Skocz do zawartości

Budowa kranu CELI - regulacja , konserwacja


eslord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow...

Zakupilem ostatnio dwie kolumny dwukranowe, kazda z nich zaopatrzona w krany Celi niestety juz leciwe...

Z tym wiaze sie moje pytanie, czy jest jakis sposob aby je rozkrecic na czynniki pierwsze?

Czy zna ktos moze strone gdzie jest schemat budowy takiego kranu? i do czego sluzy ta sroba od czola, ktora sie chowa kiedy zwalniamy raczke do nalewania piwa? odkrecilem tylko tylnia czesc i pokazal sie stozek dalej utknalem...

Krany nie dzialaja najlepiej i chcialbym je przeczyscic i wyregulowac w miare mozliwosci...

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha eureka udalo mi sie... tzn. prawie moj kran troszke rozni sie od tego z linka zamieszczonego przez kolege @Zgoda i ta sruba od czola kreci calym mechanizmem wewnatrz co widac po wyciagnieciu stozka. Dlatego potrzebuje drugiego szesciakatnego klucza zeby przytrzymac krecacy sie mechanizm.

To jakis nasadowy klucz jak do swiec z komarka :) I udalo mi sie wyciagnac rurki z calej odlewanej kolumny...Jutro jak bede mial czas zrobie pare zdjec wrzuce do tego tematu moze komus kiedys pomoze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha eureka udalo mi sie... tzn. prawie moj kran troszke rozni sie od tego z linka zamieszczonego przez kolege @Zgoda i ta sruba od czola kreci calym mechanizmem wewnatrz co widac po wyciagnieciu stozka. Dlatego potrzebuje drugiego szesciakatnego klucza zeby przytrzymac krecacy sie mechanizm.

To jakis nasadowy klucz jak do swiec z komarka :) I udalo mi sie wyciagnac rurki z calej odlewanej kolumny...Jutro jak bede mial czas zrobie pare zdjec wrzuce do tego tematu moze komus kiedys pomoze...

 

a odkręciłeś rączkę, którą się otwiera kran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odkręciłeś rączkę, którą się otwiera kran?

Wtrącę się. Kran jak i pokrętło trzeba koniecznie odkręcić, ponieważ trzymają one wewnętrzny stożek reduktora ciśnienia.

Przy rozkręcaniu swojego, wpierw odkręciłem rączkę i pokrętło regulatora ciśnienia, następnie śrubę od czoła. Przez otwór od śruby wychodzi sprężyna, elementy zaworu i reduktora. Dobrze jest poukładać w porządku elementy przy demontażu, tak, żeby wiedzieć, jak złożyć je z powrotem.

Ja tego nie zrobiłem i straciłem dobry kwadrans na ponowne złożenie. Niemniej jednak źle złożyć to chyba się nie da. Całość robi dobre wrażenie: mosiądz i szlifowana stal nierdzewna.

Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W kegu było sporo chmielin po chmieleniu na zimno granulatem, kran zabity po kilku szklankach. Od tyłu kranu wyjąłem/wypłukałem sporo chmielin ale z kranu niestety ciurka. Rozumie, że teraz w grę wchodzi tylko rozebranie i wyczyszczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.