Skocz do zawartości

Budowa (pół) automatycznego browar(k)u


mrblaha

Rekomendowane odpowiedzi

jak znajdę chwilę to opiszę

 

sprecyzuję, miedź czysta tz pozbawiona utlenionej warstwy jest ok ale taka z warstwą tlenku i innych związków miedzi na powierzchni jest zła.

szkodliwa. No chyba że ktoś ma niedobór miedzi w organizmie. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O miedź w instalacji po prostu trzeba dbać. Kwas cytrynowy (ewentualnie z perhydrolem) i miedź jest jak nowa.

 

Czy płukanie taką mieszaniną nie spowoduje wyżerania miedzi ? Pytam, ponieważ kiedyś trawiłem płytki drukowane mieszaniną kwasu solnego i wody utlenionej. Woda utleniona utleniała miedź, a powstały tlenek był już możliwy do wyżarcia przez kwas (z samą miedzią kwas solny nie reaguje). Trawienie było szybkie do tego stopnia, że roztwór trawiący podgrzewał się.

 

Tutaj mamy kwas cytrynowy. Pierwsze pytanie, czy utlenianie miedzi perhydrolem samo w sobie nie jest niekorzystne, drugie - czy powstały tlenek nie zareaguje z kwasem cytrynowym.

W sumie to wystarczy wrzucić kawałek miedzi do roztworu, o którum mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bnp napisał wcześniej miedz to kiepski materiał, po pierwszych próbach wywaliłem to i kupiłem wężownicę z "kwasiaka" u mnie w wymienniku jest ok 9 litrow wody i nawet tam teraz nie zaglądam po skończonym warzeniu przepompowuje gorąca wodę przez rury i tyle.

 

Co do tego projektu RIMS-a to proponuje koledze przed włączeniem całego systemu sprawdzić prędkość swobodnego ( grawitacyjnego ) przepływu brzeczki przez młóto i ustalenie takiej samej szybkości na pompie w innym wypadku, FD zostanie wessane do rurki odpływowej brzeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja poszła na żyletki, dorobiłem się znacznie większego wybicia i taki wynalazek stał się zbędny Sp 20/20 działa dalej, przepompowała ok. 2000l brzeczki (często z chmielinami) i ma sie dobrze:) Opróżnia mi warzelny do fermentora.

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze znie czyszczona miedź a nawet czyszczona pokrywa się tlenkiem miedzi i innymi związkami z powietrza. sama miedź jest mało reaktywna ale już jej związki łatwo wchodzą w reakcje. Pamiętajmy, że brzeczka ma pH poniżej 7 i kwasy łatwo wchodzą w reakcję z tlenkiem miedzi i do brzeczki przechodzi duuuuża liści jonów miedzi.

Tak wiec tylko wypolerowana miedź jest ok. W piwowarstwie domowym szczególnie wymienniki trudno się czyści tak więc przy spożywaniu piwa w większych ilościach można przesadzić z miedzią w organizmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert, a jak wygląda wg. Ciebie używanie intensywnie filtratorów rurkowych z miedzi do filtracji zacieru? Taka sama sytuacja ?

Mam dwa i wyglądają fatalnie :) Myślisz, że lepiej przejść np. na tworzywa sztuczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dosyć złożona bo w przypadku wymiennika mamy dużą powierzchnię i długi czas kontaktu. W przypadku filtratora jest trochę inaczej. mamy mniejszą powierzchnię i krótki czas kontaktu. Jeżeli przelewasz zacier na filtr i filtrujesz to nie powinno byc większego problemu ale jak masz na stałem w kadzi to już większe ryzyko ...

Rurka z tworzywa do ciepłej wody załatwia wszystko, mamy pewność że w danych warunkach ( atest PZH chyba do80 stC) przedostaje sie do żywności dopuszczalna ilośc substancji toksycznych. Miedź jest dedykowana do wody a nie do brzeczki ...

jak dobrze pójdzie to za jakiś czas będę miał dostęp do ASSA w pewnym labie i poproszę o próbki piwa z wymiennikiem z Cu oraz z Ko to wtedy będziemy mieli pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pójdzie to za jakiś czas będę miał dostęp do ASSA w pewnym labie i poproszę o próbki piwa z wymiennikiem z Cu oraz z Ko to wtedy będziemy mieli pewność.

 

No to trzymam kciuki, żeby się udało. Ciekaw jestem wyników. (aczkolwiek nie wiem co to ASSA :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do instalacji mam rurki do wody z tworzywa a wymiennik mam ze stali KO, na rożnych stronach i filmach widziałem ze Amerykanie używają z powodzeniem miedzi.

