Skocz do zawartości

Zestaw do dolnej fermentacji


sp5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

w marketach pojawiły się lodówki turystyczne 12/230 V po około 250 PLN.

 

Zaleta jest taka, że cały układ jest zmontowany w pokrywie, co umożliwia zastosowanie bez przeróbek , wystarczy kawałek pudełka sobie zrobić nawet ze sklejki, zaizolować i zrobić wieko właśnie z tej pokrywki od lodówki.Ważne jest to, że jak potrzebujemy gdzieś jechać z lodówką to zakładamy pokrywę na lodówkę i spokój.

 

I najważniejsze układ ma podwójne zasilanie 12 DC i 230 AC

 

Producent deklaruje deltę 15 stopni w stosunku do temperatury otoczenia.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość lodówek turystycznych zbudowana jest na ( ogniwie peltiera) oczywiście można pomajstrować i zbudować schładzarkę do dolnej - pobór mocy najczęściej waha się w zakresie ok 50W. Sam mam z 2 stare lodówki z ww. ogniwem i jak będzie chwila czasu to pokombinuję nad schładzanym fermentatorem. Można dostać w dobrej cenie zasilacz 12V 16,5A - wystarczy na 2-3 ogniwa i kosztuje 40zł szukaj na allegro: ( ZASILACZ MICROSOFT 12V 16.5A ) i ciekawe linki link1 link2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250zł można kupić używaną, kilkuletnią lodówkę. Ja kupiłem taką: http://allegro.pl/sh...item=2191990387

Kiedyś przymierzałem się do Twojego rozwiązania ale stwierdziłem, że schłodzenie brzeczki będzie trwało dnie.

Można kupić i taniej, ja kupiłem za 200 pln razem z przesyłką i sprawdza się świetnie. Potrzebny jest tylko kontroler temp. i jazda można robić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.