Skocz do zawartości

Browar Undeath czyli warzone na uboczu w Bytomiu Odrzańskim


Rekomendowane odpowiedzi

No niby 1 kg Krzychu ale też nie dałem żadnej łuski na złoże więc się zakleiło, podgrzanie i mieszanie dało radę choć leciało ciurkiem. Przy poprzedniej AIPA z Żytem zrobiłem betaglukanową i białkową, załatwiło to robotę z filtracją. Ale tamto piwo nie wyszło mocno żytnie, tutaj zamierzenie jest zwiększenie tego zaklejania w piwie :) Może następnym razem użyje też tej łuski gryczanej albo dodam więcej niesłodowanego owsa na filtracje zobaczymy.

 

Właśnie zaciekawiłeś mnie też tym 100% żyta, jak to się zatarło i wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód Fawcett jest całkiem inny od Wayermanna, nawet z wyglądu. Zacier był gęsty (dodatkowo szyszki chmielu i łuska gryczana) i musiałem często mieszać bo się przypalał, zacierałem tylko 30 min. w 65st., 30min. w 73st. i 5min. w 80st.. Z obawy o kłopoty z filtracją wolałem, przyspieszyć filtracje puki zacier był jeszcze gorący, ale jak się okazało pod koniec leciał całkiem żwawo i pełen klar, aż nie miałem gdzie odbierać :) . Z zasypu 5,6kg wyszło 25L brzeczki 14. No tak na oko bo nie bawię się w dokładne pomiary :)  Wojtek pił http://www.piwo.org/topic/16727-browar-pierwszy-chmiel-degustacje/?do=findComment&comment=355198, a docent nawet sfilmował  http://www.piwo.org/topic/18151-docent-pierwszy-chmiel-czyli-kentaki-na-craft-beerweek-rzesz%C3%B3w/?do=findComment&comment=355705

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wiertarka do mieszadła? :D Nie mam mieszadła w garze mieszam warzęchą ;) A wiertarka jest połączona z śrutownikiem przez śrubę - pin topexa i nasadkę 13 :)

 

Słód Fawcett jest całkiem inny od Wayermanna, nawet z wyglądu. Zacier był gęsty (dodatkowo szyszki chmielu i łuska gryczana) i musiałem często mieszać bo się przypalał, zacierałem tylko 30 min. w 65st., 30min. w 73st. i 5min. w 80st.. Z obawy o kłopoty z filtracją wolałem, przyspieszyć filtracje puki zacier był jeszcze gorący, ale jak się okazało pod koniec leciał całkiem żwawo i pełen klar, aż nie miałem gdzie odbierać :) . Z zasypu 5,6kg wyszło 25L brzeczki 14. No tak na oko bo nie bawię się w dokładne pomiary :)  Wojtek pił http://www.piwo.org/topic/16727-browar-pierwszy-chmiel-degustacje/?do=findComment&comment=355198, a docent nawet sfilmował  http://www.piwo.org/topic/18151-docent-pierwszy-chmiel-czyli-kentaki-na-craft-beerweek-rzesz%C3%B3w/?do=findComment&comment=355705

 

No i ciekawe doświadczenie, ale raczej fanem takich piw nie jestem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i ciekawe doświadczenie, ale raczej fanem takich piw nie jestem... :P

Chodziło w nim bardziej o to by udowodnić , że się da :D . Za parę tygodni się sklaruje i pewnie się ułoży, będzie fajna IPA

 

 

Wszystko się da jeżeli się dobrze pomyśli i zaplanuje ;) Przy fałszywym dnie pewnie nawet łuski gryczanej nie byłoby trzeba. Natomiast ja nie jestem fanem mocnego żyta w piwach, bo jest dla mnie ono męczące ;) Tak samo jak nie znoszę Owsianego stouta z przegiętymi płatkami i tym specyficznym aromatem owsiany.

