Skocz do zawartości

Krwiodawstwo


pavulonek

Rekomendowane odpowiedzi

No picie po oddaniu krwi wydaje mi się lekko karkołomne. A krwiodawstwo jest po to by wkurzyć szefa ;) Mój po pierwszym razie miał wielki problem, bo jak to. Nie dość, że miałem usprawiedliwioną nieobecność w pracy to jeszcze miał mi zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z was oddaje honorowo bądź nie honorowo krew ?

Kto z was należy do Klubu Honorowych Dawców krwi ? Ile już oddaliście krwi ? A może macie już medale zasłużonych ?

Piwowarki i piwowarzy oddający krew - ujawnijcie się :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oddałem raz w technikum jakoś tak.. i wstyd się przyznać, ale zbieram się i zbieram do drugiego razu :/

 

Edit: zaczyna mnie to denerwować, że tak się zdecydować nie mogę :P może coś z tego założenia wątku będzie :D

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie dwa , razy , za każdym razem kiedy była jakaś sytuacja wymagająca szybkiej interwencji. Ale myślę też o oddawaniu regularnie. Chociaż wykryto u mnie podwyższone coś przy którymś badaniu i panie pytały czy mam alergię. Trzeba by zrobić jakieś porządniejsze badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeść: wołowinkę, pietruszkę, kakao, wątróbkę, jajka, buraki i takie tam :) Moja żona jak po porodzie dostała w zadek zastrzyki z żelaza to do dzisiaj ma siniaki, a miały zejść po pół roku (minęło prawie półtora) ... :ble:

Niech zerknę w książeczkę HDK: 2008 2 donacje, 2009: 6, 2010: 6, 2011: 5, razem donacji 19, czyli 8,55l.

W tym roku jeszcze nie byłem, jakoś tak wyszło... najpierw zapomniałem, potem jakiś przeziębiony byłem, potem coś się nie czułem na siłach, a teraz się dobrze pracuje to dnia wolnego nie potrzeba... :D Ale najbliższy termin: 14 maj :):beer:

 

PS. No i można od dochodu odliczyć przy picie. Chyba 130zł/litr. Polskie państwo bardzo drogo wycenia krwawicę obywateli oj drooogo :ble:

Edytowane przez pavulonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew oddaję regularnie od momentu kiedy wiek mi na to pozwolił. Pamiętam jak czekałem aż będę mógł to zrobić pierwszy raz :) Była taka akcja akurat w moim mieście. Poszedłem z kumplem i oprócz czekolad dostałem zegarek :) Za ilość oddanej krwi dwa lata temu w nagrodę pojechałem do Włoch. Taką akcję zrobił powiat dla swoich krwiodawców za najlepszy wynik całoroczny w Wielkopolsce chyba. Od zeszłego roku dzięki uświadomieniu mi przez Tomka, że można to zrobić przez internet, jestem także zapisany w banku dawców szpiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko przez moją kobietę, która próbuje mnie na wegetarianizm nawrócić - widać dla mnie to nie działa ;) no teraz już mi 0,1 hematoktytu (norma od 40) zabrakło więc już było baardzo blisko. No ale za 3 tygodnie znów spróbuję, z tym że ja jak tylko mogę to oddaję płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez parę lat oddawałem regularnie, ale z powodu leków które musiałem brać jakiś czas temu mnie "zbanowano". W sumie muszę zacząć znów oddawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byś się zdziwił! Nie dość, że wszyscy kumple z roboty chodzą "na krew" prawie wyłącznie w piątki - po, to żeby móc wcześniej zacząć pić przez weekend

 

Czyli pracodawca musi finansować krwiodawstwo i przy okazji piątkowe chlanie :/

U mnie taki cwaniak by długo nie popracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddaję krew regularnie co 2 miesiące od około 5 lat. W sumie oddałem około 14 litrów a pieczątek w książeczce ciągle przybywa :)

Do żadnego klubu nie należę.

Nie wiem jak w innych miastach, ale w Lublinie po oddaniu 18 litrów krwi dawca otrzymuje bonus w postaci darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniak? Pracodawca nie ma nic do czasu wolnego pracownika, to jego czas prywatny. A skoro ustawodawca wyznaczył dzień wolny za oddanie krwi, to czemu by nie brać? Moim zdaniem donacja dyskwalifikuje w danym dniu każdego pracownika fizycznego (ze względu na osłabienie i na rankę), co do biurowego to nie byłbym taki pewny... :P

Niesprawiedliwe jest tylko, że to pracodawca musi zapłacić tą dniówkę pracownikowi. Tak samo niesprawiedliwe jest, że pracodawca płaci pierwsze 30 dni L-4. Przecież wszyscy płacą ubezpieczenie chorobowe, a jak jesteś chory to ZUS się wykręca. No ale na te przepisy nie mamy wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniak? Pracodawca nie ma nic do czasu wolnego pracownika, to jego czas prywatny. (...)

 

Owszem, wbrew pozorom czasem ma - może (ma prawo) nie zaakceptować wniosku urlopowego, jeśli uzna, że może to zaszkodzić interesom firmy. Poza tym w dobrym tonie jest taki dzień wolny z przełożonym skonsultować, choćby z powodów poprawnych stosunków międzyludzkich. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli pracodawca musi finansować krwiodawstwo i przy okazji piątkowe chlanie :/

U mnie taki cwaniak by długo nie popracował.

 

A jak ty albo ktos z rodziny bedzie potrzebowal krwi to mam nadzieje ze uczcicie powiesz ze nie chcesz ;).

 

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo darmozjadów korzysta z podatków płaconych przeze mnie i jakoś nie mówią uczciwie, że nie chcą.

 

Tylko widzisz Coder krwiodawców jest mniej niż krwiopijców i zwykle oni oddają krew z własnej woli, co jest zupełnie sprzeczne z naturą żeby dawać sobie wbijać igłę i dobrowolnie oddawać pół litra krwi. Oprócz 8 czekolad i badań lekarskich które i tak trzeba zrobić żeby komuś dać tę krew krwiodawca nie dostaje za to nic o przepraszam może sobie odliczyć od kwoty opodatkowania130 zł za litr krwi, ale nie więcej niż 4% przychodu. Takie komentarze że krwiodawcy to cwaniaki są naprawdę nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.