Skocz do zawartości

Koniec taniego piwa


Faszysta Rasista Homofob

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście nas to nie dotyczy, bo nie pijemy takich pomyj. ;)

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/609484,koniec_taniego_piwa.html

 

Z jednej strony dobrze dla polskich plantatorów chmielu (dla nas źle, bo pewnie podwyższą ceny), ale ciekawe z jakiej racji zmusza się browary do zakupów u konkretnych producentów i jak to się ma do wolnego przepływu towarów na terenie eurokołchozu.

I co ma zrobić browar, który ze względu na charakter warzonego piwa używa tylko konkretnego chmielu np. niemieckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty wyczytałeś o zmuszaniu?

 

Polskie browary mają wykorzystywać przy produkcji chmiel pochodzący głównie z krajowych upraw. Już w przyszłym roku mają zapewnić odbiór surowca w 75 proc., a w kolejnych latach zwiększyć go do ponad 90 proc.

 

Poza tym jeżeli można kupić taniej, to dlaczego z własnej woli mieliby kupować drożej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski surowiec można w kontrakcie kupić za 12 zł za 1 kg

Mnie ciekawi kiedy jeden z tych farmerów wpadnie na pomysł żeby otworzyć sklep internetowy i zacznie sprzedawać chmiel za np. 24zł/kg piwowarom domowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to, że choć ceny zapewne wzrosną, to wraz z podwyżkami zwiększy się jakość polskich wyrobów. Chmiel z naszego kraju uchodzi za jeden z najlepszych nie tylko w Europie, lecz także na świecie.

Bo piwo robi się z chmielu przecież, jakość była okropna bo to nie nasz chmiel był :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi kiedy jeden z tych farmerów wpadnie na pomysł żeby otworzyć sklep internetowy i zacznie sprzedawać chmiel za np. 24zł/kg piwowarom domowym?

ja tak raz kupiłem, ale jak facet zobaczył że to interes to jak chciałem kupić drugi raz to podniósł cenę o prawie połowę. Nie kupiłem, wolałem kupić w sklepie a potem gdzieś indziej. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zmusi Browary, to ich dobra wola

Dla firmy zwłaszcza tak bezosobowej i nastawionej na zysk jak koncerny piwowarskie liczy się rachunek ekonomiczny, a nie dobra wola. Dlaczego mieliby sami z siebie zacząć kupować drożej?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 zł/kg, gdy próbowałem zrobić zbiorowy zakup facet zażyczył sobie 20 zł. W pierwszej rozmowie stwierdził, że od nich skupują za 6 zł za kg. I wszystko wiemy co?

Dodam, że po przeprowadzeniu się na wieś bardzo szybko oduczyłem się tradycyjnego wyceniania wszelkich prac jako "dogadamy się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla firmy zwłaszcza tak bezosobowej i nastawionej na zysk jak koncerny piwowarskie liczy się rachunek ekonomiczny, a nie dobra wola. Dlaczego mieliby sami z siebie zacząć kupować drożej?

 

A nie pomyślałeś, że na rachunek ekonomiczny składa się też marketing? Toż to zagranie czysto marketingowe, Warka wygrała ostatnio spór o możliwość określania swojego piwa jako polskie, bo jest robione z polskich produktów. Przeciętny Polak będzie kupował "100% polskie piwo", bo przecież jest patriotą i nie będzie nabijał kabzy browarom z innych krajów (o tym, że rdzennie polski Żywiec kontroluje Heineken już nie wie i lepiej żeby się nie dowiedział ;)).

 

Plantatorzy będą zadowoleni, bo po dwuletniej posusze wreszcie podpiszą kontrakty, choć pewnie nie z taką ceną jakby chcieli, browary będą zadowolone, bo zyskają punkciki u konsumenta, a pewnie w ostatecznym rozrachunku nie wyjdzie drożej niż transport chmielu zza granicy, a i konsument będzie zadowolony, bo będzie pił 100% polskie piwo. Złoty układ.

Edytowane przez Gabe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że na rachunek ekonomiczny składa się też marketing? Toż to zagranie czysto marketingowe, Warka wygrała ostatnio spór o możliwość określania swojego piwa jako polskie, bo jest robione z polskich produktów. Przeciętny Polak będzie kupował "100% polskie piwo", bo przecież jest patriotą i nie będzie nabijał kabzy browarom z innych krajów (o tym, że rdzennie polski Żywiec kontroluje Heineken już nie wie i lepiej żeby się nie dowiedział ;)).

Przeciętnego POlaka to raczej obchodzi, żeby na łykendzie pójść do Domu Kultury (zwanym Galerią Handlową), pojeździć z koszykiem, nawrzucać do niego najtańszego piwa i chipsów, a wieczorem zasiąść przed telewizorem i obejrzeć Fakty w Tefałen. A nie jakiś tam patriotyzm. ;)

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie browary mają wykorzystywać przy produkcji chmiel pochodzący głównie z krajowych upraw. Już w przyszłym roku mają zapewnić odbiór surowca w 75 proc., a w kolejnych latach zwiększyć go do ponad 90 proc.

 

Poza tym jeżeli można kupić taniej, to dlaczego z własnej woli mieliby kupować drożej?

 

I gdzie tu jest napisane, że ktoś ich zmusza?

 

Od przyszłego roku ruszy akcja reklamowa polskie piwo z polskim chmielem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.