 

A na dole okrzyknięte "leniwymi" w necie 1275 Thames Valley ale, zdjęcie z soboty, dzisiaj już powoli opadają, a wszystko to w 19,5C :) Jedynie flokują bardzo wolno, ale z tym piwem mi się akurat nie spieszy, za 1,5 tygodnia pójdzie na cichą i postoi z tydzień dwa na niej :)

 

Na weekend czystki w browarze... Poszło pół kega z pszenicą oraz cały Witbiera z kwiatem czarnego bzu, który moja rodzina oceniła jako hit :) Akurat był na niedzielny obiadek nad jeziorkiem. Wyszedł mega orzeźwiający, choć lekko słodki, wg. mnie kwiatów bzu minimalnie mniej - albo zrezygnować z syropu do gotowania, i będzie idealnie, a tak to przykryły one wszystkie aromaty, tak że skórka cytryny ukryta bardzo w tle była. Natomiast w smaku było idealnie :) Piwko do powtórzenia za rok jak będą nowe kwiaty. 

 

A dzisiaj może powstanie Saison miętowy i kończę pasaż na CBW, średnio zadowolony jestem z tych drożdży, w obydwóch witkach dały słodkawe piwo i totalny brak estrów i fenoli, zobaczymy jeszcze saisona to się je podsumuje wtedy.

post-3297-0-44271300-1435559545_thumb.jpg

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

średnio zadowolony jestem z tych drożdży, w obydwóch witkach dały słodkawe piwo i totalny brak estrów i fenoli

Taka ocena drożdży nie zachęca do tego, żeby robić na nich saisona.

 

 

No cóż ;) Jakie drożdże taka ocena nie są najgorsze i nie dają tyle siarki co Breferm Blanche ale i tak nie są to najlepsze witki jakie wyszły spod mojej ręki ;) Najlepszy jednak na Ardensach wyszedł.

 

A tym czasem zlałem warkę 179 Pszeniczne do kega 18,5l i 9 butelek 0,5l przy 3,2 blg - 1,013 FG, nie spróbowałem go ale wąchałem i pachnie przyjemnie, dalej mocno owocowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02.07.2015
warka 181 Miętus (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Bestmalz Pale Ale - 2,2 kg
  • Pszenica niesłodowana z targu - 2 kg
  • Owies niesłodowany z targu - 0,2 kg 
  • Strzegom Karmelowy jasny 30 - 0,2 kg
  • Cukier biały - 200 g
  • Perle 7% 35 g
  • Sybilla 6,6% 15 g
  • Mięta pieprzowa, własna z zielnika 20 g
  • Drożdże Gozdawa Classic Belgian Witbier po Witku z czarnym bzem gęstwa 120 ml.

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5 minut 4,6 kg.

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 14l

i tu na dzień dobry mała pomyłka wrzuciłem niestety odwrotnie czyli do gara poszedł słód w 54C -20' potem dorzuciłem pszenicę i owies niesłodowane :D Oj tam oj tam...

68-61C - 70'

mash-out 75C

 

WYSŁADZANIE:
9+9 = około 18 litrów pH wody zbite z 7,2 do 5,3 przez 80% kwas mlekowy 5,5 ml. 


GOTOWANIE 60':
60' Perle 20 g

10' Sybilla 15 g i 10 g mięty roztartej w moździerzu

5' Perle 15 g oraz 10 g mięty w całości

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 23l o gęstości 11,7 Blg, przy wydajności 61% oraz IBU 25

Odczyt z refraktometru: 12,2 Brix
SG: OG - 1.045
FG - 1.0??

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 20C w 20 minut około 80 litrów. 

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
20 C - 14 dni


[EDIT]

23.07.2015r. Zlałem właśnie warkę 181 Miętus do kega 18,5 l oraz 11*0,5 l butelek przy 2,5 blg - 1.009 FG. Pachnie miętowo dość intensywnie, natomiast w smaku trochę wodniste piwo i nie czuć mięty. Ciekawie nie powiem, zobaczymy po nagazowaniu.

KOMENTARZ:

- Czas pracy 6 h,

- Miał być Saison ale uznałem, że te drożdże się nie nadają do tego ;) Saisona jeszcze zdążę zrobić, a tym czasem coś ala Witek z miętą, oczywiście nie zabrakło pomyłki z wiadrami... muszę zacząć po śrutowaniu je oznaczać bo po tygodniu się zapomina które jest które.

