Jump to content
Sign in to follow this  
Jacenty

Co za chłam!

Recommended Posts

Od czasu do czasu sprawdzam co się dzieje na piwnym rynku, kupuję piwa których nigdy bym nie kupił. Właśnie wlewam w siebie Leżajsk, szkoda słów, moje cienkusze są o niebo lepsze.

Niepasteryzowany, z Biedronki. Metoda HGB zabija piwo na całym świecie, zabroniłbym jej stosowania. Pijalne jest, siedząc przy grilu, i nie zwracając uwagi na to co się pije, można toto pić. No, może jeszcze do podlewania kiełbaski będzie dobre, nic poza tym.

... Pijalne jest, siedząc przy grilu, i nie zwracając uwagi na to co się pije, można toto pić. No, może jeszcze do podlewania kiełbaski będzie dobre, nic poza tym.

Mam jeszcze jedno zastosowanie - po kilku dyszkach na rowerze w górkach.

Wypraktykowane wielokrotnie: na szybkie spłukanie kurzu z drogi, Ży, Le, Oko, (poza to, mój towarzysz, dostarczający 'swoje' piwo, na szczęście! starał się nie wykraczać) są do przepłukania :) . Potem było jakieś z mojego warzenia.

Odwrotna kolejność - piwo z domowego, potem komercyjne, kończyło się często nawodnieniem gruntu... :/

fotka (typu: byłem tu! Tony H. :D ) - marcowe preludium do pokosztowania piwa (i 'piwa').

post-825-0-48647400-1333749035_thumb.jpg

Edited by rubezahl

No i znowu to samo. Skusiłem się na Żywiec Bock. Szkoda słów, piana niezła, kolor niezły, choć do koźlaka mu daleko. Smak jak zwykle, rozwodnione. Alkoholu na szczęście nie czuć za bardzo, ale za to na końcu pojawia się jakaś dziwna cierpkość. Ogólnie porażka. Czy koncerny już nigdy nic dobrego na rynek nie rzucą? Już nawet edycja limitowana jest g... warta? Weź dobre piwo, zastosuj HGB, a otrzymasz piwo koncernowe :ble:

Edited by Jacenty

No i znowu to samo. Skusiłem się na Żywiec Bock. Szkoda słów, piana niezła, kolor niezły, choć do koźlaka mu daleko. Smak jak zwykle, rozwodnione. Alkoholu na szczęście nie czuć za bardzo, ale za to na końcu pojawia się jakaś dziwna cierpkość. Ogólnie porażka. Czy koncerny już nigdy nic dobrego na rynek nie rzucą? Już nawet edycja limitowana jest g... warta? Weź dobre piwo, zastosuj HGB, a otrzymasz piwo koncernowe :ble:

Ja wczoraj piłem Żywca, Perłe, Warkę Strong i EB Specjal.... najlepszy był EB... ale poziom tych piw był bardzo niski

A piliście "Lwówek Belg"? Próbowałem w zeszłym tygodniu i smakowało całkiem nieźle, ale to może kwestia mojego "doświadczenia" w piwowarstwie domowym. Dzisiaj Ciechan Lager... i również brak powodów do narzekań.

Belg jest fajny - choć jego "belgijskość" jest delikatna, ale powiedzmy sobie szczerze jeśli byłaby mocniejsza, to ludzi mówiliby "perfumy" i by nie schodził.