Skocz do zawartości

z czego gar do zacierania


Gawon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie z czego może być gar w którym się zaciera?

Czy może być alu? czy w takim ze względu na jakieś reakcje chemiczne nie da się?

No bo ocynk raczej nie wchodzi w grę to się domyślam

Pozdrawiam

 

Ocynk, mosiądz i żelazo (zwykła stal) odpadają- dają szkodzące metaliczne smaki

najpowszechniej stosuje się stal nierdzewną albo emaliowane

aluminium uważa się za szkodliwe ze względu na powiązanie glinu z chorobą altzheimera, jednak są osoby które stosują takie gary.

pewnie taż miedziane byłyby dobre, acz chyba lepiej żeby były pobielone czystą cyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki - http://allegro.pl/garnek-emaliowany-36cm-30l-pokrywa-i2254058603.html i tyle za niego dałem w sierpniu ubiegłego roku ;) Możesz poszukać ale wątpię czy znajdziesz taniej, a ten wystarcza na wareczki po 22-24 litry i jest nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o samo zacieranie, to warto dodać że może to być również plastik, lodówka turystyczna albo fermentator zaizolowany termicznie jest często stosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tyle wody w studni :D jak zacznę ważyć wolę mniejsze warki ,a częściej ,lepiej chyba jeśli chodzi o uczenie się to raz,dwa jak coś spi.... to mniej będzie bolało,trzy że chcę narobić różnych piwek,a w takim jak zrobię z 80L do po dwóch warkach do piwnicy nie wejdę,ale nie twierdzę że może kiedyś ;)

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tyle wody w studni :D jak zacznę ważyć wolę mniejsze warki ,a częściej ;)

 

ale po co ważyć warki??

Waży się słód przed warzeniem a potem wystarczy obliczać na objętość ;)

Warzyć war warka

a nie waga- waż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :-)

Do aluminium nie można używać środków czystości na bazie zasad. Może nada się do grzania wody do wysładzania.

 

Nie rozumiem dlaczego gar zacierny czy warzelny chcesz myc srodkami zasadowymi? Ja uzywam plynu do mycia naczyn i gabki.

 

Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.