- Dzisiaj rano już piana na 4-5 cm i fermentacja pełną parą. Z gęstwy drożdże dość szybko startują zobaczymy jak wyjdzie ostatnie piwko na nich.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08.07.2015
warka 182 Dry Stout (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Bestmalz Pale Ale - 4 kg
  • Pszenica niesłodowana z targu - 0,3 kg
  • Strzegom Karmelowy ciemny 600 - 0,2 kg
  • Barwiący - Resztka Żywieckiego (800-900EBC) - 100 g i 50 g strzegom
  • Strzegom Jęczmień palony - 150 g
  • Strzegom Pszenica palona - 100 g
  • Perle 7% 15 g
  • Iunga 11% 25 g
  • Cascade 6,6% 14 g
  • Drożdże Wyeast 1275 Thames Valley zbiór II po EIPA około 130 ml.

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5 minut 4,9 kg.

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 14l

68-61C - 60'

mash-out 75C

 

WYSŁADZANIE:
9+9 = około 18 litrów pH wody zbite z 7,2 do 5,3 przez 80% kwas mlekowy 5,5 ml. 


GOTOWANIE 60':
60' Iunga 15 g

10' Perle 15 g

5' Iunga 10 g

0' w 70C Cascade 14 g

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 23l o gęstości 13,5 Blg, przy wydajności 67% oraz IBU 25

Odczyt z refraktometru: 14,0 Brix
SG: OG - 1.055
FG - 1.013

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 20C w 25 minut około 100 litrów. (lato ciepła woda)

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
20 C - 27 dni


[EDIT]

04.08.2015 Zlałem właśnie do kega warkę 182 Dry Stout weszło 18,5 l i 11*0,5 l butelek przy 3,2 blg - 1,013 FG. No i chciało mi się takiego piwka, choć jeszcze nie jest tak wytrawne jak Dry stou bo ma lekko słodkawy finisz, ale generalnie palone, kwaskowate, z delikatną goryczką :) Pojedzie ze mną na wakacje keg z nim akurat na upały trzydziestostopniowe. 

 

DEGUSTACJA:

Bardzo fajne piwko, choć delikatnie za palone, co podbijało wrażenie goryczki, następnym razem muszę to odrobinę zredukować.

 

KOMENTARZ:

- Czas pracy 5 h,

- Ot taka sobie wareczka na lato szybka do spicia ciemne piwko :) Pójdzie do kega i pojedzie na działkę nad jeziorko ;)

 

 

A w trakcie warzenia zlałem też do kega warkę 178 NBA weszło 18,5l i do 10 butelek 0,5 litra przy 3,1 blg - 1,012 FG. Pachniało okej próbki nie spróbowałem bo przez gapiostwo wylałem ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.07.2015
warka 183 Pszenica Truskawkowa z Chilli (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Bestmalz Pale Ale - 2,2 kg
  • Bestmalz Pszeniczny - 2,2 kg
  • Perle 7% 20 g
  • Sybilla 6,6% 30 g
  • Truskawki 2 kg (przygotowanie niżej)
  • Habanero Red suszone zeszło roczne - 2 szt.
  • Drożdże FM40 Pszeniczny Łan po warce 179 około 150 ml.

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5 minut 4,4 kg.

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 16l

54C - 15'

64-61C - 45'

mash-out 75C

 

W trakcie przygotowałem truskawki- odszypułkowałem 2 kg następnie wrzuciłem do gara bez wody dodałem około 50 g cukru i tak jest pogotowałem około 20' zbierając tworzący się biały osad. Następnie taki gęsty kompot został wlany do brzeczki.

 

WYSŁADZANIE:
9+9 = około 18 litrów pH wody zbite z 7,2 do 5,3 przez 80% kwas mlekowy 5,5 ml. 


