Skocz do zawartości

Pilnie potrzebna śrutownica (Wrocław)


Filipozo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Przez pomyłkę kupiłem zestaw słodów nieśrutowanych i pilnie potrzebuję pomocy ze strony wrocławskich piwowarów, którzy chcieliby użyczyć swojej śrutownicy :)

 

W zamian za przysługę w prezencie oferuje moje piwka: A'la Grodziskie i Alt'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w tamtym temacie że we Wrocławiu Piwowarów jak mrówków i nie powinno być problemów

 

Z tego względu zadaję tutaj pytanie do piwowarów z Wrocławia :) Chyba, że znasz jakąś listę piwowarów z Wrocławia posiadających śrutownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT!

Hmm... tak czytając ten (i poprzedni wrocławski wątek pomocowy), jestem przekonany, że po takim apelu piwowarzy z mojego sąsiedztwa (4 browary domowe), przybiegliby nawet z dwoma łyżkami, żeby między nimi miażdżyć słód (przy braku śrutownika). Ale to pewnie kwestia skali - zadupie/miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam kiedyś potrzebowałem pomocy w postaci śrutownika (i znalazłem tylko, że na "nieprzyjaznym" forum). Jak pisałem w poprzednim wątku, z chęcią bym pomógł, ale się śrutownik rozpękł i czekam, aż wróci od "fachowca" w tedy jak najbardziej. Obecnie pozostaje tylko łyżka :P

Co do skali miasta/zadupia to faktycznie jest pewien problem - wszędzie jest daleko, ja sam warzę w jednym, słód i śrutownik mam w drugim, a mieszkam w trzecim miejscu. Nawet samochodem pomiędzy tymi miejscami jest 20-30 minut jazdy (pomijając korki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Przez pomyłkę kupiłem zestaw słodów nieśrutowanych i pilnie potrzebuję pomocy ze strony wrocławskich piwowarów, którzy chcieliby użyczyć swojej śrutownicy :)

 

W zamian za przysługę w prezencie oferuje moje piwka: A'la Grodziskie i Alt'a :)

 

Jeszcze aktualne?

Bez problemu mogę ci ześrutować słody ale mieszkam na perferiach Wrocławia ( Leśnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem słód do swojej 2 warki też zapomniałem wybrać opcję śrutowania. Użyłem rozdrabniacza, taki większy młynek do kawy. Zmieliłem prawie na mąkę. I piwko wyszło ok. Może trochę filtracja się wydłużyła, ale statystycznie miałem lepszą wydajność niż przy normalnie ześrutowanym.

Jestem jeszcze mało doświadczonym piwowarem, ale na moje potrzeby ważenia 2-3 warki w miesiącu ok. 20 litrowe, spokojnie sobie mielę tym rozdrabniaczem i jest ok.

Poszukaj w domu jakiegoś robota kuchennego, malaksera starego młynka do kawy, na pewno będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.