Skocz do zawartości

ACER Netbooks


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o takich minikomputerach?

Wydaje mi się to sensownym kompromisem między laptopem, a palmptopem. Pewnie za jakiś czas sobie coś takiego sprawię. Jakbym był studentem, w pociągu, na uczelni, czekając na zajęcia itd. to bym się ni minuty nie zastanawiał. Teraz jednak tak rzadko bywam poza domem lub robotą, że nie jest to najpilniejszy zakup. Jak już nie mogę wytrzymać bez piwo.org to używam komórki. :D

Ja tam bym brał winde, bo jestem lamerem, a nie hackerem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp przenośny jaki by nie był jak dla mnie musi mieć przede wszystkim technologię mobilną, która pozwala na dłuższą pracę na bateriach i podstawowa sprawa łączność WI-FI. Nie sądzę żebyś potrzebował grać w najnowsze gry na laptopie, ale jeśli tak to musisz wydać dużo kasy.

Jaki system wybrać Linux czy Windows

Jeśli masz zamiar korzystać linuxsa do takich rzeczy jak: przeglądarka, poczta, komunikatory, biuro, multimedia itp. oprócz specyficznych programów windowsowych, bo dużo programów pod windę da się odpalić za pomocą "wine", to podaruj sobie windowsa przepraszam za wyrażenie ku......wa nie wiem ile kasy. Możesz przetestować zanim zainstalujesz odpalając live cd, do zassania np z http://ubuntu.pl/. Masz pełną aktualizację systemu i milion programów do zainstalowania za free online z menadżera pakietów "synaptic" polecam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość n-krzychu

Obiektywny nie będę - Linux:) Tp moje drugie zboczenie po piwowarstwie, a nawet powiem że było duuuużo wcześniej ( coś 2000 - 2001 rok ) od RedHata6.0 i Mandrake chyba też cos z cyfrą 6.x .

ProMash i BeerSmith chodzą bez problemów pod wine. A i są natywne programy piwowarskie - no ale jeszcze "trochę" im brakuje do ww wspomnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrócę do sedna pytania.

Miałem w rękach podobne konstrukcje Asusa, Hp i Msi - najdłużej bawiłem się pierwszym wspomnianym.

Do pracy w internecie i do zwykłych zajęć te komputerki nadają się dobrze, warto jedna wsiąść z największą baterią - wbrew pozorom, trochę prądu pobierają. 6-cio celowa pracuje około 2-3h.

Ekran podświetlany diodami led zachowuje się bardzo przyzwoicie i nie ma co do tego zastrzeżeń. Wg mnie największym mankamentem to pamięć dyskowa flash. Wyczuwalnie wolniejsze w stosunku do klasycznych dysków.

Coś za coś w końcu :D

 

Nie mniej jednak, biorąc pod uwagę wagę oraz niską cenę wziąłbym takowego ;) Sprawdź jednak firmy które wymieniłem. Acer to jakiś gigant jakości niestety nie jest...

 

A co do systemu to już sobie sam zdecyduj :D Jak różnica w cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci to na mojego Acera nie moge narzekac dlatego sugerowalem sie wlasnie ta marka, bo w stosunku jakosc/cena wypada calkiem niezle. Roznica miedzy linuxem i windowsem jest ok 50 funtow, czyli wybor mi zostaje czy kupic lepsza marke czy wersje z windowsem.

 

Tak dla porownania ze sklepu Comet

TOSHIBA NB100-11R 512 RAM, 80GB, linux za 244 Funty

TOSHIBA NB100-12A 1024RAM 120GB, WinXP za 293 Funty

 

ACER AOA150 -AW 1024RAM 120GB, Linux za 215 F

ACER AOA150-BB 1024RAM 120GB, WinXP za 273 F

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świezo w temacie: mój serwisant skreśla od razu marki ACER i Fujitsu-Siements, a poleca Toshibę i Asus.

Do podróży kupiłem sobie dodatkowo maleństwo Eee Pc z 10 calowym ekranem, ale poza ekranem jest to pełnokrwisty komputer, mocniejszy od mojego PC-ta. I pracuje 7 godzin na bateriach !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakupilem jednak Acera, po prostu jest to kolejny moj Acer i nigdy nie moglem narzekac na jakosc, nikt z moich, albo moich znajomych posiadajacych Acera nie narzekal, a HP czy Dell moim zdaniem maja bardzo podona awaryjnosc. No ale jedno jest pewne firmy HP,Dell, Toshiba maja o niebo lepszy serwis i obsluge klientow.