GOTOWANIE 60':
60' Sybilla 20 g

30' Perle 10 g

15' Kompot truskawkowy około 1,5l

10' Sybilla 10g i 2xHabanero Red

0' po wyłączeniu palnika Perle 10 g

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 25l o gęstości 12 Blg, przy wydajności ??% oraz IBU 21

Odczyt z refraktometru: 12,5 Brix
SG: OG - 1.048
FG - 1.013

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 20C w masakrycznie długo nie wiem dlaczego może przez konsystencje kisielowatą części brzeczki ;) Poszło około 140 litrów wody a chłodziłem 35 minut...

 

Po schłodzeniu i zdekantowaniu około 20l pojawił się problem, na dnie utworzyło się bardzo gęste złoże z truskawek i osadów, niestety patent anteksa nawet nie pomógł i tak zostało mi 5 litrów w garze. Nałożyłem pończochę na duży słój i wlałem to do niego potem odcisnąłem pończochę i otrzymałem 5 litrów brzeczki czystej, którą następnie zagotowałem w osobnym garze i ponownie schłodziłem. Wlałem to po osiągnięciu odpowiedniej temperatury do fermentora.

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
21 C - 16 dni


[EDIT]

30.07.2015 Zlałem dzisiaj do kega Warkę 183 Pszenice Truskawkową z Chilli wyszło 18,5 l oraz 12*0,5 l butelek przy 3,4 blg - 1.013FG. W smaku bardziej pszeniczne jest, truskawki jakieś tam majaczą w tle, ale nie za mocno, pewnie nie poznałbym w ślepo w tym piwie tego, do tego brak chilli w smaku całkiem, może po nagazowaniu wyjdzie co nie co więcej.

 

 

DEGUSTACJA:

Piwo wyszło średnie, niestety znowu siarka jak było świeże i to dość mocna. Truskawki kompotowe było czuć, a chilli brak w smaku, no niestety chyba porzucę jej pomysł. Reszta zapachów jak w pszenicy.

KOMENTARZ:

- Czas pracy 6 h,

post-3297-0-56652500-1436620138_thumb.jpg

post-3297-0-84112500-1436620141_thumb.jpg

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła kolej na zlanie do butelek warki nr 161 Cherry Sour Wheat :) Postanowiłem jednak że część jeszcze wyląduje w balonie z dodatkowymi wiśniami, tak więc wczoraj wypestkowałem 1 kg wiśni i wrzuciłem je na noc do zamrażalnika, dzisiaj wrzuciłem je do damki 5 litrów i zalałem piwem. Pozostała część wylądowała w 20*0,5l,  4*0,4l oraz 5*0,33l butelkach przy 3 blg - 1,012 FG. Powiem takiego aromatu się nie spodziewałem, stajnia dalej pełną gębą nie czuć żadnych wiśni w aromacie tylko lekką kwaskowość i mega stajnie :D Mam nadzieje, że jak się nagazuje wyjdą inne zapachy. W smaku natomiast lekki kwas, ale bardzo delikatny i trochę pełni ciekawie nie powiem jakby lacto w ogóle nie ruszyło tego piwa. Na dole zdjęcia w butli przed zlaniem, potem z dodatkiem wiśni w damce i degustacja ;)

post-3297-0-04193200-1436620042_thumb.jpg

post-3297-0-99380600-1436620044_thumb.jpg

post-3297-0-74499900-1436620048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.08.2014

warka 130 Whisky Stout (receptura własna)

 

 

  • Strzegom Jęczmień prażony - 0,1 kg

 

 

 

Tu mialem zagwozdke, bo u mnie sa dwa rodzaje prazonego: torrefied i roasted. Jeden to wlasnie prazony,a drugi uzywany w stoutach i wg slownika jest "pieczony"  :)

Edytowane przez Samael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek wydaje mi się, że to jest roasted malt. To ciemny palony jęczmień, u nas pod nazwą prażony  (masz link o co dokładnie chodzi).

