Skocz do zawartości

Kapslownica z Homebrewing


pablokrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Jestem na kupnie kapslownicy , ponieważ moja Greta po 36 warkach zaczęła ucinać szyjki ( 5 butelek podczas ostatniego kapslowania ) . Czy używał ktoś tej http://www.homebrewi...acym-p-593.html , a jeśli tak to jak się spisuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jestem na kupnie kapslownicy , ponieważ moja Greta po 36 warkach zaczęła ucinać szyjki ( 5 butelek podczas ostatniego kapslowania ) . Czy używał ktoś tej http://www.homebrewi...acym-p-593.html , a jeśli tak to jak się spisuje ?

 

Na ucinanie szyjek jest sposób. Trzeba wyprostować młotkiem te dwie metalowe płytki po obu stronach kapslownicy. Jak się nie boisz, to po prostu połóż kapslownicę na płaskim kamieniu i walnij czymś od góry. Pomaga.

 

ps. Na czym jesteś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem już po pierwszym kapslowaniu nową kapslownicą , i mam mieszane uczucia. Samo kapslowanie O.K. lecz problem pojawia się w momencie wyciągnięcia butelki z głowicy. Żeby wyciągnąć butelke trzeba użyć dość znacznej siły i słychać dość mocne uderzenie powracającego magnesu . Nie miałem do tej pory okazji używać kapslownicy stołowej i nie wiem czy jest to normalna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens smarować czymkolwiek :/ ? Zależy od kapsli, butelek? , ilości zakapslowanych warek i cholera wie jeszcze od czego! Ja zakapslowałem już ponad 500l piwa i nie smarowałem niczy...raz butelka schodzi jak masło a innym razem trzeba 'ładnie poprosić' ;)

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ucinanie szyjek jest sposób. Trzeba wyprostować młotkiem te dwie metalowe płytki po obu stronach kapslownicy. Jak się nie boisz, to po prostu połóż kapslownicę na płaskim kamieniu i walnij czymś od góry. Pomaga.

 

ps. Na czym jesteś? ;)

 

Zrobiłem tak jak napisał jake i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwie rady dotyczące Grety:

- Po kapslowaniu wysuszyć suszarką

- Co jakiś czas metalowe elementy odrdzewić płynem dostępnym na każdym stoisku motoryzacyjnym - po tym zabiegu kapslownica wygląda i działa jak nowa.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale to nie forum języka polskiego, zresztą to nie błąd, tylko literówka (tak to jest jak się pisze bez patrzenia na klawiaturę), bo trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś mógł napisać świadomie 'surzyć', zamiast 'suszyć'. ;) Chociaż teraz, gdy co drugi ma dysleksję, to kto to wie.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą to nie błąd, tylko literówka (tak to jest, się pisze bez patrzenia na klawiaturę)

Ja wiem, że mam zboczenie pisania bezwzrokowego metodą dziecięciopalcową, ale między S a R są jeszcze E i D. Przy pisaniu dwoma paluchami można się faktycznie omsknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej pisze się na tablecie, inaczej na laptopie, a inaczej na klawiaturze normalnej, przynajmniej w moim przypadku. Różnej wielkości klawisze, rozmiary i kształty spacji, shift czy alt, które są dla palców odniesieniem do innych klawiszy itd.- to wszystko ma znaczenie. W dodatku w pracy z pewnych względów "z" to dla mnie "x", a "x" to "z". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pisaniebe...ie_pisanie.html

 

Ogólnie rzecz biorąc dość przydatna umiejętność, mnie w szkole nauczyli (jeszcze jako bezwzrokowe maszynopisanie, choć już na komputerach z jakimś dosowym edytorem tekstu), ale moja szefowa nauczyła się w pracy, jak były akurat wolne przebiegi.

 

O już wiem - to był TAG :)

Edytowane przez Gabe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.