Skocz do zawartości

Browar Undeath czyli warzone na uboczu w Bytomiu Odrzańskim


Rekomendowane odpowiedzi

I zlałem w piątek warkę 291 Pszenicę do kega 18,5 l oraz 14 butelek 0,5l przy 3,2 blg - 1,013 FG. Wyszła mega bananowo, goździk też jest. Wydaje się być wporzo. Następne piwo na dniach poleci też Pszenica. 

 

Coś ostatnio ciągle zapominam notatki uzupełnić :D

 

Co do zakwaszania Berliner Weisse z tej samej warki, cholera wie co wyjdzie. Piwo po 48 h od dodania Lacto brevis samoczynnie zaczęło fermentować. Musiał się balon nie domyć po Lambiku. Nie tak miało być ale wyszło jak wyszło - pachnie bardzo owocowo z rurki. Pomyślę co dalej z tym zrobić do części może zadam truskawki, resztę rozleję czystą na dniach pobiorę próbkę jak to w ogóle smakuje.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undeath napisał:

I zlałem w piątek warkę 291 Pszenicę do kega 18,5 l oraz 14 butelek 0,5l przy 3,2 blg - 1,013 FG. Wyszła mega bananowo, goździk też jest.

@Undeath w celu banana bawisz się w under-pitching, czy tylko kontrola temperatury a Stefanki same sobie radzą? Pamiętam, że jakiś czas temu o tym rozmawialiśmy, ale wyleciało mi to z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem underpitchingu. Pszenica poszła na lenia :P Fermentacja w piwnicy drożdży w starterze tyle ile wyliczył mr malty. Stefany są fajne bo nie dają siarki ;) A profil tworzą bananowo-gożdźikowy. Czekam na gaz zobaczymy jaki balans będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.06.2018
warka 293 Pszenica x2 (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Malteurope Mep@wheat - 4,5 kg
  • Malteurope Mep@Pale Ale - 4 kg
  • Lubelski 4,0% 2016 - 33 g
  • Kazbek 4,6% 2017 - 25 g
  • Drożdże:   3068 stefanki po Pszenicznym

Śrutowanie: 8,5 kg w kilka minut.


ZACIERANIE:
woda do zasypu - 27l 

65-60C- 60'

10' - 74C mash out 

 

WYSŁADZANIE:
10+10+10 = około 30 litrów z korektą 11 ml kwasu mlekowego do 5,2 pH

 

PSZENICA GOTOWANIE 90':

960' 33 g Lubelskiego i 25 g Kazbek

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 40l o gęstości 13,5 blg przy wydajności 65% oraz IBU 16

Odczyt z refraktometru: 14 Brix

SG: OG - 1.055

 

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 19C w 35 minut około 160 litrów.

 

FERMENTACJA: 

293.1 19 litrów 

Planowana burzliwa:
18C -16 dni

FG - 1.01? wiadro I

 

2931.2  19 litrów 

Planowana burzliwa:

18C -16 dni

FG - 1.01? wiadro II

 

[EDIT]

27.06.2018 

Zlałem wczoraj warkę 293 Pszeniczne jedno wiadro do kega 18,5l blg nie sprawdzałem. Trochę długo fermentowało - 25 dni ale nie było kiedy tego przelać. Aromat był ok. 

28.06.2018 Poleciało drugie wiadro  warkę 293 Pszeniczne do kega 18,5l blg nie sprawdzałem.  Aromat tak samo jak poprzednik okej. 

 

-  Czas pracy 8 h

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem dzisiaj:

 

Do kega warkę 290 Polskie Ale wiadro I na DF wyszło 18,5 i 3*0,5l butelek przy 3,5 blg - 1,014 FG. Niestety jeden litr poszedł w kanał bo nie przygotowałem więcej butelek. Pachnie przyjemnie - wychodzi ładnie słodowość z Special W. Myślę, że będzie dobre piwko do picia.

 

Wiadro nr II tej samej warki na HH poszło na cichą razem z 100 g Iungi około 18,5 litra. Za tydzień poleci też do kega.

 

Przelałem też na cichą warkę 292 American Amber Ale wiadro II z dodatkiem 50 g Citry, 25 g Simcoe i 50 g Mosaic. Tą wersję wrzucę chyba w małego kega i butelki. 

 

Drugie AAA poleci po weekendzie na cichą z inną mieszanką chmieli.

