Skocz do zawartości

Przygotowania: czyli rozmyślania o pierwszej warce


tkaa85

Rekomendowane odpowiedzi

górnej fermentacji

 

górnej fermentacji, bo potrzebują temp w okolicach 18°C - 21°C

piwa dolnej fermentacji wymagają niższej temperatury, a nie każdy ma warunki żeby taką temperaturę uzyskać

 

na początek weź Pale Ale, to jest chyba najprostsze piwo na początek - łatwo się je zaciera i nie wymaga długiego leżakowania (można szybko wypić)

 

no to wszystko jasne :)

składam zamówienie! :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, jak wybrałem " Pojemnik fermentacyjny (fermentor) ze skalą 31l z pokrywą to pytają się czy ma być otwór na kranik i na rurkę.

Mam zaznaczyć jedno i drugie? Wiem, że na pewno będę robił do tego filtrator z oplotu więc otwór na kranik jest potrzebny ale czy na rurkę też?

chyba, że się mylę.

Rozjaśnijcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

hej,

chciałbym zrobić 3 piwa z ekstraktów a mianowicie:

- 2x piwo jasne

- 1x piwo ciemne (lekko słodkie)

co byście proponowali ze strony browamator: http://www.browamator.pl/katalog.php?grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F183095&grupa_rek[6]=&ngrp=&sortuj=#183095

jest strasznie duży wybór i nie wiem do końca które będzie lepsze.

ekstrakt powinien nie przekraczać 70zł ponieważ do każdego chcę także dokupić 1, 7 kg ekstrakt słodowy w syropie zamiast cukru.

z góry dzięki za każdą radę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ekstraktów tam masz chyba z 4 zestawy górniaków, masz na myśli brewkit? Jeśli o mnie chodzi to nie pomogę, do tej pory tylko zacierałem. A jak jednak z ekstraktów, to nie myślałeś kupić ekstrakt, chmiel i drożdże samodzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie chcesz robić piwo z brewkitów, to zmień sklep. Gdzie indziej kupisz o ok. 15zł taniej. Ekstrakty u konkurencji też są trochę tańsze. Zresztą polecam samemu się przekonać:

http://cml.dokuro.or...6d2e130b40769ad

Brewkitów niewiele zrobiłem, ale polecam Piwo pszeniczne z Gozdawy i IPA z Coopersa.

 

Co do receptur z ekstraktów polecam receptury z załączników. Jeśli chodzi o same ekstrakty niechmielone, to Gozdawa, WES i Bruntal są godne polecenia.

Przepisy.doc

receptury z ekstraktów.pdf

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

z tego co przeczytałem z powyższego linku to trzeba dać 4g glukozy na 0,5 litra + jeśli to glukoza to 15% więcej :/ .

Czyli 8g na litr = 184g + 15% więcej to będzie ile? i czemu tak dużo?

ostatnio jak robiłem to dałem 120g na 23 litry i piwo wyszło smaczne dobrze nagazowane. Do ciemnego dodaje się więcej? czy mniej glukozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.