Skocz do zawartości

Kapslownica jak jest najlepsza


misiu36100

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę jakąś tulejkę wmontować, która z powrotem ją usztywni

Popatrz na to:

http://www.abora.pl/ptfe.html

Materiał wdzięczny do obróbki, na bazie teflonu, jest wytrzymały, ma powłokę poślizgową i stosunkowo nie drogi, niestety nie lubi za wysokiej temperatury dlatego dla szybkich obrotów wałka nie polecam, ale jako materiał do kapslownicy wg mnie OK.

Grifo HD mam od niedawna, więc może jakiś lifting zrobiony bo bez problemu bączki dociska..

Kapslownice na zasadzie "dźwigni" stawiają większy opór i tarcie niż przekładnia ślimakowa-wykorzystana w HD, dlatego nie szedł bym w tym kierunku, ale to tylko moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy nabytek :smilies:. Otrzymane jako "niesprawny złom". Po godzinie sprzęt śmiga jak nowy - wystarczyło trochę szmat i rozpuszczalnika, a potem nowego smarowania. Będzie z tego przednia kapslownica na przekładni z listwą zębatą. Mam już zamówioną głowice do 26mm, a w planie jest jeszcze do 31,5m. Na spodzie listwy zębatej jest gniazdo do mocowania narzędzi (będzie na głowice duża i małą), wymiana to kwestia 30sekund :okey: . Przy pełnym podniesieniu jest prześwit ok 330mm, a w skrajnej pozycji dolnej ok. 90mm lepiej chyba nie można sobie wymarzyć. Mały lifting i mam kapslownicę do kapsli przeciwpancernych. Dodam że sprzęt waży ok 30-35kg tak więc ze stabilnością nie będzie najmniejszych problemów. Na fotce widać stan "surowy" - myślę, że w dwa tygodnie coś się urodzi :lol: Na kapslownie pierwszej warki na pewno będę gotowy

post-5473-0-09281200-1355864510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

griffo HD używają browary restauracyjne gdzie w ciągu dnia potrafią i po kilkaset butelek zakapslować. Każdy sprzęt ma to do siebie że się zużywa - ale myślę że patrząc na komfort używania, straty butelek i szybkość zużycia Griffo i tak wygrywa z innymi kapslownicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co marudzić i szukać dziury w całym jak niektórzy 10 000 butelek i więcej nią zakapslowali bez śladów większego zużycia. Produkt warty polecenia. Ja dopiero 150 butelek nią zakapslowałem, ale w porównaniu do Grety czy nawet Grifo zwykłej (obie testowałem) niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A wiecie państwo ?? :) Mam kapslownice Gretę i niestety od czasu do czasu zdarza mi sie ze nie zaskoczą mi kapselki. Kapslownica robi takie "pstryk" i nie załamuje krawędzi kapsli. Niestety zdarza się to dość często. Nie wiem czy to wina techniki kapslowania czy tez może mam uszkodzoną kapslownicę? Zdarzył wam się taki przypadek ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili wolnej popatrze jak się te blaszki prezentują...może da się to jakoś naprawić ?? Jak nie to kupie stojak do wiertarki,rozbiorę Gretę i postaram się jakoś ją przerobić na stołową. Jeśli to opłacalne offkorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta Eterna radzi sobie z butelkami o krótkim kołnierzu?

Nie wiem konkretnie o jakie Ci chodzi, ale wypełniając ponad 30 skrzynek nie patrzyłem na kolor, wysokość, etc. - byle weszła do skrzynki, tak więc mam cały przekrój, włącznie z bączkami, po Lechu Free i 0,33L mineralnej. Butle które aktualnie eliminuję, bo się ciężko kapsluje i nie jestem pewien, czy aby próby nie odbijają się na kondycji urządzenia to te po Książecych "premium" i Perlenbaucherach z Lidla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzi sobie ze wszystkimi. Piękno tej kapslownicy polega na tym, że nie dogina kapsla samą blaszką, a ma taki spory kołnierz z twardego tworzywa. Przy niektórych butelkach jedyna wada to to, że kapslownica "trzyma" butelkę - trzeba mocniej odepchnąć rączkami żeby odpuściła.

 

Mega istotne jest to, że cała kapslownica jest metalowa - rączki są np tylko oblane tworzywem - to daje niesamowity komfort pracy, nic nie trzeszczy, nic się nie ugina. Pamiętam, że Gretą zazwyczaj nie byłem pewien dociśnięcia, doginałem te plastykowe rączki - tutaj nie ma tego problemu - jeden płynny ruch i już.

 

I raczej nigdy nie będzie urywać szyjek, co się gretom zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili wolnej popatrze jak się te blaszki prezentują...może da się to jakoś naprawić ?? Jak nie to kupie stojak do wiertarki,rozbiorę Gretę i postaram się jakoś ją przerobić na stołową. Jeśli to opłacalne offkorz.

Jak chcesz wykorzystać stojak do wiertarki to tylko stary, żeliwny. Te dziś produkowane nie są przystosowane do dużych obciążeń (wiem z własnego doświadczenia). Najlepiej kup Grifo HD dla świętego spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Jestem na etapie kompletowania sprzętu i potrzebuję pomocy w wyborze kapslownicy. Którą z kapslownic ręcznych (Greta, Emily czy Eterna) byście polecali dla takiego zestawu butelek jak w załączniku. Dodam, że kapslownice stołowe w moim przypadku nie wchodzą w rachubę.

post-6746-0-84435800-1373636050_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie kapslownicy pod dany typ butelek który się posiada. Greta obcina szyjki ,wygina się , ogólnie słaby sprzęt ( pewnie zdarzają się egzemplarze dobre ) Nie wiem jak reszta , Eterna wygląda o niebo lepiej i opinie są dobre.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się poprawiłem :) Właśnie o to mi chodzi , że butelek i tak po jakimś czasie nazbiera Ci się tyle ,że będziesz potrzebować kapslownicy która dobrze kapsluje wszystkie. Moja greta oprócz wad wymienionych wyżej , posiada jeszcze jedną , bardzo kiepsko kapsluje butelki z niskim kołnierzem. Kapsle można zdejmować ręką , dlatego zmieniam ją teraz na grifo HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.