Ale kiedy zrobiłem wężownice do chłodzenia brzeczki to zauważyłem ze już po 1 tyg. nie używania miedź pokrywa się tlenkami i za każdym razem trzeba poświecić czas aby to doszorować a jak nie to woda do gara ocet i podgrzewanie... Jednym razem olałem cale czyszczenie i jak się okazało po gotowaniu i schłodzeniu brzeczki wężownica błyszczała jak nowa zatem wszystkie tlenki zostały wypłukane do piwa.

 

Tak samo miałem z dwuzwojowa wężownicą w kolumnie rektyfikacyjnej, tlenki na niej były od fioletowego do czarnego, kiedy chciałem to doczyścić wyszło tak ze dnia następnego wewnętrzna cześć wężownicy byłą już zielona a to już trucizna. Im bardziej agresywnie chciałem to doczyścić tym gorzej wychodziło...

I jak sobie z tym poradziłem ? zastosowałem wężownicę z karbowanej rurki KO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym razem olałem cale czyszczenie i jak się okazało po gotowaniu i schłodzeniu brzeczki wężownica błyszczała jak nowa zatem wszystkie tlenki zostały wypłukane do piwa.

 

to jest podsumowanie mojego przekazu dla czego miedź nie czyszczona jest zła :cool:

 

smacznego...

 

 

ps

w kolumnie rektyfikacyjnej mamy inna sytuację ale to nie to forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest podsumowanie mojego przekazu dla czego miedź nie czyszczona jest zła

 

No właśnie podobnie mam po zacieraniu - wszystko pięknie błyszczy. Możesz podlinkować w wolnej chwili jakiś artykuł dla laików poświęcony zagrożeniom dla zdrowia związanymi z tlenkami miedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest nieco o tlenku miedzi II http://docs8.chomikuj.pl/282673836,0,0,TLENEK-MIEDZI(II).doc

Kiedyś słyszałem ze naczynia miedziane do gotowania wody były wewnątrz cynowane, ale niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem ze naczynia miedziane do gotowania wody były wewnątrz cynowane

prawdę powiadasz, było to tzw bielenie służące izolacji miedzi od potraw i dostawaniu się do nich związków miedzi

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary żydowski sposób na żonę:

Jak się chciał zmierzłej żony pozbyć to najpierw fundował jej sztuczną szczękę ze złota (zawiera dużo miedzi), a potem co drugi dzień kapuśniak na zmianę z ogórkową.

Po roku problem ze zmierzłą żoną się sam "rozwiązywał". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie o tlenkach ale dla laików http://dooktor.pl/ar...sci_miedzi.html

 

i jeszcze cytat z wiki o tlenku:

Copper (II) oxide (Cupric oxide, not Cuprous oxide) has extremely low bioavailability (practically zero) and should not be taken in conditions of copper deficiency,...Copper oxide is used in vitamins supplements as a safe source of copper[6] and over-the-counter treatments. Copper oxide is also used in consumer products such as pillowcases and socks, due to its cosmetic and anti-microbial properties.[7][8][9][10] The risk of dermal sensitivity to copper is considered extremely minimal

 

Oczywiście byłoby lepiej, gdyby w sprawie szkodliwości miedzi lub jej związków wypowiedział się ktoś bardziej do tego uprawniony (z racji wykształcenia bądź profesji). Mnie osobiście jakoś nie przekonują plastikowe rurki do gorącej brzeczki, ale każdy ma swoje mniejsze lub większe lęki. Z trochę innej działki - destylarnie łyski, które odeszły od miedzi szybko do niej wróciły z racji jej pozytywnego wpływu na końcowy produkt.

Edytowane przez cemik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cemik

Sprawdź jakie pH ma ;

-woda

-brzeczka

-destylat

 

Później sprawdź w jakim pH tlenek miedzi ulega rozpuszczaniu.

Podpowiem

Destylat będzie miał ~7 więc do gorzałki przejdzie znikoma ilość miedzi.

 

Piszę tutaj nie o czystej miedzi tylko o jej tlenu i innych związkach na powierzchni które w brzeczce są rozpuszczalne a ludzie to piją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copper (II) oxide (Cupric oxide, not Cuprous oxide) has extremely low bioavailability (practically zero) and should not be taken in conditions of copper deficiency,...Copper oxide is used in vitamins supplements as a safe source of copper[6] and over-the-counter treatments. Copper oxide is also used in consumer products such as pillowcases and socks, due to its cosmetic and anti-microbial properties.[7][8][9][10] The risk of dermal sensitivity to copper is considered extremely minimal

mam prośbę o cytowanie w języku polskim - wszak to polskie forum (nie każdy zna angielski), ewentualnie po niemiecku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Cytat z linkowanej strony: Tlenki metali zwykle źle rozpuszczają się w wodzie i dlatego są mało toksyczne.

 

Cemiku zrozum ze my nie mamy doczybienia z woda tylko z kwasna brzeczką która reaguje z tlenkiem miedzi. Miedź w formie jonów jest później pita wraz z piwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.