Skocz do zawartości

Koper włoski


Mason

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio przyjemność pić znakomite piwo: http://beerhere.dk/Beers.aspx#92

W jego składzie są słody jęczmienne, słód żytni, cukier i... nasiona kopru włoskiego. Czy ktoś z was używał tej przyprawy w swoich piwach? Jakie wrażenia, spostrzeżenia, uwagi?

Widziałem kilka receptur na piwa z dodatkiem tych nasion, wszędzie były one dodawane na ostatnie minuty gotowania w ilości ok. 10 gram. W przypadku Mørke Pumpernickel Porter użyto ekstraktu z nasion, dodanego przed rozlewem.

Edytowane przez Mason
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób napar z kopru i

To nier jest koper tylko fenkuł, podobny do kminka. Używają go do robienia włoskiej kiełbasy. W piwie smak "fenelowy" (fennel) pochodzi właśnie od porównania do smaku fenkuły. Ja bym tego użył małą ilość ~5g pod koniec gotowania, tylko w Ales ale nie w Lagerach.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są nasiona - z tego robi się herbatki dla dzieci i jest warzywo taka cebula z listkami jak koperek i o tym warzywie mason pisze. :D

OP pisze o nasionach a nie cebuli. :roll:

słód żytni, cukier i... nasiona kopru włoskiego

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP pisze o nasionach a nie cebuli. :roll:

 

Uważam, że powodem zamieszania jest tłumaczenie z angielskiego. U nas koper to koper :D w angielskim to słowo "dill", a owoc kopru ( jako przyprawę ) wyraża słowo "fennel", ale także fenkuł czyli koper włoski. Myślę, że Scoobiemu chodziło słusznie o owoce kopru.

Edytowane przez slotish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koper włoski to Foeniculum vulgare var. azoricum. Jest też odmiana Foeniculum vulgare fenouil doux (tłumaczona jako koper prowansalski albo po prostu słodki). Dodawałem do obu gruit'ów, pełni rolę taką samą jak wszędzie indziej-niweluje ostrość anyżu, wzbogaca go i bardziej orzeźwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Siemka, chciałbym odnowić temat. Czy ktoś praktykował dodawanie kopru? Jeśli tak to będę wdzięczny za wskazówki. Po głowie chodzi mi Polish IPA właśnie z dodatkiem nasion, tylko nie wiem ile dorzucić i na ile dorzucić do standardowej warki 20l :P

Edytowane przez Paweł N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemka, chciałbym odnowić temat. Czy ktoś praktykował dodawanie kopru? Jeśli tak to będę wdzięczny za wskazówki. Po głowie chodzi mi Polish IPA właśnie z dodatkiem nasion, tylko nie wiem ile dorzucić i na ile dorzucić do standardowej warki 20l :P

Odpowiedź nie padła, zatem postanowiłem sprawdzić na własnej skórze jak to jest z tym koprem. Uważyłem zwykłe Pale Ale 14 BLG na 50 g Marynki, a na ostatnie 10' gotowania dosypałem 20g nasion kopru włoskiego. Rezultat jest świetny, koper daje fajny, charakterystyczny, przedni posmak i podkręca goryczkę przez co piwo jest bardzo ciekawe i każdy łyk to prawdziwa przyjemność. Zdecydowanie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.