zrobić to w 3 sekundy, jedna osoba wlewa druga kapsluje i zabutelkowanie 40 butelek trwa 15 minut więc nie zdąży się nawet znudzić. Grifo wygląda na bardzo solidną, plastik jest gruby i sztywny. Wersja HD jest prawie 2 razy droższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest duża różnica, ale ja jestem leniwy i jak myślę o zmianie wysokości do każdej butelki to wolę dołożyć i meć z głowy. Zresztą ja nalewam, kapsluję itd. jednoosobowo.

 

Zamówiłem już Grifo HD. Nie ma co się ograniczać jak mam glejt na taki wydatek. Z drugiej strony nie ma co przeginać, więc Grifo Super Coronę odpuszczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję zdecydowanie Grifo HD, kolega ma zwykłą Grifo i ... często pożycza ode mnie moją HD, bo ta zwykła mu się wygina i niepewnie zachowuje w czasie kapslowania jakby miała zaraz się rozlecieć. Po zakupie w swojej HD jeszcze nasmarowałem mechanizm, dorobiłem stabilną podstawę z płyty, wypolerowałem głowicę (głowica we wkrętarce i drobny papier ścierny w łapę, potem gąbeczka), co któreś kapslowanie bardzo cienką warstwą wazeliny natrę roboczą część głowicy i działa jak marzenie :-)

 

 

post-6032-0-49751200-1410265583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja używam dokładnie takiej kapslownicy jak zapodałeś biervorkoster.

Jestem z niej zadowolony, kapsluje ona każdą butelkę należy tylko przed rozlewem posortować sobie butelki według ich wysokości aby często nie regulować kapslownicy. Dobrze jest położyć na spód szmatkę żeby butelka za mocno nie stukała przy wyjmowaniu już po zakapslowaniu z magnesu. Według mnie stosunek jakości do ceny jest dobry. Zabutelkowałem nią ponad 1000 butelek i tylko raz miałem wypadek z mojej winy i nie wiedziałem co jest grane z początku bo nie chciała zakapslować jednego piwa. Jak się okazało kapsel się wygiął bo pewnie nie dokładnie podstawiłem butelkę pod kapslownicę. Także za taką cenę polecam niemniej warto jeśli się ma kasę wziąć podobną ale w całości metalową.

Edytowane przez rasuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma magnes i butelki jak to z magnesem "blokują się", ale nie ma z tym większego problemu, wystarczy przy wyciąganiu lekko przechylić butelkę i magnes puszcza.

 

 

Dzieki, w browamatorze jest wlasnie promocja na nia 69 zeta:

 

http://www.browamato...9&grupa_p=6[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

Edytowane przez biervorkoster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki rasuh za tak wyczerpujaca odpowiedz. Napisz jeszcze prosze czy ma magnes i czy blokuja sie w niej butelki.

Tez mam tą kapslownicę i daje radę (od ponad 140 warek). Butelki chyba w każdej się blokują i nie jest to wina magnesu. Czasem butelka stawia opór i jak puści to dnem uderza o podstawę. Warto położyć coś miękkiego na podstawie (ja mam gumę) żeby uniknąc uderzania butelką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przesadziłem z siłą i kątem "przechylania" butelki celem wyjęcia jej z głowicy Grifo HG i w głowicy został kapsel i kołnierz butelki :P

Łatwo dało się wyjąć i można było kapslować dalej, niestety pół litra piwa poszło w kanał, bo nie ma co ryzykować spotkania z kawałkami szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.