Skocz do zawartości

Jabłecznik


Gawon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu pojawiło się w sklepach coś takiego jak Somersby ,jest to piwo?z dodatkiem soku (55%) jabłkowego,a raczej sok z dodatkiem piwa bo więcej w tym soku,jak dla mnie to takie ooo.... jak się to mówi ale mojej zonie bardzo zasmakowało

Czy był ktoś odważny i próbował tego :) czy robiąc np. 10L brzeczki i 10L soku wyjdzie mi coś takiego (nie wydaje mi się)czy sok może dodać po burzliwej i jeszcze raz to nastawić że by tak smaku nie straciło jabłek ,czy przefermentować oddzielnie i zmieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisów na jabłeczniki jest sporo. W moich notatkach znalazłem np. taki:

Cydr polski:

11 l moszczu jabłkowego

0,5 l syropu cukrowego

2 g pożywki drożdżowej

drożdże: Riesling, Sauternes lub Tokaji

 

Do moszczu wycisniętego z jabłek dodac dobrze rozmnożoną matkę drożdżową,

pożywkę drożdżową i wlac do gąsiora lub małej beczułki do 3/4 pojemnosci,

zamknąc szczelnie korkiem z rurką fermentacyjną i fermentowac w temp. 22-25°

C. Po 8-10 dniach dodac syrop, starannie wymieszac i dalej fermentowac,

utrzymując temp. 18°C. Po 4 tygodniach, gdy fermentacja się zakończy, a cydr

zacznie się klarowac, sciągnąc go z osadu. Po tym czasie przeniesc naczynie

do chłodu na dalsze 4-5 tygodni i ponownie sciągnąc z osadu. Naczynie

zamknąc samym korkiem, a po 2 miesiącach rozlac poprzez gęste płótno lub

flanelę do czystych butelek, szczelnie je zamykając. Przechowywac je w temp.

8-10°C.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi dalej chodzi o to czy jak pomieszam 50/50 brzeczka sok jabłkowy to wyjdzie mi właśnie cos jak Somersby?

chodzi o to że by było piwo jabłkowe ,a nie cydr

 

Nie wyjdzie Ci polskie Somersby - chyba że wymieszasz w szklance 50/50 piwo - sok jabłkowy.

Edytowane przez Gabe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym, że w cydrach, jak i zresztą w radlerach mieszanie odbywa się p zakończeniu fermentacji. Czyli dodatek cukru pochodzący z soku/lemoniady nie podlega już fermentacji.

 

Teraz powinieneś móc sobie dopowiedzieć, co się stanie przy dodaniu do 10 l brzeczki 11BLG 10 l soku 12 BLG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Po co zniechęcamy kolegę ? Zrób takie coś ; 20 litrów

2,5 kg Pilsa

zatrzyj na wytrawnie, do dosyć niskiego poziomu wysładzaj aby mieć w miarę niskie BLG początkowe. Chmiel tylko na goryczkę ale nie za dużo 30 g powinno wystarczyć. 10 litrów zaszczep drożdżami T58 na dolnej granicy temperatury. Drugie 10 zaszczep innymi drożdżami aby sie nie zmarnowało.

kup sok jabłkowy ( bez mięt czy innych dodatków o małej zawartości cukru) 8 litrów

Wymieszaj to gdzie były T58 najlepiej po tygodniowej cichej.

I tak albo wyjdzie fajne w miarę pijalne piwo dla żony albo nic z tego eksperymentu nie będzie.

Wiele nie tracisz, a może zyskasz i nam opowiesz o doświadczeniu :] Trzymamy kciuki !

Edytowane przez Lusterko87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło. Tyle, że ja bym zacierał na słodko bardziej i sok jabłkowy wymieszał z gotową do fermentacji brzeczką.

Planuje coś takiego. Zatrę 20l brzeczki - Pilsa na słodko, do połowy dodam 9l soku jabłkowego ze stonki (mają 11blg) a do drugiej połowy dodam 1l miodu gryczanego i 9l wody.

Do refermentacji 4g cukru + 2 lub 3 tabletki słodzika.

Dzisiaj będę miał gęstwę po S04 i zadam ją do jabłuszka i miodziaka po połowie. Szybkie i tanie 40l piwa dla kobiet i na kaca ;)

Edytowane przez mamdobreklapki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym słodzikiem nie przesadzaj. 3 tabletki to będzie chyba masakra. Choć ja nie słodzę niczego więc dla mnie jedna to "ulepek". Pamiętaj też, że słodzik daje jednak jak dla mnie dość nieprzyjemny aromat "chemiczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum: jedna tabletka słodzika = jedna łyżeczka cukru. Czyli w butelce 0,5 to jest podniesienie ekstraktu pozostałego o ok 0,8oblg.

 

Cytując Zbyszka T http://www.piwo.org/topic/4990-jak-zrobic-kobiece-piwo-moje-doswiadczenia/page__hl__%2Bpiwo+%2Bdla+%2Bkobiet

sprawdzone dawki tego słodzika to 4-8 tab/litr (4-półsłodkie, 6-słodkie, 8-bardzo słodkie)

Edytowane przez mamdobreklapki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem, że dla mnie wszystko posłodzone to ulepek :) Dla testów wrzuciłem po jednej do cydru eksperymentalnie. Było duuużo za słodkie a w smaku niestety dało się wyczuć nieprzyjemny chemiczny posmak sztuczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do "kobiecego piwa" dawałem 4 tab słodzika na litr piwa. Do refermetacji dawałem ten sam sok (w Twoim przypadku jabłkowy) co do fermetacji.

polecam sposoby kolegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.