Skocz do zawartości

Browar Undeath czyli warzone na uboczu w Bytomiu Odrzańskim


Rekomendowane odpowiedzi

Zlałem przed chwilą warkę 196 AIPA do 18,5l do kega i 8*0,5l i 1*0,33l butelek przy 2,9 blg - 1,011FG. Aromat kręci w nosie ;) Jak będzie mocniejszy niż teraz to będę, bardzo ale to bardzo zadowolony z piwa. 

 

A jutro jadę do Częstochowy na premierę mojego piwa z Browaru Wąsosz pochwalę się tutaj, tak wygląda oficjalnie piwo uwarzone na recepturze z warki 140: http://browarwasosz.pl/piwo-bozonarodzeniowe-ft-krzysztof-czechanowski/

 

Teraz tylko pytanie czy doliczać sobie 70 hl do dorobku piwowarskiego czy nie? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to to białe? Laka, wosk, jakieś tworzywo?

 

Lak z miękkiego naturalnego wosku, ale po przepis musicie uderzyć do Kamila :) Jak będzie na premierze zapytam się go czy udostępni recepturę, bo sam jej nie znam :) Na zdjęciu podpowiem tylko widać wosk pszczeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem przed chwilą na cichą warkę 198 APA wyszło 22,5 litra, przy 2,8 blg - 1,011 FG. Dostała 25 g Citry, 25 g Ahtanum i 10 g Mosaica. Pobrałem próbkę, trochę pachnie siarką i drożdżami ale może tak mi się zebrały. Generalnie te FM52 lepią się do ścianek i łatwo wzburzają z dna, ale ostatecznie piwa wychodzą klarownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysuszony na wiór ziemniak :P Robak i korniszon odpada ;) Nazywają to indyjskim szafranem i  większość potraw indyjskich go zawiera, ma fajny lekko słodkawy, bardzo specyficzny zapach.

 

Konus prawie dobrze, ale płatki owsiane ;) A płatki to nie hibiskus tylko zdjęcie tak dziwnie wyszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten indyjski szafran to kurkuma?

 

No ba ;) Choć wczoraj stwierdzili na czacie że robię zupę ogórkową... Jest por, pieprz, ziele angielskie, korniszon i starte warzywa :D

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten indyjski szafran to kurkuma?

 

No ba ;) Choć wczoraj stwierdzili na czacie że robię zupę ogórkową... Jest por, pieprz, ziele angielskie, korniszon i starte warzywa :D

 

miałem podobne odczucia jak w zeszłym tygodniu warzyłem India Spiced Porter :)

http://www.piwo.org/topic/8414-browar-piwny-ul/?p=377268

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak świeża kurkuma, ale sucha ma dość gorzki smak, jak to wygląda w takim kłączu/korzeniu?

 

Owszem jest delikatnie goryczkowa, ale ma też fajny aromat. :) Myślę, że na goryczkę, aż tak mocno nie wpłynie. 

 

 

 

 

Ten indyjski szafran to kurkuma?

 

No ba ;) Choć wczoraj stwierdzili na czacie że robię zupę ogórkową... Jest por, pieprz, ziele angielskie, korniszon i starte warzywa :D

 

miałem podobne odczucia jak w zeszłym tygodniu warzyłem India Spiced Porter :)

http://www.piwo.org/topic/8414-browar-piwny-ul/?p=377268

 

 

Też nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwusetna warka trzeba uczcić ;) Otwieramy warkę nr 100 Alaskan Smoked Porter ;) Trzyma formę super piwko oby nowe tak wyszło.

 

11.12.2015
warka 200 A kto mi zabroni? (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Bestmalz  Pale Ale - 3,5 kg
  • Strzegom Pale Ale - 2,5 kg
  • Bestmalz Pilzneński - 0,64 kg
  • pszenica niesłodowana - 0,36 kg
  • Strzegom Karmelowy 30 - 0,2 kg
  • Strzegom Karmelowy 150 - 0,2 kg
  • Bestmalz Special W - 0,2 kg
  • Płatki ryżowe - 0,5 kg
  • Płatki owsiane - 0,4 kg
  • Iunga 11% 30 g
  • Taurus 12% 10 g
  • Sybilla 6,6% 20 g
  • Perle 7% 15 g
  • Hallertau Tradition 6% 15 g 
  • Trawa cytrynowa, cała łodyga 12 g
  • Kurkuma 3 g - korzeń starty na tarce
  • Jałowiec 1 g
  • Pieprz czarny 1 g
  • 5 papryczek chilli odmiana Jalapeno Red, własna uprawa około 24 g
  • Rumianek 0,5 g
  • Płatki róży 0,5 g
  • Drożdże  FM52 Amerykański Sen 300 ml po AIPA

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5 minut 7,6 kg

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 20l

66-61C - 60'

74C - 15'

5' - 78C mash out 

 

WYSŁADZANIE:
10+15 = około 25 litrów pH wody zbite z 7,3 do 5,2 przez 80% kwas mlekowy 7 ml. 

