Jump to content
Filipozo

Pilnie potrzebna śrutownica (Wrocław)

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Przez pomyłkę kupiłem zestaw słodów nieśrutowanych i pilnie potrzebuję pomocy ze strony wrocławskich piwowarów, którzy chcieliby użyczyć swojej śrutownicy :)

W zamian za przysługę w prezencie oferuje moje piwka: A'la Grodziskie i Alt'a :)

A co Wy w tym Wrocławiu sklerozę macie ;)

Mógłbyś wyjaśnić :)?

Wątpię aby któraś z tych firm ześrutowała słód konkurencji ale jak nie znajdę jakiegoś piwowara (wolę oddać piwko i napić się w towarzystwie ;) ) to spróbuje wubłagać w CP l TB

Pisałem już w tamtym temacie że we Wrocławiu Piwowarów jak mrówków i nie powinno być problemów

Z tego względu zadaję tutaj pytanie do piwowarów z Wrocławia :) Chyba, że znasz jakąś listę piwowarów z Wrocławia posiadających śrutownice.

Dlaczego?

Głównie z racji engine forum - jest dla mnie mało czytelne...

Nie potrzebowałem pomocy zlokalizowanej geograficznie, a merytorycznej dostałem dość na tym forum :)

OT!

Hmm... tak czytając ten (i poprzedni wrocławski wątek pomocowy), jestem przekonany, że po takim apelu piwowarzy z mojego sąsiedztwa (4 browary domowe), przybiegliby nawet z dwoma łyżkami, żeby między nimi miażdżyć słód (przy braku śrutownika). Ale to pewnie kwestia skali - zadupie/miasto.

sam kiedyś potrzebowałem pomocy w postaci śrutownika (i znalazłem tylko, że na "nieprzyjaznym" forum). Jak pisałem w poprzednim wątku, z chęcią bym pomógł, ale się śrutownik rozpękł i czekam, aż wróci od "fachowca" w tedy jak najbardziej. Obecnie pozostaje tylko łyżka :P

Co do skali miasta/zadupia to faktycznie jest pewien problem - wszędzie jest daleko, ja sam warzę w jednym, słód i śrutownik mam w drugim, a mieszkam w trzecim miejscu. Nawet samochodem pomiędzy tymi miejscami jest 20-30 minut jazdy (pomijając korki).

Witam serdecznie,

Przez pomyłkę kupiłem zestaw słodów nieśrutowanych i pilnie potrzebuję pomocy ze strony wrocławskich piwowarów, którzy chcieliby użyczyć swojej śrutownicy :)

W zamian za przysługę w prezencie oferuje moje piwka: A'la Grodziskie i Alt'a :)

Jeszcze aktualne?

Bez problemu mogę ci ześrutować słody ale mieszkam na perferiach Wrocławia ( Leśnica).

Jak zamawiałem słód do swojej 2 warki też zapomniałem wybrać opcję śrutowania. Użyłem rozdrabniacza, taki większy młynek do kawy. Zmieliłem prawie na mąkę. I piwko wyszło ok. Może trochę filtracja się wydłużyła, ale statystycznie miałem lepszą wydajność niż przy normalnie ześrutowanym.

Jestem jeszcze mało doświadczonym piwowarem, ale na moje potrzeby ważenia 2-3 warki w miesiącu ok. 20 litrowe, spokojnie sobie mielę tym rozdrabniaczem i jest ok.

Poszukaj w domu jakiegoś robota kuchennego, malaksera starego młynka do kawy, na pewno będzie ok.

Dziękuję wszystkim za pomoc! Już umówiłem się z Cześkiem, zaraz jadę po odbiór śrutownicy :)