Skocz do zawartości

Problem z kociołkiem z Lidla


Slepecci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wpadł mi w ręce używany standardowy kociołek z Lidla (27l, 1,8kW mocy) problem polega na tym ze termostat ustawiony na max wyłącza się po osiągnięciu 40 C temperatury wody... Po ustawieniu na np 50 C woda ma 20 C:) O co chodzi? Termostat jest na samym środku spodu garnka, posmarowany pastą przypominającą krem nivea:> Wiecie coś o takim problemie? Myślałem żeby go przeciągnąć na zewnątrz garnka i przykleić do ścianki, bo tak między grzałką to może zbierać złe odczyty temperatury ( z drugiej storny to precież producent tak zamontował:>. Druga rzecz to czy jak bym go wystawił na wierzch, czy drucik którym jest on podłaczony nie będzie sie studził i zmieniał temperatur?

 

A i jeszzce jedna rzecz, termostat jest połączony z regulatorem jednym drutem, drugie wyjście z to kawałek metalu i nigdzie nie jest podłączone, tak ma być?

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chyba nie chodzi o termostat tylko o termik, a lampka Ci gaśnie ???

 

Termik potrafi wywalać sam z siebie , trenowałem ten temat , termik można pominąć w układzie sterowania.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termik to to co jest przyklejone do dna garnka? Jak zrobić zeby to było dokładne?

 

A możesz wrzucić zdjęcie ???

 

To ci powiem co trzeba zrobić, bo nie wiem jaką metodą masz połączenia, ale na pewno będzie potrzebna kostka porcelanowa .

 

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zobacze czy zadziała, wklejam album z tymi zdjeciami https://picasaweb.go.../7Kwietnia2012#

 

Dopiero zauważyłem, czy termostat nie jest w tej rurce w mocowaniu tego metalowego termika? Po co jest ten termik jeśli jest termostat? żeby przeszkadzał?:)

Edytowane przez Slepecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie po to jest termostat żeby go odpinać, bo wtedy to działa jak Keg i gazówka pod nim:) Proszę o jakieś porady jak sprawić żeby to było dość dokładne

To kombinuj sam :P Wkładasz termometr i po osiągnięciu odpowiedniej temp wyłączasz grzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wyszło:)

 

Witam, nie pomogę za mało widać, układ w garnku severina jest zupełnie inny, więc tak jak pisze Tomek i Andrzej trzeba zrobić obejście i mierzyć temperaturę na bieżąco, trzeba tylko pamiętać żeby nie korzystać z gara na sucho bo się mogą grzałki popalić .

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki termostat http://allegro.pl/cyfrowy-elektroniczny-termostat-regulator-rtsz-7v2-i2191964604.html działa dobrze, mniej pracy przy zacieraniu, wytrzymał potężne zwarcie bo gdy go zamontowałem ,to kabli kilka doszło o przytopił mi się jeden do dna gara.Czujnik został ten z zestawu bo sprzedawca juz nie miał takiego do cieczy.Dogadaliśmy się i wysłał mi koszulkę termokurczliwą z klejem , także zaoszczędziłem na dodatkowym czujniku.Temperaturę sprawdziłem z termometrem zwykłym oraz multimetrem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prąd tylko 10A, czyli sterowanie urządzeniem do 2,3kW, zdeczka mało. Ten sprzedawca nie ma obecnie większych mocy.

Co do dokładności termostatu z kociołków elektrycznych to pewnie jest +-10°C :/

 

do kociołka z lidla w sam raz. Pod sterownik boleckiego można podłączyć max 8 kW ale na trójfazówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Koledzy mogliby podesłać dokładne zdjęcie sterownika, najlepiej z obu stron. No i oznaczenia układu scalonego, który znajduje się w lewym, górnym rogu. Chodzi mi głowie przerobienie urządzenia tak, aby było bardziej przydatne na nasze potrzeby. Myślę przede wszystkim o programowaniu harmonogramu podgrzewania.

Aktualnie używam czegoś takiego: http://allegro.pl/modul-8-przekaznikow-sterowanych-z-usb-gratis-i2240416645.html (z dwoma przekaźnikami), ale muszę sterować proces zacierania laptopem. Ten Wasz jest wyposażony w wyświetlacz i przyciski, także jest możliwe, że mógłby robić wszystko samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Acha, ale wtedy sterujemy tylko on/off. A mnie interesuje sterowanie mocy/ściemniacz czy jak tam się to nazywa. Jejski sobie sam zrobił, ale ja nie mam głowy i chęci do takiej roboty :P

 

Cholera szklana kula mi się gdzieś zgubiła.

Najpierw piszesz że sterownik ma możliwość słabego obciążenia w następnym poście że chcesz sterować mocą grzałki. Ja podałem konkretne rozwiązanie na konkretne zapytanie.

Sterownik do grzałki można od złej bidy zrobić z ściemniacza do żarówek, wymienić triak na mocniejszy odpowiednik, dać radiator,wzmocnić ścieżki drutem i już. No ale sterować trzeba ręcznie i nie wiem czy takie rozwiązanie Cię satysfakcjonuje.

 

Uderzasz do Jejskiego z kratą tyskiego i Tobie też wystruga regulator :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, co do termostatu w kociołku, ściągnąłem z niego trochę pasty, naciągnąłem sprężynę domontowałem czeski termometr i o dziwo jest dokładny jak szlag:D wahania temperatury są o jakieś 1-2 C jeśli chodzi o zacieranie (mogę ręcznie włączyć grzałkę pokrętłem jeśli zobaczę ze temperatura ucieka w dół) Wiec dziękuję za informacje. Do gotowania zamontowałem pstryczek, obchodzący termostat i sprawiający ze grzałka działa cały czas. W zanadrzu mam jeszcze zanurzalna grzałkę 500W którą zawieszę koło osi mieszadła jakby nie chciało gotować. Wiec z gazu przechodzę na elektryczność:) Co do regulatora...Ostatnio go szukałem na allegro i nie mogłem znaleźć:/ Ale mam fioła na punkcie automatyki to jak znajdę to zmontuje. W planach mam także ceglany stół do kociołka i miedzianą obudowę z ociepleniem (tak żebym mógł wyjmować kociołek do mycia) jak mi się uda to ładnie zrobić to podepnę zdjęcia w nowym temacie:)

 

PS. 1.Jakie maksymalne odchylenia w temperaturze mogą być przy zacieraniu?

2. Czy zacieranie i chmielenie pod pełną przykrywką jest możliwe? czy para musi uciekać?

3. Kto zna magika który z cienkiej blachy miedzianej wyklepie taką browarniastą czapę na kociołek jak to w Tychach albo Żywcu mają?:)

 

Edytowane przez Slepecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie na temat ale tez odnośnie kociołka.Z jakiego materiału macie zastosowane zawory do kociołka? Kupiłem jakiś i w domu okazało się że jest do 70 stopni, więc szukam teraz po allegro i wszystkie czerpalne są do 90 rzadko 100.Czy nie uszkodzi się uszczelnienie zaworu w takim do 90 , podczas intensywnego gotowania ?

Edytowane przez lewatywa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.