 

GOTOWANIE 60':

FWH Iunga 30 g i Taurus 10g

30' Sybilla 20 g
10' Perle 15 g i przyprawy Trawa cytrynowa, Kurkuma, Jałowiec, Pieprz czarny, 5 papryczek chilli, Rumianek i Płatki róży 

5' Tradition 15 g

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 21l o gęstości 20 Blg, przy wydajności 57% oraz IBU 60

Odczyt z refraktometru: 20,8 Brix
SG: OG - 1.083
FG - 1.0??

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 20C w 35 minut około 160 litrów. Pękł mi zawór i woda leciała niestety zanim opanowałem sytuację :D

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
19-20 C - 21 dni

cicha: 12C - 7 dni

 

[EDIT]

02.01.2016 No to na nowy rok trzeba było przelać na cichą warkę 200 wyszło 21 litrów przy 5 blg- 1.019 FG. W aromacie nie czuć tych przypraw jest coś co bym określił jako lekka kawa z chilli ale nie jest to mega przyjemny aromat. Przewijają się gdzieś orzechy ale co tu dużo mówić jeszcze z 2 tygodnie cichej dam bo piwo jest lekko mętne nie chce się coś sklarować. Odfermentowanie spore będzie miało z 8%, a alkoholu w aromacie nie czuć ;) Fermentacja poszła czysto. Dobra na 2 tygodnie zapominam jeszcze o nim ;) Coś czuje, że 3-6 miesięcy będzie się układać w butelkach.

[EDIT]

24.01.2016 A ogólnie to zlałem warkę nr 200  do 21*0,33l i 27*0,5 l butelek przy 5 blg - 1.019 FG. W smaku powiem, że ciekawe dość treściwe alkoholu nie czuć. W aromacie papryczka chilli i kurkuma, oraz słodycz. Dziwnie i zarazem ciekawie :D No to czekamy na gaz 

- Czas pracy 7 h,

- Oczywiście nie mogło się odbyć bez przygód Pękł mi przy chłodzeniu zawór i zanim udało się go skręcić to trochę wody poszło. No bywa Warka pachniała mega aromatycznie Poszło nieźle.

 

Degustacje:

 

 

Klimekpl:
Całkiem inny napój, bardzo wysoka piana trwała i długo utrzymująca się. W smaku dość pijalne, po przełknięciu czuć pikantność lecz nie dominującą mimo iż z czasem, trwającą coraz dłużej. Raczej nikt nie pominie faktu iż chilli jest elementem przewodnim a piwo pewnie jest bardzo dobre na długie zimowe wieczory. Raczej nie na upalne letnie dni:) Pierwszy raz piłem takie piwo więc dochodzi element zaskoczenia oraz fascynacji połączonej ze zdziwieniem.

Alkohol raczej nie wyczuwalny w smaku lecz po odczuciach w głowie chyba mocne piwo. Znowu BRAWO TY!!

 

 

legler:
sorry ale 200 warki nie bede opisywał bo tak dużo sie w niej działo że nie pamiętam co. ogólnie napiszę że było dosyć "ciężkie" i gorzkie - dla mnie akurat na +...spodziewałem się papryczek ale ani ja ani moja żona ich nie wykryła

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

11.12.2015
warka 200.5 Marchewkowe (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Jak wyżej - 8 litrów wysłodzin
  • i 1,5 litra zamrożone chmielin z AIPA
  • Sok z Marchewki 1,5 litra - 8,5 blg

GOTOWANIE 60':

FWH Sybilla 7 g

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 8,5l o gęstości 10,5 Blg oraz IBU 25

Odczyt z refraktometru: 11 Brix
SG: OG - 1.041
FG - 1.011

Chłodzenie w zlewie, bo zawór pękł i chłodnica wypadła z obiegu. Jakieś 1,5 h.