 

Wczorajsze pszenice wyszły mi z wiadra... Szalone są te Weizenstephany a niby po 19 litrów tylko w wiadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem do kega warkę 292 AAA wyszło 8,5 l oraz 12*0,5l butelek nie sprawdziłem odfermentowania. Pachnie fajnie i zachwycila mnie goryczka, krótka odpowiednia i dopiero po kilku łykach narastająca. Jest fajnie owcowo nie wiem czemu narzekają ludzie na Citre i Mosaic 2017.

 

Jutro poleci drugie AAA na cichą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

21.06.2018
warka 294 Session IPA (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Malteurope Mep@Pale Ale - 7,5 kg
  • Viking Golden ale - 1 kg
  • Magnum 12% - 25 g
  • Azzaca 14% 40 g
  • Galaxy 14,5% 40 g
  • Eukanot 13,1% 40g
  • Drożdże:   SDS bezpośrednio po AAA zbiór III

Śrutowanie: 8,5 kg w kilka minut.


ZACIERANIE:
woda do zasypu - 27l 

65-60C- 60'

10' - 74C mash out 

 

WYSŁADZANIE:
10+10+10 = około 30 litrów z korektą 11 ml kwasu mlekowego do 5,2 pH

 

GOTOWANIE 80':

80' Magnum 25 g

5' po 15 g Azzaca, Galaxy i Eukanot 

0' w 75C  po 25 g Azzaca, Galaxy i Eukanot

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 40l o gęstości 14 blg przy wydajności 65% oraz IBU 30

Odczyt z refraktometru: 14,5 Brix

SG: OG - 1.057

 

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 19C w 35 minut około 160 litrów.

 

FERMENTACJA: 

294.1 21 litrów 

Planowana burzliwa:
18C -14 dni

Cicha 18C: Eukanot + Citra

FG - 1.011 wiadro I

 

294.2  19 litrów 

Planowana burzliwa:

18C -14 dni

Cicha 18C: Galaxy + Azzaca - 6 dni

FG - 1.011 wiadro II

 

[EDIT]

 

Pozlewałem na cichą warkę 294 Session IPA :

Wiadro II - 13.07.2018 z dodatkiem Galaxy i Azzaca po 60 g

Wiadro I - 16.07.2018 z dodatkiem Citra 65 g i Eukanot 50 g

Niestety temp. w piwnicy osiąga 19 C i w takiej nastąpi chmielenie po 5 dni myślę że wystarczy. Piwka polecą do kegów.

 

19.07.2018 Zlałem do kega warkę 294 Session IPA wyszło 18,5 l przy 3 blg - 1,011 FG. Aromat nie powala mnie z tej Azzaca i Galaxy, na chwilę obecną jest mdławy, mało intensywny i trochę ziołowy. Niby tak się jarali tym galaxy, że bomba tropikalna, a oprócz multiwitaminki bardzo niskiej nic z niego nie czuć zbytnio. Bardziej przebija się słodki melon z Azzaki. Po raz kolejny zawodzę się na pacyficznym chmielu i chyba dam sobie z nimi całkiem spokój. Płaci się jak za zboże, a efekty mizerne już lepiej HBC popróbować od wujka sama. Żywię jeszcze nadzieje, że po nagazowaniu i odpoczynku w kegu nabierze jeszcze intensywności i pokaże co potrafi. 

 

23.07.2018 Do kega poszło drugie wiadro warkę 294 Session IPA wyszło 18,5 l przy takim samym blg 3 - 1,011 FG. Wyszło o niebo lepiej niż poprzednia wersja. Ładnie czuć cytrusy i tropiki po otwarciu wiadra.

 

-  Czas pracy 8 h

 

Odkryciem dla mnie jest eukanot - kiedyś equinox, na prawdę świetnie pachniał :D Galaxy tak sobie z paczki zobaczymy jak na cichej.

 

W trakcie rozlałem na cichą warkę 292 AAA z dodatkiem 51 g Mosaica, 33 g Ahtanum i 35 g Citry. Spędził ponad miecha w fermentorze ale nie było kiedy zlać, pachniał normalnie. 

 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem wczoraj warkę 293 Pszeniczne jedno wiadro do kega 18,5l blg nie sprawdzałem. Trochę długo fermentowało - 25 dni ale nie było kiedy tego przelać. Aromat był ok. 

