Skocz do zawartości

Wysyłka piw na konkursy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że nie znalazłem takiego tematu postanowiłem założyć nowy. Jeżeli jest to zły dział to proszę o przeniesienie tematu.

 

Ogólnie chcę wysłać piwa na konkurs. Paczkę mam zapakowaną. Obłożyłem ją dookoła styropianem, butelki powkładałem w gazetę i do środka upchnąłem trochę styropianu. Cały karton owinąłem czarną folią do pakowania.

 

I tu nasuwają mi się pytania. Czy takie pakowanie wystarczy?

Czym to wysłać Pocztą/firmą kurierską?

Jakieś dodatkowe opcje brać?

Jak to wygląda przy przesyłce kurierem ponieważ z tego co czytałem w regulaminie (patrzyłem na tani-kurier.pl) to w paczkach nie można przesyłać alkoholu i szkła?

 

Też nie chciał bym żeby paczka kosztowała nie wiadomo ile (jak wyliczyłem w Pocztexie z wszystkimi zabezpieczeniami na szkło itp to wyszło 128zł)

 

Z góry dziękuję za podzielenie się swoją wiedzą.

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda przy przesyłce kurierem ponieważ z tego co czytałem w regulaminie (patrzyłem na tani-kurier.pl) to w paczkach nie można przesyłać alkoholu i szkła?

 

To prawda, raz mi w DHL rozpruli paczkę nie zadając nawet pytania o zawartość, a potem przegonili jak trędowatego. Od tej pory wysyłam zwykłą paczką pocztową, dochodzi w parę dni jak w zegarku i bez żadnych uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapakuj by nie brzęczało, z każdej strony zabezpiecz butelki (gazeta, kartony, folia, styropian)

Kilkakrotnie wysyłałem pocztą, bez żadnych udziwnień typu uwaga szkło. Ostatnio wysyłam kurierem, jest nie wiele drożej a paczka dochodzi następnego dnia. Wysyłałem też przez tani-kurier żadnych problemów ( po co sie chwalic co jest w środku :smilies: )

Kilka ostatnich piw wysyłałem k-Ex, chyba najtańsza firma na rynku coś około 15-16 zł( pozostałe około 20)

ps Raz wysyłałem pocztą i raz kurierem na konkurs do Pragi ( jako zawartość podałem materiały reklamowe)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem paczki, które przyszły na szczeciński konkurs. Różni kurierzy, różne opcje pocztowe, większość bez oznaczenia jako szkło. Tylko jedna przyszła uszkodzona - pocztowa, oznaczona "ostrożnie szkło", ale niezbyt dobrze zabezpieczona w środku. Wniosek jest taki, że wysyłać czym taniej, a tylko porządnie zapakować. Tutaj też inwencja była niesamowita - od styropianu, poprzez karton, po zgniecione częściowo butelki PET i wytłoczki od jajek. W uszkodzonej paczce butelki były niezbyt grubo owinięte folią bąbelkową, ale to dla poczty widocznie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U kogo teraz najlepiej wysyłać? Macie jakieś sprawdzone firmy? Ja chyba od 2 lat korzystałem z zapakowani.pl, ale widzę że jakoś podrożało (zwykła paczka do 30kg to prawie 35zł :mad: ) i szukam czegoś innego.

Widziałem że parę osób korzystało z sendit, ale poczytałem opinie o k-ex i już nie wiem czy nie chcę dopłacić i mniej się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogo teraz najlepiej wysyłać? Macie jakieś sprawdzone firmy? Ja chyba od 2 lat korzystałem z zapakowani.pl, ale widzę że jakoś podrożało (zwykła paczka do 30kg to prawie 35zł :mad: ) i szukam czegoś innego.

Widziałem że parę osób korzystało z sendit, ale poczytałem opinie o k-ex i już nie wiem czy nie chcę dopłacić i mniej się stresować.

ja korzystam z https://www.kurier-broker.eu/ k-ex17 pln ;)

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS i DHL można wysłać za około 23zł

