Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, po prostu jak zobaczyłem zadrapania to zacząłem dbać, żeby było tam posmarowane. Nie rdzewieje mi dalej, więc jest ok. Tylko kapsle potem przecieram przed napisaniem numeru warki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój dramat z Gretą zaczął się podczas butelkowania 3 warki, na 80 poprzednich butelek(Tyskie) tylko w jednej moja Greta uszkodziła butelkę a wczoraj pokazała swoje ciemne oblicze ;) 13 obciętych szyjek :( butelki zwrotne(chyba po Raciborskim), już została podjęta decyzja o zmianie kapslownicy myślałem o Grifo HD, chyba że jest jakaś tańsza opcja.

Mam tylko jedno pytanie czy to tylko tak zrobione zdjęcie, czy uchwyt w tej kapslownicy można zmieniać bo teraz wygląda na wersje dla... leworęcznych ;)

 

http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/kapslownica_stolowa_grifo_heavy_duty_z_systemem_blokujacym

Edytowane przez bajker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można bo tulejka na wałek zębaty z prawej strony jest bardziej wypuszczona. Ogólnodostępne wersje są dla praworęcznych. Zdjęcie może być odbiciem lustrzanym. Co do samej kapslownicy, to miałem kontakt z 3-ema innymi, Greta, grifo zwykła i grofopodopna stołowa. Grifo HD rzondzi! :smilies: Zwłaszcza jak masz przeróżne butelki - chodzi o wysokość.

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś tą rdzę jakoś usuwać?

Tak, moja Eterna już odrdzewiona. Gdyby ktoś miał podobny problem mogę podpowiedzieć, że można to zrobić co najmniej 3 środkami. Ja użyłem odrdzewiacza na bazie kwasu fosforowego firmy Dragon, ale można też lidlowym W5 (limescale remover), lub kwasem solnym. Różnice są takie, że po odrdzewiaczu i W5 trzeba kapslownicę wypłukać wodą i wysuszyć. Mimo, że suszenie suszarką zajęło max 3min, od razu był widoczny rdzawy nalot. Kwasu solnego nie trzeba płukać. Odrdzewianie kwasami jest szybkie, rzędu 10min, w W5 trzeba moczyć o wiele dłużej. Po naoliwieniu chodzi jak marzenie, od razu przetestowałem kolorowe kapsle, które podobno są twardsze i sprawiają kłopoty. Eterna nie miała z nimi żadnych problemów, kolejny punkt dla niej.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Eterna zakapslowała już około 200butelek, głownie z kolorowymi kapslami bo tak zaznaczam które piwo jest które, butelki małe, duże,z grubym kołnierzem i zwykłe, nawet kilka butelek z gwintem. Nic lepszego w cenie do 50PLN nie kupicie, i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow, właśnie sobie policzyłem i wychodzi na to, że zakapslowałem łącznie 684 szt Eterną, ale moich, zrobionych dla mnie, w tym było 500 szt, no to mam malutki jubileusz ;-)

Eterna sprawuje się świetnie, tylko ja unikam wysokich kołnierzy bo one deformują te łopatki podtrzymujące, pewnie to samo jest przyczyną uszkodzeń Grety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę:

ponad 2 k butelek zakapslowanych GRETĄ, w tym jedna ucięta szyjka.

 

Butelki każdego typu, z wyjątkiem z gwintem.

 

Jedyne co z nią musiałem zrobić, to zeszlifować trochę krańce blaszek zaciskających, ze względu na rysowanie szyjki butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eterna sprawuje się świetnie, tylko ja unikam wysokich kołnierzy bo one deformują te łopatki podtrzymujące

Pierwsze słyszę, a moja ma za sobą ponad 3000 butelek. Jedyne butelki które sprawiały problemy to po "rzemieślniczych tyskich" i lidlowym perlenbaucherze (acz nie dlatego, że odkręcana, bo lechy free kapsluje aż miło)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany tym tematem http://www.piwo.org/...ca-stolowa-diy/ postanowiłem zrobić coś podobnego.

Musze ją jeszcze raz poprawić, bo spawałem na szybko i okazało się krzywo, chociaż ostatnią warkę zakapslowała idealnie. Polecam każdemu kto ma do dyspozycji spawarkę.