 

Dzisiaj zleję drugie wiadro tej warki oraz przeleje do kega AAA. To edytuje posta później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem tak zrobiłem. Poleciało drugie wiadro  warkę 293 Pszeniczne do kega 18,5l blg nie sprawdzałem.  Aromat tak samo jak poprzednik okej.

 

Zlałem też warkę 292 AAA wyszło gdzieś 17-17,5 litra blg też nie zmierzyłem :D coś ostatnio mam lenia z tym i zapominam. Pachnie bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ramnic napisał:

Boszzz, jak Ty to wszystko wypijasz? :P. U mnie dwa duże corneliusy to kilka miesięcy schodzą ;d.

Żebym to ja spijał to bym chyba od kegów nie mógł się odczołgać... :P Ja to jestem pikuś przy niektórych akurat są tacy co warzą warki po 80-100 litrów przynajmniej dwa razy w miesiącu. U mnie piwo idzie pod imprezy rodzinne, grille itp. a latem co chwilę takie są. Przy 15 osobach to ledwo dwa piwa na głowę :P Mam umowę z znajomymi, że u mnie jest piwo, a alko mocniejsze jest w ich gestii lub często jedzenie. 

 

Teraz w planach na spokojnie jeszcze dwa piwa i przez sierpień pewnie przerwę sobie zrobię w warzeniu. Bo praktycznie wszystko mam zapełnione. 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zlałem na cichą i do butelek warkę 291.2 Berliner Weisse. Piwo generalnie miało być kwaszone w balonie potem zlane do garnka i przegotowane 60' z małą dawką chmielu,  a potem fermentowane SDS. Niestety z planów nic nie wyszło i balonie szklanym zaczęła się normalna regularna fermentacja, czym to nie mam pojęcia po dzisiaj ale wygląda na to, że czymś w miarę czystym. Aromat piwa po fermentacji jest mocno jabłkowo-pszeniczny, a samo piwo zalatuje też lekkim kwasem. W tle może nutka kukurydzy występuje i jest delikatnie alkoholowe jak na 8 blg ale odfermentowało do 0,7 blg :D Więc grubo. W smaku jest wytrawne i zbożowe. Nie powiem fartem nawet ciekawie wyszło. Więc 10 litrów zlałem na czerwoną porzeczkę 2 kg. Kolejne 4,2 litra przelałem do damki i niestety miałem dodać agrest ale dziś leje jak z cebra i nie ma jak zebrać z krzaka więc damka postoi do jutra.  Pozostałe 10 litrów poleciało w butelki - wyszło 19-0,5l i 2*0,33l. Niech się nagazuje i niedługo spróbuje czy dalej jest taki ciekawy i smaczny :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj
3 godziny temu, Undeath napisał:

Pozostałe 10 litrów poleciało w butelki - wyszło 39-0,5l i 2*0,33l. Niech się nagazuje i niedługo spróbuje czy dalej jest taki ciekawy i smaczny :D

Magik normalnie ... zdradzisz sekret...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.07.2018
warka 295 CDA(receptura własna) 

SKŁAD:

  • Malteurope Mep@Pale Ale - 11 kg
  • Viking Karmelowy 600 -0,2 kg
  • Weyermann Amber - 0,2 kg
  • Bestmalz Black -0,2 kg
  • Weyermann Carafa III - 0,2 kg
  • Magnum 12% - 45 g
  • Simcoe 13,2% -50 g
  • Eureka! - 18% - 50 g
  • Columbus  -12,4% - 45 g
  • Cascade pl 4,6% - 55 g
  • Drożdże:   SDS Po AAA zbiór III obydwa wiadra

Śrutowanie: 11,8 kg w kilka minut.


ZACIERANIE:
woda do zasypu - 32l 

67-64C- 60'

10' - 74C mash out 

 

WYSŁADZANIE:
10+10+10 = około 30 litrów z korektą 11 ml kwasu mlekowego do 5,2 pH

 

GOTOWANIE 70':

70' Magnum 45 g

30' Columbus 20 g

5' po 25 g Simcoe, Eureka i Cascade pl

0' w 75C  po 25 g Simcoe, Eureka, Columbus i Cascade pl

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 40l o gęstości 16,2 blg przy wydajności 65% oraz IBU 60

Odczyt z refraktometru: 16,8 Brix

SG: OG - 1.066

 

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 19C w 35 minut około 160 litrów.