Konkretnie kupilem Acer Aoa-150-Ab na linuxie. Zaplacilem 215 funtow ,czyli cena rewelacyjna.

System operacyjny Linux Linpus Lite ,poki co dziala baz zarzutow, szybko, sprawnie, ale nie wiem czy nie ma zbyt wielu ograniczen zobaczymy w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja jednak zdecydowałem się na MSI Wind U100 z bat 6komorową. sprzęt naprawdę rewelacyjny, ubuntu śmiga super, musiałem tylko doinstalować drivery do karty sieciowej i kamerki internetowej. jedyna wada, to to, ze bateria mimo tego, ze jest 6cell to trzyma dość krótko tj ok 4.5h normalnego używania. ale za to ekran jest świetny, jasny i naprawdę wielkość jest jak najbardziej używalna. co do odczuć przy pracy to nie widzę znaczącej różnicy między MSI a moją starą Toshibą (2ghz 1gb ram). procesoe w MSI spokojnie pozwala na oglądanie nawet filmów w W HD 720p. pisanie bezwzrokowe idzie mi na MSI bez problemu bo klawisze są tylko niewiele mniejsze niz na normalnym kompie.

także polecam :-)

y

Edytowane przez yemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od grudnia jestem szczęśliwym posiadaczem EEE PC 1000H. Również jestem bardzo zadowolony. Wiadomo każdy sprzęt należy kupować pod konkretne potrzeby i jeśli chodzi o mnie to netbook jest dla mnie idealny. Nie muszę targać 15 calowej walizy, ani płacić przynajmniej tysiąc zł więcej za model 12 calowy.

Lekki, mobilny, pełna funkcjonalność. Na studia, do biblioteki, przy sesji warzelnianej (warzę poza domem - netbook to wtedy centrum dowodzenia i źródło muzyki :beer:).

Przy włączonym wifi działa 4,5h przy wyłączonym - 7h co jest wartością nie do przecenienia.

 

Do klawiaturki wielkością naprawdę w porządku. Co do ekranu - różnica między 9 a 10 cali jest dla mnie bardzo znacząca. 10 cali to już coś ale te 11-12 by się jednak przydały. No tak ale coś kosztem czegoś. Jedyne właśnie co by mnie skłoniło do zakupu normalnego laptopa to gdyby były w sprzedaży modele 12 calowe za mniej niż 2 000 PLN.

 

Jest jedna rzecz która w pisaniu przeszkadza. Nie wiem czy tylko ja jestem taki, bo nigdzie wcześniej nie spotkałem się z takimi głosami, ale dla mnie touchpad jest na tyle blisko klawiaturki że przy pisaniu zdarza mi się dotknąć dłonią tego touchpada i nagle zaczynam pisać nie w miejscu w którym piszę a w miejscu w którym znajduje się kursor (klikając w touchpad przenoszę tego "migacza" w miejsce w którym znajduje się na ekranie strzałka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna rzecz która w pisaniu przeszkadza. Nie wiem czy tylko ja jestem taki, bo nigdzie wcześniej nie spotkałem się z takimi głosami, ale dla mnie touchpad jest na tyle blisko klawiaturki że przy pisaniu zdarza mi się dotknąć dłonią tego touchpada i nagle zaczynam pisać nie w miejscu w którym piszę a w miejscu w którym znajduje się kursor (klikając w touchpad przenoszę tego "migacza" w miejsce w którym znajduje się na ekranie strzałka)

Ja mam tak samo w moim laptopie, mimo, ze jest pełnowymiarowy. No ale to mój pierwszy laptop, tak to zawsze był komp na biurku. No i przyznam, że pisać jednak mi się pisze wygodniej na pececie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
[...] No i przyznam, że pisać jednak mi się pisze wygodniej na pececie.

Mnie również. Ale to tylko dlatego, że w laptopie firmowym w miejscu Alta mam Del a w browarnianym brak "Z". Wcześniej b. dobrze głaskało się alfanr laptopa!

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Toshiba padła, Fujitsu-Siemens padł a dwa Acery połowę tańsze działają już 4 lata :) modele: Extensa 5200 a żony jakiś Aspire x64

 

Oczywiście oba pod kontrolą UBUNTU, mój z zamiłowania, a żony miał preinstalowaną Vistę - więc z konieczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.