Wykorzystałem podnośnik od Poloneza, głowicę z ręcznej Emily, śrubę M16x1,5, parę podkładek i trochę stali. Sprężyna nie pamiętam od czego, ale mocna i elegancko ramię odbija.

ujt6.th.jpg59ck.th.jpgkxf7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoki kołnierz wyraźnie ciężej się kapsluje, w momencie dociskania ramion łopatki nienaturalnie odginają się do dołu, wgniecenie w kapslu właśnie wtedy powstaje co świadczy o tym że jednak coś nie do końca pasuje, głowica "schodzi" zbyt nisko. To jest kwestia 2-3 mm ale jednak. Mam w zasadzie nieograniczony dostęp do butelek, więc mogę przebierać w rodzajach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zainspirowany tym tematem http://www.piwo.org/...ca-stolowa-diy/ postanowiłem zrobić coś podobnego.

Musze ją jeszcze raz poprawić, bo spawałem na szybko i okazało się krzywo, chociaż ostatnią warkę zakapslowała idealnie. Polecam każdemu kto ma do dyspozycji spawarkę.

Wykorzystałem podnośnik od Poloneza, głowicę z ręcznej Emily, śrubę M16x1,5, parę podkładek i trochę stali. Sprężyna nie pamiętam od czego, ale mocna i elegancko ramię odbija.

ujt6.th.jpg59ck.th.jpgkxf7.th.jpg

 

jako kompletne beztalencie w zakresie majsterkowania czuję się totalnie rozwalony Twoją inwencją:D

Sam kapsluje Gretą ale od drugiej warki urywa mi po dwie szyjki mniej więcej na 40 butelek i przymierzam się za namową kolegów w tym temacie do zakupu Heavy Duty. Wygląda solidniej niż ta GRIFO za 89 zł w BA. Nie przekonują mnie plastikowe elementy w GRIFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Heavy Duty, ma też parę mankamentów, o które łatwo zadbać (wystarczy nasmarować przekładnię ;) oprócz tego głowica trochę rdzewieje ale wystarczy nie kapslować mokrymi kapslami). Ogólnie Grifo HD używam już od 90 warek, sprawuje się bardzo dobrze, solidnie zrobiona, w całości metalowa, nic się nie gnie i nie wyrobiło do tej pory, i łatwo się kapsluje, choć na początku butelki się trochę blokowały w głowicy ale z czasem to się wyrabia. Najlepsze jest w tej kapslownicy, że kapsluje wszystkie butelki bez względu na wysokość i kołnierz, nie trzeba regulować wysokości. Inwestycja na pewno się zwraca w tym czasie bym pewnie z 3 grety zużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja greta ostatnio gryzła dużo szyjek przy kapslowaniu. Postanowiłem zrobić kapslownicę stołową we własnym zakresie.

Za 30zł kupiłem statyw do wiertarki:

stojak.jpg

Grete rozebrałem i wyciąłem głowicę razem z plastikową obudową (okrągłą). Osadziłem ją w uchwycie na wiertarkę - pasuje idealnie. Ramie statywu przedłużyłem rurką.

Wysokość statywu można bardzo łatwo regulować. Testy przeprowadzone na butelkach w 100% udane.

Wieczorkiem wrzucę fotkę.

 

20140808023.jpg 20140808024.jpg

Edytowane przez indianin666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio moja "kochana" greta przerzuciła się z kapslowania na dekapitację butelek. Zresztą nigdy nie była zbyt wygodna. Postanowiłem zakupić kapslownicę stołową i celowałem w Grifo HD... jednak na Alepiwo.pl znalazłem coś innego:

http://www.alepiwo.pl/?produkty/sprzet/rozlew/kapslownica-stolowa-regina.html

 

zasada podobna jak w grifo HD tylko cała dźwignia razem z głowicą leci na dół, a nie tylko sama głowica.

Na forum ktoś już o niej pisał, ale nikt wtedy jeszcze nie używał.

 

Więc teraz moje pytanie: Czy ktoś ma porównanie i wie czy ta regina jest tak dobra jak griffo? Czy może nie ma co oszczędzać 30zł i kupić Griffo HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje radę

 

Czy masz może porównanie do Grifo HD?

Bo przez to że kiedyś pożałowałem kilkadziesiąt zł i kupiłem gretę to prawie się nerwicy nabawiłem ;)

Więc jeśli teraz mam oszczędzić 30-45zł i mieć coś co tylko "daje radę" to nie wiem czy warto oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ( wcześniej miałem tylko gretę ) , grifo HD , to oprócz chłodnicy najlepiej wydane pieniądze w moim browarze. Daję głowę że nie będziesz żałował. Kapslowanie to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.