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
19-20 C - 14 dni

zobaczymy czy cicha będzie potrzebna

 

[EDIT]

31.12.2015 Właśnie zlałem do butelek Warkę 200.5 Marchewkowe wyszło 2*0,5l i 13*0,33l butelek przy 2,7 blg - 1,011 FG. Wyszło bardzo ciekawie, w aromacie marchewkę czuć jak z świeżo wyciśniętego soku. W smaku też jest wyraźna, ale cierpka, choć generalnie jak podfermentowany sok z marchwi  ;) Trochę za wytrawne ale przyjemnie pijalne, po nagazowniu jak się ułoży może będzie lepiej. Jak kolega dowiezie to dam do paru butelek jeszcze słodzika.

 

Degustacje: 

 

 

Konus -Marfefkowe!

 

Wygląd: Ciemne złoto, lekka opalizacja. Piana niska, zostaje mały kożuszek i obrączka.

Aromat: Marfefka, marfefka i marfefka. I nic więcej.

Smak: W smaku też marfefka, lekka goryczka, krótka, trochę marchewkowa. 

Podsumowanie: Piwo bardzo fajne, nie do spijania litrami bo pod koniec trochę męczące. Taki soczek marchewkowy z %. Dzięki, super sprawa  :)

post-3297-0-22566200-1449867526_thumb.jpg

post-3297-0-44311000-1449867531_thumb.jpg

post-3297-0-15624900-1449867536_thumb.jpg

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka gejmingowa klawiatura. :P

Konkurs trzeba ogłosić, jaka gierka w tle widoczna w tym poście :).

 

 

Za prosty by był na drugim zdjęciu wyraźnie widać :P Ciekawe jako nagroda pewnie jedno piwo z 200 warki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zlałem warkę 198 APA do butelek wyszło 42*0,5l i 1*0,33l przy 3 blg - 1,012 FG. Aromat super, ale więcej nie zdradzam przed bitwą :)

 

Druga APA zwarki 199 poszła na cichą, oberwała 20 g Mosaica, 27 g CItry i 25 g Ahtanum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17.12.2015
warka 201 Pils (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Strzegom Pilzneński  - 4 kg
  • Strzegom bursztynowy - 0,1 kg
  • Strzegom melanoidowy - 0,1 kg
  • pszenica bestmalz garść
  • Taurus 12% 10 g
  • Sybilla 6,6% 20 g
  • Perle 7% 45 g
  • Hallertau Tradition 6% 35 g 
  • Drożdże Wyeast 2308 Munich Lager około 120 ml, rozbujane w starterze

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5 minut 4,2 kg

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 15l

64-61C - 40'

74C - 15'

5' - 78C mash out 

 

WYSŁADZANIE:
8+9 = około 17 litrów pH wody zbite z 7,3 do 5,2 przez 80% kwas mlekowy 5,5 ml. 

 

GOTOWANIE 60':

60' Taurus 10g i Perle 5 g

30' Perle 10 g
10' Tradition 15 g

5' Perle 15 g

0' w 100C po 20 g Hallertau Tradition i Perle

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 21,5l o gęstości 12,5 Blg, przy wydajności 67% oraz IBU 36

Odczyt z refraktometru: 13,0 Brix
SG: OG - 1.050
FG - 1.013

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 18C w 25 minut około 70 litrów.

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
10C - 14 dni - nie prawda, miałem spore skoki temperatury - 13-8C w górę i w dół, zanim schłodziłem to dwa dni pochodziło w 13 potem zeszło znowu i tak z 2 razy zanim zrobiło się 9C w piwnicy.

cicha: 8C - 7 dni

 

[EDIT]

09.01.2016 Zlałem przed chwilą na cichą warkę 201 Pils wyszło 21 litrów piwa, aromat niezły lagerowy i troszkę siarkowodoru zostało pomimo 2 dni w 16C, no cóż skoki temperatury jednak mu nie posłużyły ;) Piwo trochę mętne jest, ale posiedzi tydzień w piwnicy i tydzień w garażu w 4C to się sklaruje. Pomiaru nie robiłem.

[EDIT]

20.01.2016 Zlałem do kega warkę 201 Pils wyszło 18,5l oraz 8*0,5l butelek przy 3,2 blg - 1,013 FG. W aromacie i smaku powiem, że nie pilsowate, popsułem temperature fermentacji za duże skoki zaowocowały dosłownie  ;) Mam estry jak cholera czuć też alko, nie wiem czy nie ma lekkiego rozpucha. Jest taki perfumowaty zapaszek, na pewno nie pilsowy. No cóż wiem co zepsułem następnym razem nie nastawię lagera jeżeli nie będę miał w piwnicy stałych warunków fermentacji.

- Czas pracy 6,5 h,

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.