 

Dzisiaj rano musiałem założyć blow-off tube drożdżaki chciały wyjść na spacer ;)

post-3297-0-44411300-1436689132_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.07.2015
warka 184 Robust Porter (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Bestmalz Pale Ale - 3,5 kg
  • Bestmalz Pszeniczny - 0,5 kg
  • Strzegom Karmelowy ciemny 600 - 0,2 kg
  • Barwiący 150 g Strzegom barwiący i 150 g Carafa III Weyermann  
  • Weyermann Special W - 0,2 kg
  • Strzegom karmelowy czerwony - 0,2 kg
  • Castlemalting kawowy - 260 g
  • Strzegom Pszenica palona - 100 g
  • Iunga 11% 40 g
  • Citra 13,1% 25 g
  • Chinook 13,4% 15 g
  • Galaxy 15% 25 g
  • Equinox 13,9% 15 g
  • Drożdże Wyeast 1275 Thames Valley zbiór II po NBA około 200 ml.

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5 minut 4,76 kg.

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 15l

68-61C - 60'

mash-out 75C

 

WYSŁADZANIE:
9+9 = około 18 litrów pH wody zbite z 7,2 do 5,3 przez 80% kwas mlekowy 5,5 ml. 


GOTOWANIE 65':
65' Iunga 25 g

10' Galaxy 10 g

5'  Citra 10 g

0' w 70C po 15 g Galaxy, Citra, Chinook, Iunga i Equinox

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 23l o gęstości 14,0 Blg, przy wydajności 71% oraz IBU 45

Odczyt z refraktometru: 14,5 Brix
SG: OG - 1.057
FG - 1.015

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 20C w 25 minut około 100 litrów. (lato ciepła woda)

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
20 C - 14 dni

Cicha 20C - 7dni


[EDIT]

31.07. 2015 Właśnie zlałem Warkę 184 Robust Porter na cichą wraz z 15 g Equinoxa i Galaxy ora 18 g CItry. Pachnie mega palona i delikatnie przebijają się cytrusy, więcej nie poczułem bo wleciało mi parę owocówek do próbki i czułem tylko je  :D

[EDIT]

06.08.2015 Rozlałem właśnie warkę 184 Robust Porter wyszło 18,5 l do kega oraz 9*0,5l butelek przy 3,9 blg - 1,015 FG. Aromat ładny głównie czekolada i chmiele, w smaku natomiast porządna goryczka, troszkę brak ciała... Keg pojedzie ze mną nad morze za tydzień to wtedy sobie popróbuje.

 

KOMENTARZ:

- Czas pracy 6 h,

- Takie piwo trochę z resztek, trzeba było się pozbyć starawych słodów :) Wyjdzie bardziej amerykańska wersja na cichą myślę ze dostanie Citrę, Equinoxa i Chinooka albo Galaxy zamiast Citry zobaczymy :)

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Zlałem na cichą też dzisiaj warkę 180 Dark Rye EIPA wyszło 21,5 litra przy nieznanym blg. Dostała na cichą po 20 g Simcoe i Zeusa. Pachniała okej.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zlałem warkę 180 Dark Rye EIPA wyszło 17 litrów do kega i 12*0,5l butelek przy 4,2 blg - 1,017 FG, dość wysoko... Ale w smaku jest świetne, mieszają się pięknie ze sobą mocna goryczka z lekkim zalepianiem i delikatną słodkością. Aromat głównie tropiki i lekki cytrus oraz czekolada z kawą i delikatną palonką... Dam z 2-3 tygodnie żeby się poukładało jeszcze ale jeżeli takie będzie to bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem właśnie warkę 181 Miętus do kega 18,5 l oraz 11*0,5 l butelek przy 2,5 blg - 1.009 FG. Pachnie miętowo dość intensywnie, natomiast w smaku trochę wodniste piwo i nie czuć mięty. Ciekawie nie powiem, zobaczymy po nagazowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23.07.2015
warka 185 Słoneczna Pszenica (Sunny Wheat) (receptura własna) 

SKŁAD:

  • Bestmalz Pszeniczny - 4 kg
  • Bestmalz Pale Ale - 0,3 kg
  • Strzegom Karmelowy jasny 30 - 0,1 kg
  • Iunga 11% 15 g
  • Zeus 15,5% 25 g
  • Chinook 13,4% 25 g
  • Amarillo 9,2% 25 g
  • Simcoe 11,1% 15 g
  • Drożdże Wyeast 1275 Thames Valley zbiór II po NBA około 200 ml.