 

FERMENTACJA: 

295.1 20 litrów 

Planowana burzliwa:
18C -14 dni

Cicha 18C: Simcoe+Eureka

FG - 1.01? wiadro I

 

295.2  20 litrów 

Planowana burzliwa:

18C -14 dni

Cicha 18C: Simcoe+Citra

FG - 1.01? wiadro II

 

[EDIT]

1.08.2018 Warka 295 CDA jedno wiadro zlałem już na cichą z chmielem po 60 g Simcoe i 60 g Eureki. Dziś 06.08.2018 poszło to piwo do kega. Drugie wiadro dziś dopiero natomiast poszło na cichą z 50 g Simcoe i 50 g Citry. 

 

-  Czas pracy 7 h

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zacieru nie ma sensu robienia korekcji. Przy 7 pH jak moja woda, ładnie mi schodzi po dodaniu słodów i 10 minutach w garze do 5,3 pH czyli idealne warunki do zacierania. Wodę do wysładzania koryguje bo przy mojej dziwnej wodzie mniej tanin się wtedy z słodów uwalnia, a wiecznie miałem zarzut na konkursach, że za bardzo zbożowe wychodzi piwo.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozlewałem na cichą warkę 294 Session IPA :

 

Wiadro II - 13.07.2018 z dodatkiem Galaxy i Azzaca po 60 g

Wiadro I - 16.07.2018 z dodatkiem Citra 65 g i Eukanot 50 g

Niestety temp. w piwnicy osiąga 19 C i w takiej nastąpi chmielenie po 5 dni myślę że wystarczy. Piwka polecą do kegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem do kega warkę 294 Session IPA wyszło 18,5 l przy 3 blg - 1,011 FG. Aromat nie powala mnie z tej Azzaca i Galaxy, na chwilę obecną jest mdławy, mało intensywny i trochę ziołowy. Niby tak się jarali tym galaxy, że bomba tropikalna, a oprócz multiwitaminki bardzo niskiej nic z niego nie czuć zbytnio. Bardziej przebija się słodki melon z Azzaki. Po raz kolejny zawodzę się na pacyficznym chmielu i chyba dam sobie z nimi całkiem spokój. Płaci się jak za zboże, a efekty mizerne już lepiej HBC popróbować od wujka sama. Żywię jeszcze nadzieje, że po nagazowaniu i odpoczynku w kegu nabierze jeszcze intensywności i pokaże co potrafi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.07.2018
warka 296 Dunkelweizen (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Malteurope Mep@Wheat - 5 kg
  • Malteurope Mep@Pale Ale - 4 kg
  • Weyermann Amber - 0,2 kg
  • Weyermann Carafa III - 0,2 kg
  • Bestmalz Czekoladowy 1000 - 0,2 kg
  • Bestmalz Black -0,1 kg
  • Tradition 6% 65 g
  • Kazbek 4,6% 25 g
  • Drożdże:   3068 Weizenstephany do obydwóch wiader po Pszenicznym

Śrutowanie: 9,7 kg w kilka minut.


ZACIERANIE:
woda do zasypu - 28l 

44C i grzanie 1C/1-2 minuty na bardzo wolnym ogniu 

64-61C- 45'

10' - 74C mash out 

 

WYSŁADZANIE:
10+10+10 = około 30 litrów z korektą 11 ml kwasu mlekowego do 5,2 pH

 

GOTOWANIE 60':

60' Tradition 40 g

5' Kazbek i Tradition po 25 g

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 43l o gęstości 14,5 blg przy wydajności 67% oraz IBU 17

Odczyt z refraktometru: 15 Brix

SG: OG - 1.059

 

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 19C w 35 minut około 160 litrów.

 

FERMENTACJA: 

296.1 21 litrów 

Planowana burzliwa:
18C -19 dni

FG - 1.01? wiadro I

 

296.2  22 litrów 

Planowana burzliwa:

18C -19 dni

FG - 1.01? wiadro II

 

[EDIT]

6.08.2018 Do kega poszła warka 296 Dunkelweizen w czwartek chyba nie zapisałem. Blg nie sprawdziłem. Piwo pachnie świetnie banan w czekoladzie wyszło dobrze. Ostatnio coś słabo mi idzie uzupełnianie notatek. Jutro pójdzie drugie wiadro do kega.

 

-  Czas pracy 7 h

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.