Skocz do zawartości

Pierwsze zacieranko i znowu kłopoty..


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym bez pancernego stroju nie podchodził do butelek. Poczytaj o skali ballinga, obliczysz mniej więcej ile miałeś cukru w butelkach po zabutelkowaniu. Zakładając, że 1l piwa = 1kg to miałeś około 40g.

 

Biorąc pod uwagę proces, to raczej mogłeś tam mieć coś niefermentowalnego.

 

A teraz poparz na fakt, że standardowo do butelki piwa dodaje się 4g cukru do nagazowania.

 

Głupio tak robić, bo sam nie jestem alfą i omegą, ale mimo wszystko powiem tak: najpierw trzeba się przygotować teoretycznie, chociaż w minimalnym stopniu... czytanie tego forum nie zajmuje dużo czasu. Na zacieranie zdecydowałem się dopiero wtedy, gdy instrukcja zacierania była dla mnie w pełni zrozumiała i wiedziałem, z czego wynikają poszczególne kroki.

 

Co do warki:

Poszedłbym za radą poprzedników: zlać i odfermentować. I to jak najszybciej.

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za rady.. ale ...

 

Otwieram buteleczkę ostatnio.. lekkie pssyt i koniec, nagazowanie słabe.. 6blg.. i się klaruje...

Zaczynam nabierać wątpliwości co do pomiaru zawartości cukru po burzliwej, temperatura 13st C, próbka nieodgazowana - nie wiem jak wpływa zawartość CO2 na odczyt..

A z tego co poczytałem to Koźlak może spokojnie zakończyć przy 6 - zwłaszcza że grzybki brewferm lager słabo dofermentowują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.