Śrutowanie: Z pomocą wiertarki 5 minut 4,4 kg.

ZACIERANIE:
woda do zasypu - 15l

54-15'

68-61C - 60'

mash-out 75C

 

WYSŁADZANIE:
9+9 = około 18 litrów pH wody zbite z 7,2 do 5,3 przez 80% kwas mlekowy 5,5 ml. 


GOTOWANIE 60':
60' Iunga 25 g

15' Chinook 10 g

10' Zeus 10 g

5'  Amarillo 10 g

0' w 70C po 15 g Zeus, Simcoe, Chinook i Amarillo

 

Po gotowaniu parametry piwa:

Wyszły 22l o gęstości 11,7 Blg, przy wydajności 63% oraz IBU 37

Odczyt z refraktometru: 12,2 Brix
SG: OG - 1.048
FG - 1.0??

Chłodzenie chłodnicą zanurzeniową do 20C w 35 minut około 120 litrów.

 

FERMENTACJA:

Planowana burzliwa:
20 C - 14 dni

Cicha 20C - 7dni


[EDIT]

28.08.2015 Wczoraj wieczorem przelałem na cichą warkę 185 Słoneczną pszenicę  wyszło 21,5l smaku nie spróbowałem. Dostało dodatkowo chmielu na zimno 17 g Zeusa i 20 g Simcoe.

[EDIT]

04.09 2015 Zlałem właśnie warkę 185 Słoneczna Pszenica do kega 18,5l i 8*0,5l butelek przy 2,8 blg - 1,011 FG. Wyszło całkiem nieźle, aromat chmielowy ładny na wierzchu, goryczka ciut za mocna i fajna podbudowa ;) Co jestem zaskoczony jest nawet klarowne to piwo, a 90% pszenicy daje radę :D Zobaczymy jak się nagazuje z tydzień je przetrzymam.
 
DEGUSTACJA:
Piwo na taki zasyp wyszło całkiem dobrze, aromat nie do końca mocny ale za to dość zbożowy. W smaku średnio treściwe trochę przyciężkie, ale dość pijalne. Następnym razem pójdzie 100% a co... Profil nieco estrowy miało, w aromacie głównie chmiele, choć nie za bardzo żywiczne.
 

KOMENTARZ:

- Czas pracy 6 h,

- No to zobaczymy co wyjdzie miałem dać 100% pszenicy ale uznałem to już za szaleństwo... ;) 90% starczy będzie piwko przyjemne do spicia mam nadzieje. Generalnie IBU będzie trochę mniejsze bo na goryczkę poszło mało a kalkulator trochę dziwnie wylicza chmielenie whirpoolowe... ;) Na cichą oberwie jeszcze jakimś chmielem.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uwielbiam drożdże Wyeast 1450 Danny's Favorite

Gdzie je nabyłeś?

 

 

Z drugiego obiegu, kolega ma bank drożdży i od czasu do czasu odpalał jakiś szczep ;) 

 

Ale jak coś dzwoń do TB ostatnio gadałem z chłopakami i powiedzieli, że praktycznie mogą każdy szczep załatwić na zamówienie tylko wiadomo trochę to dłużej potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem dzisiaj do kega Warkę 183 Pszenice Truskawkową z Chilli wyszło 18,5 l oraz 12*0,5 l butelek przy 3,4 blg - 1.013FG. W smaku bardziej pszeniczne jest, truskawki jakieś tam majaczą w tle, ale nie za mocno, pewnie nie poznałbym w ślepo w tym piwie tego, do tego brak chilli w smaku całkiem, może po nagazowaniu wyjdzie co nie co więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zlałem Warkę 184 Robust Porter na cichą wraz z 15 g Equinoxa i Galaxy ora 18 g CItry. Pachnie mega palona i delikatnie przebijają się cytrusy, więcej nie poczułem bo wleciało mi parę owocówek do próbki i czułem tylko je :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.