Skocz do zawartości

Nagazowane piwo po fermentacji burzliwej ?


sp5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

w dniu dzisiejszym przelewałem Belgijskiego Pale na cichą, pierwsze co mnie zdziwiło to lekka piana na powierzchni.

 

Po drugie mam zwyczaj zawsze spróbować piwa przy przelewaniu i zmierzyć BLG, i tutaj się zdziwiłem BLG 4 , natomiast piwo jest lekko nagazowane, w smaku w miarę ok (nie czuć kwasu, zapach też OK).

 

Jedyny niepokojący objaw to kolor i przejrzystość (powiedzmy że przejrzystość bardzo podobna do butaprenu :) )

 

 

Macie może jakąś diagnozę co się mogło/może stać ???

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich drożdży użyłeś? Jeśli S-33 to normalne, że mętność jest spora. One nie spieszą się z osiadaniem. Pewnie pospieszyłeś się z przelaniem na cichą, piwo jeszcze fermentuje, stąd wrażenie nagazowania. Nic strasznego, ale teraz idź za ich przykładem i nie spiesz się z butelkowaniem.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za odpowiedzi, cóż może to zaćmienie że nie pomyślałem o tym.

 

Wychodzi na to , że trzeba jednak sprawdzać do ilu może dofermentować piwo, wydawało mi się że 4 jest OK, cóż potrzymam na cichej ze 2 tygodnie , jutro sprawdzę BLG, zobaczę ile spadło od przelania na cichą.

 

Serdecznie Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s 33 do 2 blg powinły zjeść, ale to też zależy jak zacierałeś.Jako 1 warke zrobiłem koelscha na tych drożdżach i świetne piwko wyszło, a klarowne piwko zrobiło sie po około miesiącu od zabutelkowania stojąc w lodówce.

Edytowane przez funekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć takich rzeczy z niedofermentowanym piwem polecam test FFT robię go ostatnio przy każdym piwku i mam odpowiedź do ilu blg zejdzie. Ułatwiło mi to decyzje kiedy przelać na cichą a kiedy już zakończyć fermentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.