Skocz do zawartości

temperatura fermentacji lagera z puszki


aseweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Wczoraj przygotowałem swoją pierwszą warkę. Kupilem zestaw startowy a w nim brew kit Geordie Lager. Czytałem już wiele wątków i jednej rzeczy nie moge zrozumieć. Napisane jest w niejednym miejscu że lager to piwo dolnej fermentacji i temperatura w jakiej ma fermentować to 8-12°C. W instrukcji jaka była w moim zestawie temperatura fermentacji to 18-22°C. Umieściłem na początek fermentator w piwnicy gdzie temperatura jest 10-12°C. Czy powinienem przenieść go do mieszkania gdzie jest ok. 22°C ? Dodam że dołączyłem drożdże z zestawu.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Wczoraj przygotowałem swoją pierwszą warkę. Kupilem zestaw startowy a w nim brew kit Geordie Lager. Czytałem już wiele wątków i jednej rzeczy nie moge zrozumieć. Napisane jest w niejednym miejscu że lager to piwo dolnej fermentacji i temperatura w jakiej ma fermentować to 8-12°C. W instrukcji jaka była w moim zestawie temperatura fermentacji to 18-22°C. Umieściłem na początek fermentator w piwnicy gdzie temperatura jest 10-12°C. Czy powinienem przenieść go do mieszkania gdzie jest ok. 22°C ? Dodam że dołączyłem drożdże z zestawu.

Dzięki

 

Drożdże w tym zestawie "lagerowym" sa najprawdopodobniej jak w większości górnej fermentacji. Tak więc proponuję przenieść. Ale zawsze warto się upewnić co tam na saszetce piszą.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Lager powinien być fermentowany/leżakowany w niższych temperaturach (8-12C) Tylko, że producenci puszek dołączają do nich najczęściej drożdże górnej fermentacji (Ale Yeast) o zakresie temperaturowym między 12 a 22C. Szkoda, że nie znalazłem jakie dokładnie drożdże są w zestawie. Jak już pisałeś dodałeś drożdże z zestawu.

Czy fermentacja ruszyła? Jeżeli tak, to zostaw w 12C - będziesz maił piwo zbliżone do Lagera, jeżeli nie to przenieś do 22C i jak ruszą to spróbuj wrócić do 12C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwnicy nawet w dzien utrzymuje sie 10 stopni ale przez wiadro widac ze pojawila sie piana wiec chyba drozdze zaczely pracowac, wg instrukcji temperatura powinna byc 18-22st. teraz nie wiem czy to wszystko tam zostawic czy zabrac do mieszkania. skad bede mial pewnosc ze fermentacja zostala ukonczona jak zalozylem do polowy pokrywe bez rurki

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w instrukcji pisało, że ma być 18-22°C to sugeruję wynieść fermentor z piwnicy - może żle odfermentować w 15°C.

Z tego co jest mi wiadomo, to drożdże lagerowe do kilku swoich puszek dodaje tylko Coopers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.