Można mieć także cenę 10zł, ale to nie dla każdego; jako osoba wysyłająca prywatnie, nieposiadająca podpisanej umowy z firmą kurierską typu DHL, korzystam z pośredników, posiadających właśnie takie umowy i oferujących korzystniejszą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie piw na konkursy, to jednak bardzo stresująca sprawa. Ja dotychczas wysyłałem piwa na 4 konkursy. Kurierem. - Dlaczego? - bo znajomy załatwia mi tanią wysyłkę, ale korzystając z pośredników, o których wspominaliście wcześniej, też dostaniecie dobrą cenę. Nigdy nie skorzystałem z usług Poczty Polskiej, bo wysyłam czasem książki z Podaj.net i z doświadczenia wychodzi mi, że polecony priorytet idzie 1-7 dni. Czyli loteria. Jakie to ma znaczenie? Ano takie, że większość konkursów piwowarskich odbywa się w okresie wiosenno-letnim, a więc gdy jest dość/bardzo ciepło. Nasz drogocenny napój przetrzymany przez parę dni w wagonie/magazynie/tirze stojącym pod gołym niebem gdy w środku jest 40 (a często i więcej) stopni po prostu psuje się. To samo tyczy się kurierów. Nie wysyłajcie piwa w piątek! Absolutnie. Czwartek też jest ryzykowny! Raz wysłałem piwo w czwartek i doszło dopiero w poniedziałek. Jak przeczytałem metryczkę po konkursie pomyślałem, że pomylono piwo. (Wprawdzie "sędzia" wypisał "całkowity brak piany" na piwie nagazowanym na poziomie 0,7 i "bardzo mętne" po przejechaniu 600 km). Niemniej pozostałe wady musiały wystąpić przez 3 dni w transporcie w wysokich temperaturach (było bardzo gorąco). Pozostałe butelki przetrzymywane w domu były bez uwag wskazanych przez "jurora".

Kolejna sprawa - pakowanie. Pracowałem w 3 firmach kurierskich. I powiem wam tak. Nie ma przesyłki której nie można rozpieprzyć. Kurier jest niewolnikiem zasuwającym na akord, kierowca "liniowca" zasuwa na czas, robole w magazynach centralnych i filiach to niewolnicy, którzy mają wszystko w poważaniu bo zasuwają na ilość. NIK SIĘ NIE PRZEJMUJE NAKLEJKAMI TYPU "UWAGA SZKŁO". Czy inne takie. Widziałem na własne oczy rozwaloną przesyłkę ubezpieczoną na 400 000 EUR, w którą w Belgii wjechał gościu sztaplarką. Folia bąbelkowa i gazety? :lol: Grubo styropianu + folia bąbelkowa lub pianka pod panele + litania do patrona kurierów. Dygresja. Jeżeli maksymalnie schłodzicie piwo przed wysyłką i wsadzicie je w styropian, odbierający następnego dnia będzie je mógł wypić bez wsadzania do lodówki. ;) Odbierający nasze drogocenne ładunki są kompetentni i potem o nasze specjały nie ma się co martwić.

Kolejna sprawa. Nie czekajcie z wysyłką piwa do ostatniej chwili. Nawet jeśli piwo się sklarowało we flaszce to w podróży się zbełta. Jeżeli wyślecie zbyt późno nie zdąży odstać i wyklarować. (Vide casus powyżej. U mnie piwo w domu było krystal-klar).

To tyle uwag dotyczących wysyłki piw na konkursy.

Edytowane przez cyfronik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję

Jeśli ktoś chce wysłać piwo na śląski konkurs do mojego sklepu to mogę podesłać mojego kuriera koszt to 17 zł.

Odbywa się to w ten sposób że wpłacacie kasę na moje konto i piszecie adres na jaki mam wysłać kuriera oraz dzień i przedział godzinowy kiedy kurier ma się do was zgłosić. Oczywiście szczegóły możemy ustalić mailowo lub telefonicznie. Pamiętajcie jednak żeby dokładnie zabezpieczyć przesyłkę możecie też obkleić że to szkło ale tak jak kolega powyżej napisał nie daje to żadnej gwarancji że przesyłka dojdzie cała.

Mam nadzieję że pomogę choć trochę w dostarczeniu drogocennego napoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję

Jeśli ktoś chce wysłać piwo na śląski konkurs do mojego sklepu to mogę podesłać mojego kuriera koszt to 17 zł.

Odbywa się to w ten sposób że wpłacacie kasę na moje konto i piszecie adres na jaki mam wysłać kuriera oraz dzień i przedział godzinowy kiedy kurier ma się do was zgłosić. Oczywiście szczegóły możemy ustalić mailowo lub telefonicznie. Pamiętajcie jednak żeby dokładnie zabezpieczyć przesyłkę możecie też obkleić że to szkło ale tak jak kolega powyżej napisał nie daje to żadnej gwarancji że przesyłka dojdzie cała.

Mam nadzieję że pomogę choć trochę w dostarczeniu drogocennego napoju :)

Chwali się ale jak już wyżej wspomniałem K-ex za 15.75 i po 20 godz paczka była u Doroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anteks wie co się stało... :monster:

Ale to była PP :P

Wszystkie małe przesyłki (tj jeden konkurs i jedna kategoria) wysyłam przez PP - waga do 5kg, priorytet - kosztuje 14,50.

Tym jednym razem postanowiłem zmieścić 4 butelki do paczki, gdzie z reguły pakowałem 3. Oczywiście musiałem przez to dać mniejszą ilość pianki i innych zabezpieczeń i niestety się zemściło. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.